Trucks

Volvo FM. Esnek uzman.

Volvo FM, her türlü görevin kolaylıkla üstesinden gelmeye hazır, aktif sürücülere yönelik esnek bir ağır iş tipi kamyondur. Aracınızı bölgesel taşımacılık görevlerinden, kentsel alanlardaki şasi kamyon gerektiren özel görevlere kadar her şey için özelleştirebilirsiniz. Elektrik, gaz ve dizel gücü arasından seçim yapın.

  Volvo FM


  Uygulamalar: Bölgesel taşımacılık görevleri, kimyasal ve petrol taşımacılığı, teslimat taşımacılığı, atık ve geri dönüşüm taşımacılığı, kamu hizmeti ve kamu hizmeti taşımacılığı
  Güç: 330–500 hp

  Teknik özelliklerin tamamını görün 

  Volvo FM Electric


  Uygulamalar: Bölgesel taşımacılık ve teslimat taşımacılığı görevleri, atık ve geri dönüşüm taşımacılığı, konteyner taşımacılığı, yapı ve inşaat taşımacılığı, kamu hizmeti ve kamu hizmeti taşımacılığı
  Kombine ağırlık: 44 ton
  Güç: 490 kW'a kadar
  Menzil: 300 km'ye kadar

  Volvo FH Electric hakkında daha fazla bilgi edinin

  Gazla çalışan Volvo FM


  Uygulamalar: Bölgesel taşımacılık görevleri, konteyner taşımacılığı, kimyasal ve petrol taşımacılığı
  Güç: 420–500 hp
  Menzil: 1000 km'ye kadar

  Gazla çalışan Volvo FM hakkında daha fazla bilgi edinin

Yoğun günler için tasarlanmış bir kabin

Kabinin içine girip çıkan ve çevresinde hareket eden sürücüler için tasarlandı. Volvo FM, büyük kardeşleriyle aynı sınıfta konfor ve alan sunuyor. Doğrudan görüş ve destekleyici çözümler kentsel alanlarda yüksek düzeyde güvenlik sağlar. Aşağıdaki galeride kamyonun üstün çalışma ortamını daha yakından inceleyin.

Kamera Monitör Sistemi

Kamera Monitör Sistemi doğrudan görüşü netleştirir ve hem iyi hem de zorlu koşullarda görüş alanınızı iyileştirir. Gece görüşü karanlıkta görüşünüzü iyileştirir. Güvenliği artırmak için yolcu köşe kamerasıyla yolcu tarafındaki kamyona yakın gizli alanı görebilirsiniz.
 

Kamera Monitör Sistemimizi keşfedin

Infotainment ve ses

Kullanımı kolay bir sürücü arayüzü, infotainment sistemi ve iki seviyede sunulan ses sistemi, ister sürüyor ister dinleniyor olun, Volvo FM deneyimini konforlu bir deneyim kılar.

Yere daha yakın

Volvo FM'nin alçak kabin tasarımı yere yakın bir sürüş konumuna sahiptir. Buradan diğer yol kullanıcılarıyla göz teması kurmak ve kamyona yakın alanları kontrol etmek daha kolaydır. Gün içinde kabine ne kadar çok girip çıkarsanız kullanışlı yüksekliği o kadar çok seveceksiniz. Elektrikli şehir görevleri için son derece sorunsuz, alçak girişli bir model mevcuttur.

Volvo FM Low Entry hakkında daha fazla bilgi edinin 

Volvo Dinamik Direksiyon ile sabit sürüş

Volvo Dinamik Direksiyon daha kolay ve daha hassas bir sürüş sağlayan, gerginliği azaltan bir yardım eli gibidir. Kişisel ayarlarınızla kendi gereksinimlerinize göre ince ayar yapın. Ayrıca farklı durumlarda aktif direksiyon ile sürücü destek sistemlerinize işlevsellik katar. Lastiğinizin patlaması durumunda sistem, siz durana kadar aracın sabit bir şekilde seyretmesine yardımcı olur.

Volvo Dinamik Direksiyon hakkında 

I-Shift ile kusursuz vites değişimleri

I-Shift sürüşünüzü kolay ve verimli olmasını sağlayan çeşitli şanzımanlar sunar. Uzun yol ve inşaat taşımacılığından şehir teslimatlarına kadar her şey için kullanılabilir. Bir dizi seçenek paketi, tek pedallı sürüş fonksiyonları ve daha fazlasıyla ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmeye olanak tanır. Bu sizin için yeterli değilse I-Shift Dual Clutch, vitesi güç dağıtımında kesinti olmadan değiştirir. Karınca dişlileri ile mükemmel kalkış kabiliyetini yüksek hızlarda enerji verimliliğiyle birleştirebilirsiniz.

