Trucks

Gazla çalışan Volvo FM

Gazla çalışan Volvo FM, yüksek performansa ve azaltılmış CO2 ayak izine sahip, bölgesel ve uzun mesafe taşımacılığına yönelik bir kamyondur. Bio-LNG ve HVO ile çalışarak yüksek taşıma kapasitesiyle uzun yolculuklar yapabilirsiniz: tamamı karbon nötr, depodan tekerleğe hesaplanmış.

Bölgesel taşımacılıkta daha az CO2 ayak izi

Gazla çalışan Volvo FM, dizelle çalışan Volvo FM ile aynı performansı ve üretkenliği, karbon nötr çalışma seçeneğiyle sunar. Kamyon, bölgesel nakliye taşımacılığı için mükemmel bir seçimdir ve 2500 Nm'ye kadar torkla 420 hp, 460 hp veya 500 hp güç değerleri arasında seçim yapabilirsiniz.

Güçlü motor

Gazla çalışan Volvo FM motor, dizel motor teknolojisini temel alır ve diğer gaz motoru alternatiflerine göre çok daha yüksek tork, çıkış ve verimlilik sunar. Yüksek katar ağırlıklarına sahip zorlu bölgesel nakliye taşımaları için mükemmel bir seçimdir.

Azaltılmış CO2 ayak izi

Motor, biyo-LNG (biyogaz) veya LNG (doğal gaz) ve aynı zamanda az miktarda yenilenebilir HVO veya dizel yakıt kullanır. Ayrıca egzoz yeniden işleme için AdBlue kullanır. Bu güç aktarım organları, biyo-LNG ve HVO kullanıldığında, depodan tekerleğe hesaplandığında CO2 ayak izini %100'e kadar azaltma potansiyeli sunar.

Yolculuklarınız için LNG kapasitesi

Gazla çalışan Volvo FM, uygulamanıza uyacak şekilde üç farklı depo boyutu seçeneğiyle birlikte gelir. Menzili 1000 km'ye kadar çıkabilir. Yakıt durakları arasında uzun mesafeler bulunan uzun yollar için harika bir kamyona sahip olabilirsiniz.

Ödün vermeden verimli taşıma

Gazla çalışan Volvo FM, bölgesel ve uzun mesafeli taşımacılıkta yüksek kombinasyonlarla çalışmanıza ve biyo-LNG ve HVO kullanırken CO2 emisyonlarınızı %100'e kadar azaltmanıza olanak tanır. Bu, depodan tekerleğe hesaplanır ve Avrupa standart dizel kullanan bir kamyonla karşılaştırılır. Menzilden veya üretkenlikten ödün vermeye gerek yoktur.

60 tona kadar

1000 km'ye kadar menzil

500 hp'ye kadar güç

Gösterilen özellikler tüm donanım seviyelerinde ve güç aktarım organları seçeneklerinde standart veya mevcut olmayabilir.

Sormak istediğiniz bir soru mu var?

Cevabı Volvo Trucks bayinizde. Bayinizi ziyaret edin, arayın veya size gelmelerini isteyin.