Trucks

Volvo FH. Orijinal uzun yol simgesi.

Volvo FH, sizi en uzun mesafelerde rahat ve güvende tutacak şekilde tasarlanmış ikonik uzun yol kamyonudur. Verimliliğinizi artıracak teknolojilerle donatılmıştır. Sürüşten ilk günden itibaren keyif almanızı sağlayacak çok çeşitli elektrikli, gazla çalışan ve dizel güç aktarım organları arasından seçim yapın.

  Volvo FH

  Uygulamalar: Uzun mesafe ve bölgesel taşımacılık görevleri, yapı ve inşaat taşımacılığı, ormancılık ve kereste taşımacılığı, madencilik ve taş ocağı taşımacılığı
  Güç: 420–540 hp

  Teknik özelliklerin tamamını okuyun

  Volvo FH Electric

  Uygulamalar: Bölgesel taşımacılık ve konteyner taşımacılığı, yapı ve inşaat taşımacılığı
  Kombine ağırlık: 44 ton
  Güç: 490 kW'a kadar
  Menzil: 300 km'ye kadar

  Volvo FH Electric hakkında daha fazla bilgi edinin

  Gazla çalışan Volvo FH

  Uygulamalar: Uzun yol taşımacılığı, bölgesel taşımacılık ve konteyner taşımacılığı
  Güç: 420–500 hp
  Menzil: 1000 km'ye kadar

  Gazla çalışan Volvo FH hakkında daha fazla bilgi edinin

Volvo FH'nin konfor ve güvenlik özelliklerini keşfedin

Uzaktan ayırt edilmesi kolay, benzersiz far şekli ve dikey kabin profili. Yoldaki hayatınızı daha da iyileştirebilecek çözümlerle dolu çeşitli konforlu kabinler. Bu kamyonun verimli ve konforlu bir iş yeri olmasını sağlayan özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki galeriye göz atın.

Verimlilik için tasarlandı

LED farlar, daha dar aralıklar ve Kamera Monitör Sistemi, sürtünmeyi azaltan ve enerji tasarrufu sağlayan verimli Volvo FH tasarım özelliklerindendir. Üstelik adaptif uzun far, yol güvenliğini artırmak için görüşünüzü başkalarını rahatsız etmeden optimize eder.

Mükemmel kabin sıcaklığı

İyi kalibre edilmiş bir klima sistemi, sürüş sırasında Volvo FH kabininizdeki havayı dağıtır ve sirküle eder. Dinlenmek için motoru kapattığınızda iyi bir gece uykusu boyunca konforlu kabin sıcaklığı için I-Park Cool'u yalnızca akü gücünü kullanarak etkinleştirmeniz yeterlidir.

Her gün konfor

Volvo FH kabinleri yollarda geçen günlerinizin sorunsuz olması için tasarlandı. Geniş depolama alanı, yiyecek ve içeceklerinizin taze kalması için çift buzdolabı ve en sevdiğiniz atıştırmalıkları ısıtmak için bir mikrodalga fırın bulunur. Ayrıca elbette gerçekten de rahat bir yatak sunar.

I-Save verimli ve sorunsuzdur

Daha sorunsuz, daha sessiz bir sürüş ve daha düşük yakıt tüketimi. I-Save, yakıttan tasarruf etmek ve kârınızı artırmak için düşük motor devirlerinde daha fazla tork sağlayan turbo kompaund teknolojisini içeren D13 motora, verimli arka akslara ve optimize edilmiş yazılım çözümlerine sahiptir.

I-Save donanımlı Volvo FH'yi keşfedin

Enerji tasarrufu için I-See ile önceden plan yapın

I-See ile kamyonunuz; hızı, vites değişikliklerini, vites boşta sürüşü ve motor duruşlarını ilerideki yolun coğrafi özelliklerine, virajlara ve gerçek zamanlı trafik bilgisine göre optimize eder. Önceden planlayıp enerji tasarrufu yapmak. I-See'yi yola çıktığınız anda kullanabilirsiniz.

I-See hakkında daha fazla bilgi edinin

Uyumlu otomatik hız kontrolü

Sabit hızı korumak enerji tasarrufu sağlar. Uyumlu otomatik hız kontrolü, bunu güvenli ve rahat bir şekilde yapmanıza yardımcı olur. Durma noktasına kadar tüm hızlarda çalışır ve otomatik olarak yeniden başlar; bu özelliği otoyollardan çok daha fazlası için kullanabilirsiniz.

