Trucks

GÜVENLİK – DNA'MIZDA VAR

Trafik güvenliği alanında lideriz. Vizyonumuz, hiçbir kamyonun kazalara karışmamasıdır. Kaza Araştırma Ekibimizi 1969'da kurduk ve o zamandan beri güvenlik konusunda daima en önde olduk, kazaları önleyen ve yaralanmaları azaltan yeniliklere öncülük ettik. Üstelik sadece sürücü için değil. Herkes için.

50 yılı aşkın bir süredir hayat kurtarıyoruz

Kamyonların karıştığı tüm ölümlerin yaklaşık yarısı, emniyet kemeri kullanımıyla önlenebilir. Yeni nesilden her sürücünün bunun ne kadar önemli bir buluş olduğunu anlaması önem arz eder. Çünkü hayat kurtarmak bizim için her şeyden önemlidir.

Gece moduyla sürücüler, gösterge panelindeki gerekli olmayan tüm arka ışıkları bir düğmeye basarak anında kapatabilme imkanına sahiptir. Sonuç olarak, sürücünün görüş alanında daha az göz kamaştırıcı ışık olur ve ön camda ve yan aynalardaki dikkat dağıtan yansımalar azaltılır. Bu mod, en çok gece sürüş yapan uzun yol sürücüleri için ve zorlu hava koşullarında veya karmaşık ortamlarda geri giderken ve manevra yaparken (ör. treyler takarken veya çıkartırken) uygundur.

Kazaların önlenmesi

Aktif güvenlik girişimlerimiz, trafik kazalarının yaklaşık %90'ına sebep olan hataları önlemek için tasarlanıyor. Bu nedenle sürücülerimizin daha iyi bir görüş elde etmesine yardımcı oluyoruz. Rahatlarını ve konsantrasyonlarını koruyoruz. Ayrıca, kamyonlarımızı güvenliği bir üst seviyeye taşıyan sistemler ve teknolojilerle donatıyoruz.

Yaralanmaların Azaltılması

Ne yazık ki kazalar hayatın bir gerçeği, bu nedenle pasif güvenlik girişimlerimiz bir kaza yaşandığında yaralanma riskini en aza indirmeye odaklanıyor. Sonuç olarak sürücüye, yolculara ve diğer yol kullanıcılarına mümkün olduğunca fazla koruma sağlayacak kamyonlar üretmeye odaklanıyoruz.

Volvo FH'deki güvenlik sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinin

Çocuklara öğretiyoruz

Stop Look Wave

See and be seen'in önemini gösteren bir kampanya

Şunun önemini gösteren bir kampanya:

Güvenliği kendi gözünüzle görün

Volvo Trucks bayiniz her bir güvenlik özelliğini size gösterebilir ve güvenlikle ilgili aklınızdaki tüm soruları yanıtlayabilir.