I-shift hakkında daha fazla bilgi edinin

Güvenliğiniz için sürücü destek sistemleri

İleride belirli bir çarpışma riski varsa Acil Durum Fren Destekli Çarpışma Uyarısı sizi uyarır ve gerekirse frenleri uygular. Yan Çarpışma Önleme Desteği ve Kapı Açma Uyarısı her iki tarafınızı da kapsar. Araçlarla ve diğer yol kullanıcılarıyla çarpışma riskini azaltmak için radar sensörlerini kullanırlar ve çarpışma riski varsa sizi kapıları açmaya karşı uyarırlar. Güvenlikte tüm yönler önemlidir. 
 

Sürücü destek sistemleri hakkında 

Zorluklarınızın üstesinden gelmeye hazır bir şasi

İster limanlardan konteyner alacak, kimyasal madde taşıyacak ister iş sahalarında manevra yapacak veya sağlam bir kamyon üzerinde son derece özel bir üstyapı inşa edecek olun, Volvo FM buna göre özelleştirilebilir. Bu en çok yönlü kamyon modelimizdir. Resim galerisinde şasimizi daha ayrıntılı olarak inceleyin.

Esnek bir şasi

Şasi fabrikada sizin için özelleştirilir. Ne amaçla kullanacağınızı öğrendikten sonra bir Volvo FM'yi ne kadar hafif yapabileceğimize şaşıracaksınız. Tandem Sürüş Aks Kaldırma, 10 tonluk ön akslar ve dönüş avara ve itici akslarımız muazzam yük kapasitesi ve manevra kabiliyeti sağlar. Work Remote ile, üstyapı fonksiyonlarını ve güç aktarım organlarını sürücü koltuğunda olmadan kontrol edebilirsiniz.

Şasi seçeneklerimizi keşfedin 

Üstyapıcılar için yardım

Volvo kamyonunuzu sipariş ettiğinizde onu fabrikamızda üstyapı işleri için hazırlıyoruz. Üstyapıcı, kamyonunuzu verimli bir şekilde ve mümkün olan en yüksek kalitede kullanıma hazır hale getirmek için gereken tüm ayrıntıları içeren Volvo Üstyapıcı Talimatları (VBI) çevrimiçi portalına erişebilir. Özel bir modül, üstyapıcının kamyonun elektrik sisteminden faydalanarak ihtiyaç duyulan fonksiyonları özelleştirmesine olanak tanır.

Üstyapı işleri hakkında daha fazla bilgi edinin 

Tüm ekibiniz için bir kabin

Bazı operasyonlar bir sürücü ve bir yardımcı sürücüden daha fazla kişi gerektirir. Volvo ekip kabinine, en fazla dokuz kişilik bir ekip sığabilir. Giriş çıkışlar hızlı ve güvenlidir. Üstyapı sürecini kolaylaştırmak için yakıt depoları, aküler ve egzoz yeniden işleme sistemi gibi bileşenleri kabinin altına yerleştirdik.

Kabin seçenekleri

Volvo FM'nizi ihtiyaçlarınıza uygun kabinle özelleştirin. Enerji tasarrufu sağlayan Kamera Monitör Sistemi ve yan aynalar arasında seçim yapabilirsiniz. Alternatifleri buradan daha yakından inceleyin.

  Yataksız Kabin

  Yataksız kabinli Volvo FM güvenli, konforlu ve ergonomik bir sürücü ortamı sunar. Kabin uzunluğu, yük taşıyıcının uzunluğunu en üst düzeye çıkaracak şekilde optimize edilmiştir.

  Alçak yataksız kabin

  Alçak yataksız kabinli Volvo FM güvenli, konforlu ve ergonomik bir sürücü ortamı sunar. Bu kabin, üstyapının kabinin üzerinde alan gerektirdiği veya çalışma ortamının araç yüksekliğini sınırladığı durumlarda doğru seçimdir.

  Yataklı kabin

  Yataklı kabinli Volvo FM, mükemmel sürüş konforunu, güvenliği ve sınırlı ayakta durma yüksekliği ile tek kişilik konforlu geceleme ortamını bir arada sunar.

  Yataklı alçak kabin

  Yataklı alçak kabinli Volvo FM, mükemmel sürüş konforunu, güvenliği ve sınırlı ayakta durma yüksekliği ile tek kişilik konforlu geceleme ortamını bir arada sunar. Araba taşımacılığı gibi üstyapının kabinin üstünde alan gerektirdiği durumlarda mükemmel bir seçimdir.

  Globetrotter kabin

  Globetrotter kabinli Volvo FM, mükemmel sürüş ile güvenliği ve en fazla iki kişi için yaşam konforunu bir arada sunar. Çok sayıda saklama alanı sunar ve zeminde tam ayakta durma yüksekliğine sahiptir.

  Ekip kabini

  Ekip kabinli Volvo FM, toplamda dokuz kişilik bir ekibi barındırabilir. Güvenli ve hızlı giriş çıkış için tasarlanmıştır.

Gösterilen özellikler tüm donanım seviyelerinde ve güç aktarım organları seçeneklerinde standart veya mevcut olmayabilir.

Sormak istediğiniz bir soru mu var?

Cevabı Volvo Trucks bayinizde. Bayinizi ziyaret edin, arayın veya size gelmelerini isteyin.