Trucks

Gazla çalışan Volvo FH

Gazla çalışan Volvo FH uzun yol taşımacılığına yönelik, CO2 ayak izinizi önemli ölçüde azaltabilecek güçlü bir kamyondur. Biyo-LNG ve HVO kullanan bu araç, yüksek taşıma kapasitesiyle uzun mesafeleri aşabilir ve tanktan tekerleğe hesaplandığında tamamen karbon nötrdür.

Daha az CO2 ile yüksek performans

Volvo FH gazla çalışan motorlar, dizel motorlarımızla aynı güç ve tork seviyelerini sunar. Ve bunu yenilenebilir biyo-LNG ve HVO kullanırken daha düşük emisyonlarla ve karbon nötr olma potansiyeliyle yapar. 2500 Nm'ye kadar torkla 420 hp, 460 hp veya 500 hp güç değerleri arasından seçim yapın.

Daha fazla güç ve tork

Volvo FH gazla çalışan motor, dizel motor teknolojisini temel alır ve diğer gazlı motor alternatiflerine göre çok daha yüksek verimlilik, çıkış ve tork sunar. Bu sayede 60 tona kadar katar ağırlıklarıyla uzun yol taşımacılığı görevleri için mükemmel bir seçimdir.

Azaltılmış CO2 ayak izi

Motor, biyo-LNG (biyogaz) veya LNG (doğal gaz) ve aynı zamanda az miktarda yenilenebilir HVO veya dizel yakıt kullanır. Ayrıca egzoz yeniden işleme için AdBlue kullanır. Bu güç aktarım organları, biyo-LNG ve HVO kullanıldığında, depodan tekerleğe hesaplandığında CO2 ayak izini %100'e kadar azaltma potansiyeli sunar.

Menziliniz için LNG kapasitesi

Gazla çalışan Volvo FH, uygulamanıza uyacak şekilde üç farklı depo boyutuyla mevcuttur. 1000 km'ye kadar çalışma menzili mümkündür, bu da kamyonun büyüyen gaz dolum istasyonları ağında uzun yol taşımacılığı için harika bir seçim olmasını sağlar.

Daha düşük emisyonlu güç

Gazla çalışan Volvo FH, dizelle çalışan bir kamyon gibi performans gösterir ancak CO2 emisyonlarınızı %100'e kadar azaltmanıza olanak tanır. Bu, Avrupa standardı dizel kullanan bir kamyona kıyasla biyo-LNG ve HVO kullanıldığında depodan tekerleğe kadar hesaplanır.

60 tona kadar

1000 km'ye kadar menzil

500 hp'ye kadar güç

Gösterilen özellikler tüm donanım seviyelerinde ve güç aktarım organları seçeneklerinde standart veya mevcut olmayabilir.

Sormak istediğiniz bir soru mu var?

Cevabı Volvo Trucks bayinizde. Bayinizi ziyaret edin, arayın veya size gelmelerini isteyin.