Trucks

Volvo FH16 Aero. Verimli ağır yük taşımacılığı.

Daha fazla üretkenlik sağlayacak biçimde şekillendirilen ve güç sağlanan Volvo FH16 Aero, ağır yük taşımacılığına yönelik bir kamyondur. Güçlü D17 motor ile aerodinamik tasarım, yakıt tasarrufu yaparken performansınızı artırmanıza olanak tanır. Harika bir sürüş deneyimi de pakete dahildir.

Volvo FH16 Aero

Uygulamalar: Ağır yük taşımacılığı görevleri
Güç: 600 hp, 700 hp veya 780 hp

Tüm teknik özellikleri okuyun

İhtiyaçlarınıza uygun verimlilik ve konfor

Kamera Monitör Sistemine sahip aerodinamik kamyon tasarımına daha yakından bakın: Doğrudan görüşü iyileştirirken direnci azaltarak yakıt tasarrufu sağlar. Globetrotter XXL kabinin konforunu deneyimleyin. Volvo FH16 Aero'yu yakından tanımak için aşağıdaki galeriyi keşfedin.

Kamera Monitör Sistemi

Kamera Monitör Sistemi yakıt tasarrufu sağlamak için aerodinamiği geliştirir. Ayrıca hem iyi hem de zorlu koşullarda görüş alanınızı iyileştirir. Gece görüşü karanlığı aydınlatır ve gözetleme modu park halindeyken kamyonun çevresinde neler olup bittiğini görmenizi sağlar.

Kamera Monitör Sistemimizi keşfedin

Infotainment ve ses

Kullanımı kolay bir sürücü arayüzü, Infotainment sistemi ve iki seviyede sunulan ses sistemi, ister sürüyor ister dinleniyor olun, Volvo FH16 Aero deneyimini konforlu bir deneyim kılar.

Globetrotter XXL kabin konforu

Volvo FH16 Aero, yoldaki yaşamınızı en üst düzeye çıkarmak için üretildi. Globetrotter XXL kabinle sonuna kadar gidin. Daha fazla alan, daha fazla konfor, daha büyük bir yatak ve daha fazla ev konforu. Bunların tümüne rağmen yük kapasiteniz etkilenmez.

Kabinde yaşam hakkında daha fazla bilgi edinin

Uyumlu otomatik hız kontrolü ile üretkenliğinizi artırın

Yakıt tasarrufu için sabit hızı koruyun. Yüksek bir ortalama hızı korumak da üretkenliğinizi artıracaktır. Hızı öndeki araca göre ayarlayan uyumlu otomatik hız kontrolü, tam hızda seyirden tam duruş noktasına ve ardından tekrar seyir hızına kadar tüm hızlarda çalışır. Böylece bu özelliği daha da fazla kullanabilirsiniz.

Sürücü destek sistemlerimiz

I-See ile rotaları tahmin edin ve yakıttan tasarruf edin

I-See rotalarınızı bilir ve hızı, vites değişimlerini, vites boşta sürüşü ve motor duruşunu bunlara uyacak şekilde optimize eder. Yakıt tasarrufu sağlamak için ilerideki yolun coğrafi özelliklerini, virajları, kavşakları ve gerçek zamanlı trafik bilgilerini dikkate alır.

I-See hakkında bilgi edinin

Performans ve verimliliğe yönelik güç

D17 şimdiye kadar bir Volvo kamyona yerleştirilen en güçlü motordur. Ancak Volvo FH16 Aero'yu yüksek ortalama hız ile zorlu ağır yük taşımacılığı için mükemmel seçenek haline getiren özellik, yakıt verimliliği ve yüksek torktur.

780 hp'ye varan güç

D17, düşük ağırlığa ve yüksek verimliliğe sahip, 17 litrelik sıralı altı silindirli bir motordur. 600 hp, 700 hp ve 780 hp seçenekleri arasından seçim yapın. CO2 ayak izinizin azaltılması için tüm modeller dizel veya HVO ile çalışır.

