Trucks

Kamera Monitör Sistemi

Kamera Monitör Sistemi kamyonun aerodinamiğini iyileştirir ve enerji tüketimini azaltır. Geliştirilmiş doğrudan görüş, gelişmiş gece görüşü ve kamyona yakın kör nokta alanlarının azaltılmasını sağlar.

Verimlilik için geliştirildi

Dikiz aynaları ne kadar gelişmiş olursa olsun aerodinamik üzerinde etkiye sahiptir. Kameralar sayesinde kamyonun şekli enerji tüketimini azaltmak için daha gelişmiş hale getirildi.

Daha iyi bir görünüm

İyileştirilmiş görüş

Aynaların çıkarılması, görüşünüzü engelleyen herhangi bir ayna muhafazası olmadığından doğrudan görüşün artmasını sağlar. Kamera Monitör Sistemi ayrıca yağmur sırasında arka görüşün iyileştirilmesi ve doğrudan güneş ışığından kaynaklanan rahatsızlığın azalması anlamına gelir. Hepsi daha iyi bir sürücü deneyimine katkıda bulunur.

Uzaklaştır

Hassas manevralara ihtiyaç duyulduğunda Kamera Monitör Sistemi, daha odaklanmış bir görünüm için yakınlaştırmanıza veya daha geniş bir açı için uzaklaştırmanıza olanak tanıyarak yardımcı olur. Akıllı geçiş, dar veya geniş açılı farklı görüş alanları arasında geçiş yapmanızı sağlar.

Gelişmiş gece görüşü

Gece veya loş ortamlarda kızılötesi ışık desteği devreye alınabilir. Karanlık operasyonlarda geleneksel aynaların sunabileceğinden daha iyi bir görüşle gelişmiş gece görüşü sunar.

Kameralar ve ekranlar

Görüntülemeniz için kameralar

Kamera Monitör Sistemi en fazla üç kamera içerir. Sürücü tarafında bir, yolcu tarafında bir ve yolcu tarafında isteğe bağlı bir köşe ön yolcu kamerası. Kameralar ana arka görüş ve geniş açılı arka görüş sağlar. Kamera lensleri soğuk koşullarda buz veya karı eritmek ve buğu ve nemi gidermek için otomatik olarak ısınır.

Birden fazla ekran

Sistem farklı ekranlarda birden fazla görünüm sunar. Ana arka görüş ve geniş açılı arka görüş monitörlerde gözükür. Ön yakın ayna tam beklediğiniz yerdedir ve kabinin önündeki kamyonun yakınındaki alanın mükemmel bir görüntüsünü sunar.

Gözetleme modu

Park halindeyken Kamera Monitör Sistemi, sürücünün kamyonun çevresinde neler olup bittiğini görmesine yardımcı olmak için gözetleme modunda etkinleştirilebilir.

Gösterilen özellikler tüm donanım seviyelerinde ve güç aktarım organları seçeneklerinde standart veya mevcut olmayabilir.

Sormak istediğiniz bir soru mu var?

Cevabı Volvo Trucks bayinizde. Bayinizi ziyaret edin, arayın veya size gelmelerini isteyin.