Trucks

Volvo FH16. Ağır yük taşımacılığına yönelik güç.

En güçlü kamyonumuz olan Volvo FH16, ekstra güç ve torka ihtiyaç duyulan ağır görevler için üretilmiştir. Diğer kamyonların başa çıkamadığı zorlukların üstesinden gelir. Verimli D17 motor ve yükseltilmiş sürücü konforu, üretkenlik gereksinimlerinizi karşılamaya hazırdır.

Volvo FH16

Uygulamalar: Ağır yük taşımacılığı görevleri, ormancılık ve kereste taşımacılığı, madencilik ve taş ocağı taşımacılığı
Güç: 600 hp, 700 hp veya 780 hp

Teknik özelliklerin tamamını okuyun

Üretkenliğiniz için güçlendirilmiş bir kamyon

Volvo FH16, en yüksek düzeyde kabin konforunun yanı sıra üretkenlik için gelişmiş güç sunar. Hangi modeli seçerseniz seçin bunun ekstra bir avantaj olduğu açıktır. Aşağıdaki galeride Volvo FH16 hakkında daha fazlasını keşfedin.

Adaptif uzun far ile optimize edilmiş görüş

Siyah temalı far tasarımı Volvo FH16'ya özgüdür. LED ışıklar mükemmel görüş ve farklı bir profil sunar. Görüşünüzü diğer yol kullanıcılarının gözlerini kamaştırmadan en üst düzeye çıkarmak için adaptif uzun farı kullanın.

Sürücü destek sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinin

Ağır iş tipi tampon

Ağır iş tipi tampon, zorlu koşullara dayanır. 3 mm yüksek kaliteli çelikten üretilmiş tampon, ön kısmı göçüklere ve farların kırılmasına karşı korur. Göründüğü kadar sağlamdır.

Uyumlu bir iç mekan

İster Volvo FH16 döşemeyi ister deri döşemeyi tercih edin, bunun diğerlerinden bir adım önde olduğu açıktır.

Kabinde yaşama dair her şey

Volvo Dinamik Direksiyon

Düşük hızlı manevralarda ağır yükleri yönetiyor ya da tekerlek izli veya çukurlu yollarda yüksek hızda mı sürüyorsunuz? Volvo Dinamik Direksiyon, sürüşünüzü kolaylaştıran ve gerginliği azaltan sabit bir el gibidir.

Volvo Dinamik Direksiyon hakkında daha fazla bilgi edinin

I-See ile yakıt tasarrufu sağlayın

I-See hızı, vites değişimlerini, vites boşta sürüşü ve motor duruşunu yakıt tasarrufu sağlamak için önünüzdeki rotaya göre optimize eder. Yakıt verimliliğini artırmak ve karbon ayak izinizi azaltmak için ilerideki yolun coğrafi özelliklerini, virajları, kavşakları ve gerçek zamanlı trafik bilgilerini dikkate alır.

I-See hakkında daha fazla bilgi edinin

Yük kapasitenizi en üst düzeye çıkaran akslar

Aşırı yük kapasitesi için Volvo FH16'nızı doğrudan fabrikadan beş adede kadar aksla alabilirsiniz. Garanti ve satış sonrası desteğiyle sürüşe hazır. Kamyonunuzu boşalttıktan sonra Tandem Sürüş Aks Kaldırma özelliğini kullanarak tahrikli akslardan birini devreden çıkarıp kaldırabilirsiniz.

Şasi seçeneklerimizi keşfedin

D17 motor şunları sağlar:

780 hp güce sahip D17, bir Volvo kamyonunda bulunan şimdiye kadarki en güçlü motordur. Ancak Volvo FH16'yı ağır yük taşımacılığı ve diğer zorlu görevler için mükemmel seçenek haline getiren özellik, yakıt verimliliği ve sunduğu muazzam torktur.

Üç seviyede D17 gücü

D17 motor, ağır yük taşımacılığı görevlerinde isteyebileceğiniz tüm güç ve verimlilikle birlikte sunulur. 600 hp, 700 hp ve 780 hp seçenekleri arasından seçim yapın. Karbon ayak izinizi azaltmanıza ve özel gereksinimleri karşılamanıza yardımcı olmak için tüm çıkış seviyelerinde yakıt olarak HVO kullanabilirsiniz. Ayrıca 700 hp'lik modelde biyodizel yakıt da kullanılabilir.