Sürücü destek sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinin

Volvo FH ile mükemmel sürüşünüzü gerçekleştirin

Volvo FH'nizi ister uzun yol taşımacılığında ister inşaat işlerinde kullanın, I-Shift ve Volvo Dinamik Direksiyon ile vitesi kusursuz bir şekilde değiştirecek, keskin ve kontrollü manevralar yapacaksınız. Kamyonunuza yönelik I-Shift, Volvo Dinamik Direksiyon ve diğer seçenekler hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki galeriye göz atın.

I-Shift ile doğru vites

I-Shift, uzun yol taşımacılığından inşaat ve ağır yük taşımacılığına kadar her şeye uyarlanabilecek bir şanzıman yelpazesi sunar. I-Shift Dual Clutch, vitesi güç dağıtımında kesinti olmadan değiştirir. Karınca dişlilerle donatılan I-Shift, aşırı yükleri durma noktasından itibaren ve yüksek hızlarda yakıt tasarrufunuzdan ödün vermeden yönetmenizi sağlar.

I-Shift hakkında daha fazla bilgi edinin

Volvo Dynamic Steering hassasiyeti

Volvo Dinamik Direksiyon, sürüşünüzü kolaylaştırmak ve gerginliği azaltmak için direksiyonunuzu sabit bir el gibi destekler. Ayrıca farklı durumlarda aktif direksiyon ile sürücü destek sistemlerinize işlevsellik katar. Bunun yanı sıra kamyonunuzu uzaktan kumandayla yönlendirme seçeneği de mevcuttur.

Volvo Dinamik Direksiyon hakkında daha fazla bilgi edinin

Tandem Sürüş Aks Kaldırma

Daha az enerji ihtiyacı, daha iyi çekiş ve daha dar bir dönüş açısı. Tandem Sürüş Aks Kaldırma, tahrikli akslardan birini devre dışı bırakıp kaldırmanıza olanak tanır. Tandem tahrikin çekiş gücü ve yük kapasitesi ile tekli tahrikin sürüş kolaylığı ve verimliliği bir arada.

Şasi seçeneklerimizi keşfedin

Bir infotainment deneyimi

Kabinde geçirdiğiniz zamanın en iyi şekilde geçmesini sağlayın. Infotainment sistemi akıllı telefonunuzu entegre etmenizi sağlar. En sevdiğiniz müzik ve podcast'ler için koltuğunuzun altında ekstra bir subwoofer içeren iki farklı ses sistemi seviyesi arasından seçim yapın.

Kamyonun her yerinde güvenlik

Kabin seçenekleri

Volvo FH'nizi ihtiyaçlarınızı karşılayan doğru kabin modeliyle özelleştirin. Enerji tasarrufu sağlayan Kamera Monitör Sistemi ve yan aynalar arasında seçim yapabilirsiniz. Aşağıda alternatifleri daha yakından inceleyin.

  Globetrotter XXL kabin

  Globetrotter XXL kabinli Volvo FH, mükemmel sürüş ve iki kişi için yaşam konforu sunar. Daha uzun ve daha geniş alt yatak, üstün uyku konforu için tasarlanmıştır.

  Globetrotter XL kabin

  Volvo FH Globetrotter XL kabin, uzun yol ve yüksek konfor gerektiren diğer uygulamalar için orijinal ve endüstri standardıdır. En fazla iki kişi için rahat ve ferah yaşam.

  Globetrotter kabin

  Globetrotter kabinli Volvo FH mükemmel sürüşü, en fazla iki kişi için yaşam konforunu ve motor bölmesi üzerinde ayakta durma yüksekliğini bir arada sunar.

  Yataklı kabin

  Yataklı kabinli Volvo FH, mükemmel sürüş konforunu ve daha sınırlı bir ayakta durma yüksekliğine sahip en fazla iki kişilik konforlu geceleme ortamını bir arada sunar.

  Yataklı alçak kabin

  Yataklı alçak kabinli Volvo FH, mükemmel sürüş konforu, tek kişilik konforlu geceleme ortamı ve sınırlı ayakta durma yüksekliği ile daha alçak bir dış kabin yüksekliği sunar.

Gösterilen özellikler tüm donanım seviyelerinde ve güç aktarım organları seçeneklerinde standart veya mevcut olmayabilir.

Sormak istediğiniz bir soru mu var?

Cevabı Volvo Trucks bayinizde. Bayinizi ziyaret edin, arayın veya size gelmelerini isteyin.