Trucks

I-Save

I-Save, mükemmel sürüş kolaylığı ile uzun yol taşımacılığı operasyonlarında yakıt tüketimini azaltmak için ideal çözümdür. Ne kadar uzun yol giderseniz o kadar çok tasarruf eder ve daha kârlı bir iş çıkarırsınız. I-Save, Volvo FH Aero ve Volvo FH için mevcuttur ve D13 motorumuzu turbo kompaund teknolojisi ve Yakıt Paketi* ile birleştirir.

Yakıt tasarrufu için verimli teknolojileri bir araya getirir

I-Save, verimli D13 motoru turbo kompaund teknolojisiyle ve I-See ile donatılmış I-Shift şanzımanla birleştirir. I-See hızınızı, vites değişimlerinizi ve rotanızı önünüzdeki rotaya göre optimize eder. Üstelik I-Save, yakıt tasarrufu sağlamak için daha verimli arka aksları ve daha fazla enerji tasarrufu sağlayan diğer bileşenleri ve yazılımları da kullanır.

Hız kaybetmeden yakıttan tasarruf edin

Turbo kompaund teknolojisi bulunan D13 motor, aynı güç çıkışına sahiptir ancak bu teknolojiye sahip olmayan bir D13 motora kıyasla düşük devirlerde 300 Nm daha yüksek tork üretir. Bu sayede daha az vites küçültme ve otoyol trafiğinde sabit bir hızı korumak için daha az yakıt gerekir. I-See ile birlikte motor, yokuşları ve eğimleri daha yüksek bir viteste aşmanızı sağlayarak hız kaybetmeden yakıt tasarrufu yapmanızı sağlar.

Uzun yol taşımacılığı için I-Shift

Verimli bir otoyol sürüşü için özel olarak tasarlanan ve optimize edilmiş bir yazılıma sahip olan I-Shift, yakıttan tasarruf etmenizi sağlar. Aracı Ekonomi modunda sürerken her vites değişimi hassas bir biçimde ayarlanır ve böylece motor en verimli devir aralığında çalışabilir.

Enerji tasarruflu motor

Turbo kompaund teknolojisine sahip D13 motor, mevcut enerjiyi her aşamada kullanarak tüm devir aralığında daha yüksek verimlilik sağlar ve en iyi sonuç 900-1300 dev/dak aralığında elde edilir. 420 hp, 460 hp ve 500 hp seçenekleri arasından seçim yapın.

I-See

I-See, kamyonun kinetik enerjisini en iyi şekilde kullanmak için yol topografyası, virajlar, kavşaklar ve ilerideki trafik bilgileri hakkındaki bilgileri kullanır. Tam konumlandırma için yüksek çözünürlüklü bir harita kullanır. Otomatik hız kontrolü etkinleştirildiğinde I-See, yakıt tüketimini en aza indirmek için vites seçimi, hızlanma, motor frenlemesi ve vites boşta sürüşle ilgilenir. I-Save paketinin hayati bir parçasıdır.


I-See hakkında daha fazla bilgi edinin 

Daha iyi bir uzun yol sürüşü

I-Save, uzun yol taşımacılığında fark yaratmak için tasarlandı. Geliştirilmiş yakıt verimliliğinin işletme maliyetleri üzerinde anında etkisi vardır. Üstelik I-Save, gelişmiş sürüş kolaylığıyla harika bir sürüş deneyimi de sunar. Daha fazla tork, daha düşük motor devri ve daha sessiz güç aktarım organları çoğu sürücünün takdir ettiği avantajlardır.

* Yakıt Paketi I-See, I-Roll ile I-Cruise, yakıt tasarruflu arka aksları, motor rölanti kapama özelliğini ve değişken deplasmanlı servo pompasını içerir.

Gösterilen özellikler tüm donanım seviyelerinde ve güç aktarım organları seçeneklerinde standart veya mevcut olmayabilir.

Sormak istediğiniz bir soru mu var?

Cevabı Volvo Trucks bayinizde. Bayinizi ziyaret edin, arayın veya size gelmelerini isteyin.