Tüm Volvo FH16 Aero teknik özelliklerini keşfedin

Daha fazla verimlilik ve daha yüksek tork

Volvo FH16 Aero motorlarının tümü düşük devirlerde daha fazla motor freni gücü, 3800 Nm'ye varan tork ve daha fazla güç sağlar. Bu da sorunsuz, güçlü ve verimli bir güç aktarım sistemi oluşturabileceğiniz ve yakıt maliyetlerinizi potansiyel olarak azaltabileceğiniz anlamına gelir.

Volvo motorlar hakkında daha fazla bilgi edinin

Daha iyi yakıt verimliliği için daha fazla güç

Güçlü D17 güç aktarım organları, ağır yükleri çekerken yakıttan tasarruf etmenizi sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Peki nasıl? Muazzam güç ve tork, motorun daha düşük devirlerde daha az zorlanmayla çalışmasını sağlayarak yakıt tasarrufu sağlar.

Güç ve manevralar üzerinde tam kontrol

Gücünüzü verimli kullanın. I-Shift, D17'nin gücünün tam kontrolünü size verir. Volvo Dinamik Direksiyon ile bir sonraki hareketiniz hem kolay hem de isabetlidir. Bu özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki resim galerisine gidin.

I-Shift ile kusursuz vites değişimleri

I-Shift ile her vites değişimi sorunsuzdur ve milisaniyeler içinde gerçekleşir. Sürüşünüzün konforlu ve verimli olmasını sağlar. Yazılım paketi seçenekleri, I-Shift'i ağır yük taşımacılığı gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde özelleştirmenize olanak tanır.

I-Shift hakkında daha fazla bilgi

Volvo Dinamik Direksiyon: sabit bir el

Ağır yükler ile düşük hızda, hassas ve kontrollü bir şekilde manevra yapmak mı istiyorsunuz? Volvo Dinamik Direksiyon, sabit bir el gibi sürüşünüzü kolaylaştırır. Ayrıca sürücü destek sistemlerinizle etkileşim sunar.

Volvo Dinamik Direksiyon hakkında

Kabin seçenekleri

Volvo FH16 Aero'yu ihtiyaçlarınıza uygun çeşitli kabinlerle sunuyoruz. Aşağıda seçenekleri daha yakından inceleyin.

  Globetrotter XXL kabin

  Globetrotter XXL kabinli Volvo FH16 Aero, mükemmel sürüş ve iki kişi için yaşam konforu sunar. Uzatılmış ve daha geniş alt yatakta mükemmel uyku konforu.

  Globetrotter XL kabin

  Globetrotter XL kabinli Volvo FH16 Aero mükemmel sürüşü, iki kişi için yaşam konforunu ve bol miktarda depolama gözü ile alanı bir arada sunar.

  Globetrotter kabin

  Globetrotter kabinli Volvo FH16 Aero mükemmel sürüşü, en fazla iki kişi için yaşam konforunu ve motor bölmesi üzerinde ayakta durma yüksekliğini bir arada sunar.

  Yataklı kabin

  Yataklı kabinli Volvo FH16 Aero, mükemmel sürüş konforunu ve daha sınırlı bir ayakta durma yüksekliğine sahip en fazla iki kişilik konforlu geceleme ortamını bir arada sunar.

  Yataklı alçak kabin

  Yataklı alçak kabinli Volvo FH16 Aero, mükemmel sürüş konforu, tek kişilik konforlu geceleme ortamı ve sınırlı ayakta durma yüksekliği ile daha alçak bir dış kabin yüksekliği sunar.

Gösterilen özellikler tüm donanım seviyelerinde ve güç aktarım organları seçeneklerinde standart veya mevcut olmayabilir.

Sormak istediğiniz bir soru mu var?

Cevabı Volvo Trucks bayinizde. Bayinizi ziyaret edin, arayın veya size gelmelerini isteyin.