Volvo Trucks

Türkiye

BASIN BÜLTENLERİ VE ŞİRKET HABERLERİ

Latest Press Release

Volvo Trucks Bültenlerine Abone Ol

Volvo Trucks Türkiye sayfasında yayınlanan basın bültenlerinden e-mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz? Lütfen aşağıdaki bölümde adınızı ve e-mail adresinizi belirtiniz.

Basin bültenleri

24 matches

1 of 2

 • Geniş ürün gamı ve akıllı teknolojileriyle inovatif nakliye çözümleri sunan Volvo Trucks’ın, 20 yıl önce geliştirdiği ve devrim niteliğindeki otomatikleştirilmiş manuel şanzımanı I-Shift, sektörün öncüsü olmaya devam ediyor. 2020 sonu itibarıyla dünya genelinde I-Shift teknolojisi ile satılan kamyon sayısı 1 milyona ulaştı. Volvo Trucks mühendisleri her geçen gün yeni özellikler ve avantajlar ekleyerek, yakıt tasarruflu, güvenli ve konforlu sürüş sunan bu akıllı teknolojiyi geliştirmeyi sürdürüyor.

  `
 • Temsa İş Makinaları’nın distribütörlüğünü üstlendiği Volvo Trucks, müşteriyi odağına alan hizmet yaklaşımını 2020 yılında da devam ettirdi. Volvo Trucks, hizmet şirketi yaklaşımı ve yeni teknolojileriyle 2021’de de hedeflerini yüksek tutuyor.

  `
 • Orta ve ağır segment kamyonlardan oluşan kapsamlı ürün gamıyla müşterilerine nakliye çözümleri sunan Volvo Trucks, önümüzdeki yıl Avrupa’dan başlayarak ürün gamına elektrikli kamyonları da dahil edecek. Volvo Trucks, ürün gamındaki bu genişleme ile fosil yakıtsız ulaşım yolunda önemli bir adım atmış oluyor.

  `
 • Volvo Trucks, 2020 yılının ilk 9 ayında başarılı bir performans sergileyerek; toplam çekici pazarında %147 büyüme ile %7,3 pazar payına ulaştı ve 2020 yılı Eylül ayında da, distribütörlük tarihinin en yüksek satış adedine ulaştı.

  `
 • Volvo Trucks, birçok avantaj sunduğu Mavi Kontrat servis sözleşmesiyle, müşterilerinin maliyetlerini doğru yönetmelerine olanak sağlayarak işlerine değer katmaya devam ediyor.

  `
 • Volvo Trucks, Orman Genel Müdürlüğü’ne Devlet Malzeme Ofisi aracılığı ile 4 adet Volvo FMX 500 8x4 satışı gerçekleştirdi. Volvo FMX 500 8x4 kamyonların, engebeli arazilerde ve yüksek tonajlarda maksimum hareket kabiliyetine sahip olması Orman Genel Müdürlüğü’nün tercihinde etkili oldu.

  `
 • Press release

  02/11/2020

  Volvo Trucks Türkiye'de Büyüyor

  Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, 2017 yılından bu yana Volvo Trucks'ın Türkiye'deki distribütörlüğünü yürüten Temsa İş Makinaları’nı ziyareti sırasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Roger Alm, Temsa İş Makinaları ile olan güçlü ortaklığı sayesinde Volvo Trucks’ın 3 yılda Türkiye’de yakaladığı hızlı büyümeyi daha da artırarak ileriye taşımayı hedeflediğini belirtti.

  `
 • Taşımacılığa yönelik talep artmaya devam ederken ağır yük trafiğinin çevresel ve iklim üzerindeki etkisi nasıl azaltılabilir? İnovatif çözümleriyle bu sorulara yanıt arayan Volvo Trucks, yakın zamanda kentsel taşımacılık için geliştirdiği elektrikli kamyonların satışlarına başlamıştı. Bu alanda çalışmalarına vites yükselterek devam eden Volvo Trucks, elektrifikasyonun daha ağır kamyonlar için de rekabetçi bir alternatif olabileceğini ortaya koymaya hazırlanıyor. İnşaat işleri ve bölgesel dağıtım için Avrupa’da iki elektrikli konsept kamyon geliştiren Volvo Trucks, ağır kamyon segmentinde elektrifikasyonun uygulanabilirliğini araştırmaya başladı.

  `
 • Dynafleet Hizmeti ve Diğer Bazı Hizmetlerin Durdurulması Hakkında Bilgilendirme

  `
 • Volvo Trucks, 19 Şubat'ta atık ve geri dönüşüm şirketi Renova'ya bir çöp kamyonu, taşımacılık şirketi DB Schenker ve İsveç'te faaliyet gösteren ortağı TGM'ye bir dağıtım aracı olmak üzere, tamamen elektrikli ilk araçlarını teslim etti.

  `
 • Avrupa Birliği, 18 Şubat'ta ağır hizmet araçlarından kaynaklanan CO2 emisyonlarını düzenleme kararı aldı. Gelişimi hızlandırmak için Volvo Trucks çevre dostu nakliye çözümlerine yatırım yapmaya devam ediyor. Ancak, CO2 emisyonu düşük olan araçlara olan talebi artırmak için ek önlemlere de ihtiyaç var.

