Trucks

ÇEVREYE SAYGI; VAROLUŞ AMACIMIZ

Öncü olduğumuzu söyleyebilirsiniz. Çevreye saygı 70'li yıllardan beri temel değerlerimizden biri olmuştur. O zamandan beri yeni Volvo Trucks marka kamyonların havayı kirleten madde emisyonlarını %90 oranında azalttık; yakıt tüketimini ve iklimsel etkiyi %40 oranında azalttık. Taşımacılık sektöründe sürdürülebilir bir geleceğin mümkün olduğuna inanıyoruz. Kamyonlarımız, servislerimiz ve operasyonlarımız bu konuda öncü olacaktır.

Kamyonlar ve servisler

Hedefimiz kamyonların ve servislerin çevre üzerindeki etkilerini azaltmak. Yakıt verimliliğini arttırmaktan alternatif yakıtlar keşfetmeye kadar her türlü alanda gerçek anlamda ilerleme sağlıyoruz.

Enerji verimliliği
1970'ten beri yakıt tüketimini %40 oranında azalttık. Ancak daha iyisini yapabileceğimizi biliyoruz. Bu nedenle, verimliliği arttırmayı hedefliyoruz.

Yakıt yönetimi
Kamyonlarımız yakıt verimlidir. Akıllı yakıt yönetim sistemlerimiz ve sürücü eğitimlerimiz yakıttan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

Alternatif yakıtlar
Aynı zamanda Biyo-DME yakıtı kapsamlı olarak test eden ve metan gazıyla çalışan bir dizel motor sunan ilk kamyon üreticisiyiz.

Kamyon emisyonları
Euro 6 motorumuz partikül emisyonlarını yarıya indirdi ve nitrojen oksitlerini neredeyse %80 oranında azalttı. LNG ile çalışan kamyonlarımız da emisyon oranını önemli ölçüde azaltmıştır.

Malzemeler ve geri dönüşüm
Yeni bir Volvo Trucks marka kamyonda kullanılan malzemelerin yaklaşık üçte biri geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşmaktadır. Ayrıca, kamyonun hizmet ömrünün sonunda malzemelerin %90'a kadarı geri dönüştürülebilmektedir.

Sürdürülebilir kamyonlarımız ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin

Operasyonlarımız

Üretim sürecimizi tamamen sürdürülebilir hale getirme yolunda ilerliyoruz. Ghent, Belçika ve Tuve, İsveç'te bulunan tesislerimiz dünyanın ilk iklime zararsız taşıt fabrikaları oldu. Umeå, İsveç'teki boya tesisimiz sektördeki en düşük çözücü emisyonu değerlerine sahiptir. Ayrıca, gün geçtikçe bayilerimiz CO2'den arındırılmış bayiliklere dönüşmektedir. Üstelik bununla da kalmıyor. Bu çalışma mümkün olduğunca fazla sayıda üretim yöntemimizi, fabrikamızı, taşımacılık uygulamamızı ve bayiliğimizi içine alacak şekilde global olarak hızla yayılmaktadır.

Sürdürülebilir operasyonumuz hakkında daha fazla bilgi alın 

Çevre üzerindeki etkilerinizi azaltın

Çevreye saygı, kamyonunuz veya filonuz için dikkat etmeniz gereken önemli bir konudur. Volvo Trucks bayiniz size yardımcı olmak için hazır.