Trucks

Şasi

Volvo kamyonunuz hassas bir alettir ve şasi onun belkemiğidir. İster zorlu koşullarda aşırı yükleri çekmek için bir kamyona, ister damperli şasi kamyona veya yolda kullanım için hafif bir çekiciye ihtiyacınız olsun, tüm dizel motorlu kamyonlar için aynı şasi konseptinden sizin için üretebiliriz. Çeşitli havalı ve makaslı süspansiyon seçenekleri, ağırlığı optimize edilmiş bileşenler ve gövde yapımına yönelik hazırlıklar arasından taşımacılığınıza ve gereksinimlerinize uygun olanı seçin.

Güvenilir bileşenlere sahip bir şasi

Uzun yıllar boyunca güvenilir bir şekilde çalışması için yapılmış bileşenleri ve sistemleri kullanarak, şasinizi özelleştiriyoruz.

Şasinizi özelleştirin

Damperli kamyon mu, tanker mi? Vinçli kamyon mu, otomobil nakliye kamyonu mu yoksa itfaiye kamyon mu? Hafif mi, aşırı yük kapasiteli mi? Volvo şasi her türlü uygulamada kullanıma hazırdır. Çok çeşitli teknik özellik seçenekleri, kamyon şasisini tam gereksinimlerinize göre optimize etmeyi kolaylaştırır.

Geniş seçenek yelpazesi

Tüm Volvo kamyonları üstyapı işlerini kolaylaştırmak ve üstyapıcıların başarılı olmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Aks konfigürasyonları, şasi yükseklikleri, dingil mesafeleri ve ekstra güçlendirmeye yönelik geniş seçenek yelpazesi, nihai kamyonun amacınıza göre kolaylıkla özel olarak üretilebileceği anlamına gelir.

Daha hızlı üst yapı işleri

Kamyonunuzu sipariş ettiğinizde, üstyapıcınıza anında Volvo Üstyapıcı Talimatları (VBI) online portalına erişim izni veririz. Biz kamyonunuzu üretirken onlar da çalışmaya başlayabilir, böylece daha hızlı ve daha uygun maliyetli teslimat ve kamyonun çalışmaya hazır olması sağlanır.

Zorlu koşullarda hareketlilik

Engebeli arazilere yönelik özellikler

Araziniz veya yol koşullarınız ne olursa olsun, bir Volvo kamyon ilerlemenizi sağlamak için üretilmiştir. Tandem Sürüş Aks Kaldırma, tahrikli ön aks ve Arazi Frenli ve karınca vitesli I-Shift, engebeli arazide ve kötü yol koşullarında hayatı kolaylaştıran tüm kamyon seçeneklerinden birkaç örnektir.

Tahrikli ön aks:

Otomatik Çekiş Kontrolüne sahip tahrikli ön aks, tam ihtiyacınız olduğu anda ön aksı otomatik olarak devreye sokar ve ihtiyacınız olmadığında devreden çıkarır. Sağlam aks kovanı aracın en alçak noktasıdır ve tam yüklendiğinde yerden yükseklik mesafesi sağlar.

İnşaat için havalı süspansiyon

İnşaat kamyonları için havalı arka süspansiyonumuz size 300 mm'ye kadar yerden yükseklik mesafesi ve makaslı süspansiyona göre daha az titreşim sağlar. Yay elemanları, hava körükleri ve dengeleyiciler, çalışma sürenizi güvence altına almak için aksların üzerine iyi korunacak şekilde yerleştirilmiştir.

Yükünüze uygun akslar.

10 tonluk ön akslar

Ağır yükünüz mü var? Sorun değil. Havalı süspansiyon veya makaslı süspansiyon seçmenizden bağımsız olarak, tek bir ön aks 10 tona kadar, çift ön aks ise 20 tona kadar yük taşıyabilir. Daha iyi marjlar elde etmenize yardımcı olabilir ve ağır veya düzensiz dağıtılmış yüklerle başa çıkmanızı kolaylaştırır.