  `
 • Volvo Trucks Türkiye distribütörü Temsa İş Makinaları, Volkan İtfaiye’ye, İGA’nın İstanbul Havalimanı’nda kullanması için 4’ü yangın müdahale aracı, 1’i ise yer hizmetleri aracı olmak üzere 5 adet Volvo Trucks FMX 6x6 model tahrik sistemli kamyon satışı gerçekleştirdi. Havaalanı koşullarına göre en iyi performansı gösterecek şekilde modifiye edilen ve üstyapı uygulamaları için düzenlenen araçlar, Volkan İtfaiye’nin yangın söndürme donanımını entegre etmesinin ardından İGA’ya teslim edildi.

  `
 • Volvo Trucks'ın Volvo FH, Volvo FM ve Volvo FMX için geliştirdiği yeni D11 ve D13 dizel motorları Euro 6 Step D düzenlemesini karşılıyor ve taşımacılık operasyonları için yakıt maliyetlerini azaltan bir dizi iyileştirme içeriyor.

  `
 • Volvo Trucks, Norveçli Brønnøy Kalk AS ile imzaladığı anlaşmayla sektörde bir ilke daha imza atıyor. Anlaşma çerçevesinde Volvo Trucks otonom çözümleriyle açık bir maden işletmesinden yakındaki bir limana kireç taşı taşıyor olacak.

  `
 • Gökdenizler Otomotiv, lojistik faaliyetleri için 4 adet Volvo Trucks FH500 çekiciyi filosuna kattı. Bu yeni alımlar ile birlikte firma filosundaki toplam Volvo Trucks çekici sayısı 30’a yükseldi. Teslimat törenine Gökdenizler Group adına Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Gökdeniz, Volvo Trucks adına ise Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka katıldı.

  `
 • Volvo Trucks, 2019'da Avrupa'da elektrikli kamyon satmaya başlayacağını duyurdu. İlk grup kamyonlar referans olarak seçilen bazı müşterilerin operasyonlarında bu yıl kullanılmaya başlanacak. Elektrikli kamyonlar gürültü ve egzoz salınımlarını ciddi oranda düşürürken, lojistik yönetiminde de kullanıcılarına yeni kapılar açabilir. Geceleri daha çok nakliye işi gerçekleştirilebilir ve trafiğin yoğun olduğu saatlerde yollar daha az sayıda kamyon tarafından işgal edilebilir. Volvo Trucks Başkanı Claes Nilsson, "Elektromobilite, Volvo Trucks'ın sürdürülebilir şehirler vizyonu ve sıfır emisyona olan uzun dönemli bağlılığı ile tamamen aynı çizgidedir" diyor.

  `
 • Volvo Trucks Türkiye distribütörü Temsa İş Makinaları, Türkiye’nin lider entegre piliç eti üreticisi Şenpiliç’e yem silobası taşımada kullanılmak üzere, terzi usulü hazırlanmış 4 adet Volvo FH 460HP 4x2 çekici satışı gerçekleştirdi. Şenpiliç’in ihtiyaçları doğrultusunda ve özellikle hafif araç beklentisine uygun olarak tasarlanan çekicilerle, yükleme kapasitesi artırılarak sefer başına maliyet avantajı sağlandı.

  `
 • Volvo Trucks, yurt içi ve yurt dışı taşımacılık faaliyetleri yürüten Hicri Ercili firması için özel olarak hafifletilmiş Volvo FM 460 4x2 çekici satışı gerçekleştirdi. Volvo Trucks’ın gerçekleştirdiği modifikasyonlar sayesinde Volvo FM 460 4x2 çekicinin performans, güvenlik ve konforundan taviz verilmeden hem yükleme kapasitesi hem de sefer başına kazanç artışı sağlanmış oldu.

  `
 • Volvo Trucks Türkiye distribütörü Temsa İş Makinaları, inşaat ve taahhüt projeleri hizmeti veren Cacimler İnşaat’a 25 adet Volvo FMX 8x4 460 kamyon teslimatı gerçekleştirdi. Maden ve inşaat sahalarının ağır koşullarında yüksek performans gösteren Volvo FMX 8x4 460 araçlar, Akçansa’nın Çanakkale’deki çimento fabrikasında kalker ve kil hammadde sahalarında hizmet verecek.

  `
 • Temsa İş Makinaları, Türkiye’nin önde gelen uluslararası frigorifik taşımacılığının öncü firması Köknar Group’a 15 adet Volvo FH 460 HP 4X2 çekici satışı gerçekleştirdi. 60 araçlık filosunun tamamı Volvo markalı araçlardan oluşan firma, hizmet odaklı çözüm ortağı olması ve satış sonrası hizmet anlayışı nedeniyle Volvo Trucks markasını ve Temsa İş Makinaları iş birliğini tercih etti.

  `

24 matches

1 of 2