Daha ayrıntılı bilgi için Volvo FH16 teknik özelliklerine bakın

Daha fazla tork

D17 motor tümü düşük devirlerde daha fazla motor freni gücü, 3800 Nm'ye varan tork ve daha fazla güç sağlar. Göreviniz en yüksek standartları gerektirdiğinde bile tam olarak doğru seviyede performans gösteren verimli güç aktarım organları oluşturmanıza olanak tanır.

Volvo motorlarımızı keşfedin

I-Shift ile daha fazla kontrol

I-Shift ile, ister kalkış için çekişe ister düşük hızda torku korumaya ihtiyaç duyun, kontrol sizdedir. Bu resim galerisinde I-Shift'in avantajlarını daha detaylı olarak inceleyin.

Karınca dişliler

Ağır bir yükle kalkış yapmak hem çekiş gücünüz hem de debriyajınız için zorlu bir iştir. Karınca vitesli I-Shift, kalkış kabiliyetini artırır ve debriyajınız üzerindeki yükü önemli ölçüde azaltır.

Tek pedalla sürüş

Yön Değiştirme fonksiyonu, ileri ve geri arasında yalnızca gaz pedalını kullanarak geçiş yapmanızı sağlar. Arazi Freni, 4 km/saat'e kadar hızlarda hem motor gaz kelebeğini hem de tekerlek frenlerini kontrol etmek için gaz pedalını kullanmanıza olanak tanır.

Akıllı yazılım

Sihir, debriyajı ve vites geçişlerini yöneten elektronik kontrol ünitesinde gerçekleşir. Çeşitli yazılım paketleri, I-Shift'i ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenize olanak tanır. Aşırı yükleri yönetmenize yardımcı olmak için özel bir ağır iş paketi mevcuttur.

Kamera Monitör Sistemi

Kamera Monitör Sistemi enerji tasarrufu sağlamak için aerodinamiği geliştirir. Ayrıca doğrudan görüşünüzü iyileştirir ve aynaların sunamadığı izleme fonksiyonlarını sunar. Ancak daha uzun kombinasyonlar için yan aynalar daha uygun bir seçenektir.

Kamera Monitör Sistemimizi keşfedin

Infotainment ve ses

Kullanımı kolay bir sürücü arayüzü, infotainment sistemi ve iki seviyede sunulan ses sistemi, ister sürüyor ister dinleniyor olun, Volvo FH16 deneyimini konforlu bir deneyim kılar.

Kabin seçenekleri

Volvo FH16, ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli kabinlerle birlikte sunulur. Enerji tasarrufu sağlayan Kamera Monitör Sistemi ve yan aynalar arasında seçim yapabilirsiniz. Alternatifleri daha yakından inceleyin.

  Globetrotter XXL kabin

  Volvo FH16 için olan Globetrotter XXL kabin, mükemmel sürüş ve iki kişi için yaşam konforu sunar. Daha uzun ve daha geniş alt yatakta mükemmel uyku konforu.

  Globetrotter XL kabin

  Volvo FH16 için olan Globetrotter XL kabin mükemmel sürüşü, iki kişi için yaşam konforunu ve bol miktarda depolama gözü ile alanı bir arada sunar.

  Globetrotter kabin

  Volvo FH16 için olan Globetrotter kabin mükemmel sürüşü, en fazla iki kişi için yaşam konforunu ve motor bölmesi üzerinde ayakta durma yüksekliğini bir arada sunar.

  Yataklı kabin

  Volvo FH16 için olan yataklı kabin, mükemmel sürüş konforunu ve daha sınırlı bir ayakta durma yüksekliğine sahip en fazla iki kişilik konforlu geceleme ortamını bir arada sunar.

  Yataklı alçak kabin

  Volvo FH16 için olan yataklı alçak kabin mükemmel sürüş konforu, tek kişilik konforlu geceleme ortamını ve sınırlı ayakta durma yüksekliği ile daha alçak bir dış kabin yüksekliği sunar.

Gösterilen özellikler tüm donanım seviyelerinde ve güç aktarım organları seçeneklerinde standart veya mevcut olmayabilir.

Sormak istediğiniz bir soru mu var?

Cevabı Volvo Trucks bayinizde. Bayinizi ziyaret edin, arayın veya size gelmelerini isteyin.