Trucks

Çevresel ayak izinizi hesaplayın

Çevreye saygı temel değerlerimizden biridir ve çevre üzerinde bıraktığınız etkiye ilişkin bütünsel bir bakış açısını size sunarak doğru seçimleri yapmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Kullanım ömrü boyunca bırakılan tüm etkiye dair verileri sunmaktan gurur duyarak sorumluluğumuzu bu şekilde alıyoruz.

Neden çevresel ayak izimi hesaplamalıyım?


Sürdürülebilir taşımacılık arayışındaysanız kamyonlarınızın toplam çevresel ayak izinin, kullanımdan kaynaklanan CO2 emisyonları ile sınırlı olmadığını muhtemelen biliyorsunuzdur. Aynı zamanda üretimde kullanılan hammaddelerin ve diğer kaynakların çıkarılmasından, geri dönüşümden kaynaklanan emisyonlara kadar her şeyi de dahil etmeniz gerekir.


Gelecekteki filonuzu planlarken hesaplayıcıyı kullanın. Farklı seçimlerin çevresel ayak izinizi nasıl değiştirebileceğine dair bütünsel bir görüş elde ederek elinizdeki alternatifleri kolayca karşılaştırabileceksiniz. Kilometrenize ve enerji karışımınıza bağlı olarak, operasyonunuz için elektrikli bir Volvo kamyonun gazla çalışan veya dizelle çalışan bir kamyonla karşılaştırılmasını görün. Müşterilerinizin sürdürülebilirliği önemsemesi halinde hesaplayıcı, kamyonlarınızın taşımacılık zincirlerinde çevresel ayak izini nasıl en aza indirdiğine dair net bir gösterge sunabilir. Ayrıca daha fazla sözleşme kazanabilirsiniz.

Etki, üç alanda analiz edilir

Üretim

Bu hesaplama; tüm üretimi, hatta hammaddelerin çıkarılmasını, malzeme ve parçaların taşınmasını ve ayrıca montajı içerir.

Kullanım

Bu bölüm; yakıt üretimi, yakıt tüketimi ve servis dahil olmak üzere bir kamyonun hizmet ömrünün çevresel etkisini kapsar.

Kullanım ömrünün sonu

Bu hesaplamalar; geri dönüşüm emisyonlarını, atıkları ve geri dönüşüm kredilerini içerir

Volvo Trucks, kullanım ömrü boyunca bırakılan tüm etkiye dair verilerimizin bulunduğunu iddia edebileceğimizden ötürü gurur duymaktadır. Sorumluluğu bu şekilde alabiliriz.

Hesaplamalarımızı nasıl yapıyoruz

Hesaplayıcının amacı, kamyonunuzdan kaynaklanan CO2 emisyonlarını hesaplamanıza yardımcı olmaktır. Hesaplamalar, kamyonlar üzerinde yapılan kapsamlı araştırma ve testlere dayanmaktadır. Kullanım ömrü değerlendirmeleri gerçekleştirilmiş olup hesaplamanın dayanağını oluşturur. Bunlar, hammadde çıkarılmasından Avrupa'daki tedarikçilerimizin tesisleri ile kendi üretim tesislerimizde kullanılan parçaların imalatına kadar uzanan malzeme üretimini içermektedir.

Ayrıca malzeme geri dönüşümü, tesisler arasında taşımacılık, yakıt üretimi ve egzoz borusu emisyonlarını kapsayan bakım da dahildir. Hurdaya ayırma aşamasında, bir sonraki ürün için yeni metal üretiminden kaçınmak üzere kredi verilir.

Sormak istediğiniz bir soru mu var?

Cevabı Volvo Trucks bayinizde. Bayinizi ziyaret edin, arayın veya size gelmelerini isteyin.