38 tonluk boji

Arka akslara yönelik sağlam ve dayanıklı bir çözümle yük kapasitenizi ve üretkenliğinizi en üst düzeye çıkarın. Ağır hizmet tipi bojimiz 38 tona kadar yükü kolaylıkla taşıyabilir.

Fabrikadan beş aksa kadar

Yüksek yük kapasitesine ihtiyacınız varsa doğrudan fabrikadan teslim edilen beş akslı bir kamyon alabilirsiniz. Kamyonunuzu daha hızlı alır ve özelleştirme maliyetlerini azaltırsınız. Kamyon, tam araç tipi onayı ile teslim edilir.

Hafif kamyonlar

Hafif yük için özellikler

Her bir kilogram yük önemlidir. Öyleyse neden gereksiz bir ağırlıkla araç kullanasınız ki? Ağırlığı optimize edilmiş ön ve arka aks kurulumları gibi hafif özellikleri birleştirerek ve kamyonunuzu düzgün yollar için belirleyerek, en üst düzeyde para kazandıran makineye sahip olursunuz: Güvenilirliğin korunduğu maksimum yük kapasitesi.

Ne kadar hafifleyebilirsiniz?

Hafif çözümlerimizi birleştirerek, 6,0 ton ağırlığında bir Volvo FM 4×2 çekici veya 6,6 ton ağırlığında bir Volvo FH 4×2 çekici alabilirsiniz. Bu, ağırlık kısıtlamaları dahilinde daha fazla taşıma kapasitesi anlamına gelir ve kârınızı artırabilir.

Tandem Sürüş Aks Kaldırma

Gerektiğinde tandem tahrik

Daha az yakıt, daha iyi çekiş ve daha dar bir dönüş açısı. Tandem Sürüş Aks Kaldırma, en arkadaki hareketli aksı devreden çıkarmanıza ve yükseltmenize olanak tanır, size tek bir tahrik aksının sürülebilirliği ve verimliliği ile tandem sürüş tahrik aksının çekiş ve yük kapasitesini sunar. Kamyonunuzu tekrar yüklediğinizde, aks otomatik olarak indirilir ve devreye girer.

Daha düşük dirençle yakıttan tasarruf edin

Tandem Sürüş Aks Kaldırma, ihtiyacınız olmadığında aksı devreden çıkardığınızda ve kaldırdığınızda daha iyi bir enerji verimliliği sağlar. Aks kaldırılmış durumdayken dönüş yolculuğunda yakıt tüketimi azaltılabilir. Sonuçta, kazancınızı artırabilir.

Keskin dönüşler ve daha fazla çekiş

En arkadaki hareketli aksı kaldırdığınızda kamyon 4×2 veya 6×2'ye benzer şekilde davranarak 6x4'e kıyasla önemli ölçüde geliştirilmiş dönüş yarıçapı ve manevra kabiliyeti sağlar. Ayrıca lastik aşınmasını da azaltır. Daha fazla çekişe mi ihtiyacınız var? Ön konsoldaki düğmeye basmanız yeterlidir, aks yük limiti izin veriyorsa ağırlığı bir hareketli aksa kaydırabilirsiniz.

Work Remote

Uzaktan çalışın

Work Remote kabinin dışında çalışırken kullanışlı bir araçtır. Güç aktarım organları ve üstyapı işlevleri üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar. 25 m'ye varan menzili ve uzun akü ömrüyle kablosuz ve sağlamdır. Ünite, kabin içindeki yerleştirme istasyonundayken şarj edilir.

Risklerinizi azaltın

Work Remote, yükleme ve boşaltma sırasında zaman kazandırır ve aşırı yükleme veya eşit olmayan yük dağıtımı gibi yükleme hatalarından kaçınmanıza yardımcı olur. Güvenlik ve emniyet için radyo sinyali, kamyon anahtarıyla aynı yüksek standartta şifrelenir.

Gösterilen özellikler tüm donanım seviyelerinde ve güç aktarım organları seçeneklerinde standart veya mevcut olmayabilir.

Sormak istediğiniz bir soru mu var?

Cevabı Volvo Trucks bayinizde. Bayinizi ziyaret edin, arayın veya size gelmelerini isteyin.