Trucks

Daha fazla kontrol, daha az zorlanma

VOLVO DİNAMİK DİREKSİYON

Kaslarınızda daha az zorlanma ile birlikte tüm hızlarda mükemmel stabilite ve kontrol mü arıyorsunuz? Ya da kaymayı ve istenmeyen şerit değişikliklerini önlemek için yardım mı istiyorsunuz? Volvo Dinamik Direksiyona daha yakından bakın. Size tüm bunları ve kendi kişisel ayarlarınızı sunar. Ayrıca, uzaktan direksiyon kontrolü sağlar.

Nasıl çalışıyor?

Volvo Dinamik Direksiyon geleneksel hidrolik direksiyonu, direksiyon dişlisine takılan bir elektrik motoru ile birleştiriyor. Sistem, birden çok sensörden gelen verileri işleyerek kamyonun hangi yöne gittiğini ve sürücünün hareketlerini anlar. Motor, istem dışı direksiyon hareketlerini düzeltmek ve ihtiyaç halinde ekstra direksiyon torku sağlamak üzere saniyede 2000 kez kontrol edilir.

Dengeli ve zahmetsiz

Volvo Dinamik Direksiyon yüksek hızlarda dengeyi ve seyir yönünü korur. Ayrıca, yavaş ve dikkatli manevra hareketleri sırasında araç ne kadar yüklü olursa olsun direksiyonu hafifletir. Tam yüklü bir kamyonla artık zahmetsizce geri manevra yapmayı sağlar ve direksiyonu otomatik olarak nötr konumuna geri getirir. 100 metreden fazla bir mesafe boyunca seyir yönünden sapmadan geri manevra yapabilirsiniz.

Ok gibi düz

Engebeli bir yüzeyde fren yaptıktan sonra artık direksiyonda düzeltme yapmanıza gerek kalmaz. Bu, tarih oldu. Peki yoldaki tekerlek izleri, çukurlar ve yol işaretlerinin etkileri ne olacak? Artık bunları neredeyse hiç hissetmeyeceksiniz. Volvo Dinamik Direksiyon yandan esen güçlü rüzgarların etkilerini bile dengeler. Direksiyon simidi üzerinde ellerinizi gevşettiğinizde kamyonun yönü yalnızca siz istediğinizde değişir.

Sevdiğiniz gibi

Kişisel Ayarlar ile kontrol sizde. Sürüş koşullarına ve tercihlerinize uyan direksiyon simidi direncini siz ayarlarsınız. Önceden tanımlanmış veya tamamen özelleştirilmiş bir ayar seçebilirsiniz. Sonuç mu? Size tam olarak istediğiniz sürüş deneyimini sunar.

Kaymayı önleme

Stabilite Yardımı ile Volvo Dinamik Direksiyon kayma nedeniyle meydana gelen kaza riskini en aza indirir. Sistem bir kayma algıladığında hemen hafif bir direksiyon yardımı sağlar. Bu, herhangi bir şey olacağını fark etmenize fırsat kalmadan kamyonu diğer yöne çevirmenize ve aracı stabilize etmenize yardımcı olur.

Şeridinizde kalın

Şerit Koruma Yardımı ile Volvo Dinamik Direksiyon, şeridinizde kalmanıza yardımcı olur. Sistem, kamyonun şerit işaretlerine yaklaştığını tespit ederse, aktif olarak şeridin ortasına geri dönmenize yardımcı olur. Çok fark edilebilir değildir ancak güvenliğe yeni bir boyut kazandırır.

Kumandayı uzatsanıza!

Dışarıdan Yönlendirme Özellikli Volvo Dinamik Direksiyon, kamyonu uzaktan kumanda ile kullanmanıza olanak tanır. Bu, kabinin dışında çalışırken kamyonunuzla küçük, tekrarlı hareketler yapmanız gerektiğinde idealdir. Üretkenliğiniz artar ve iş gününüz çok daha rahat bir hale gelir.

Bu kamyonlarda kullanılabilir

YENİ BİR YÖNTEM KEŞFEDİN

Sürüşün nasıl daha kolay, daha güvenli ve daha rahat hale geldiğini gösterelim.