Trucks

VOLVO FMX KABİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Kabin ölçümleri

Yataksız kabin
Rahat ve ergonomik sürücü alanlı yataksız kabin (FMX-DAY). Kabin içi yükseklik 164 santimetre. Motor bölmesi kapağında 120 santimetre.

Yataksız alçak kabin
Yataksız alçak kabin (FMX-LDAY) madencilik, soğutulmuş gövdeler, pompalar ve vinçler gibi uygulamalar için gereklidir. Kabin içi yükseklik 148 santimetre. Motor bölmesi kapağında 104 santimetre.

Yataklı kabin
Bir kişi için rahat geceleme ortamı sunan yataklı kabin (FMX-SLP). Kabin içi yükseklik 164 santimetre. Motor bölmesi kapağında 120 santimetre.

Yataklı alçak kabin
Tavanı daha alçak ve kabin süspansiyonlu olan yataklı alçak kabin (FMX-LSLP), kabinin üzerinde ek yükleme alanı bulunmasını sağlar. Kabin içi yükseklik 148 santimetre: Motor bölmesi üzerinde 104 santimetre.

Globetrotter kabin
Bir veya iki kişi için konforlu geceleme ortamı sunan Globetrotter kabin (FMX-HSLP). Kabin üst kısımlarda ekstra saklama alanına sahiptir. Kabin içi yükseklik 201 santimetre: Motor bölmesi kapağında 157 santimetre.

Ekip kabini
Ekip kabini 7 kişiye kadar ek yolcu için bol alan sunar. Kabin içi yükseklik 1590 milimetre.

Kabin Özellikleri

Dört noktalı kabin süspansiyonu
Amortisörlü helezon yaylar, önde helezon yaylar ile arkada havalı süspansiyon veya tam havalı süspansiyon arasından seçim yapın. 
Hava girişleri
Sol tarafta konumlandırılmış olan hava girişi hem yüksek hem de alçak modellerde mevcuttur.
Kabin Renkleri
650 seçenek arasından tercihinizi yapın.
Sürücü koltuğu
Üç farklı konfor düzeyinden birini seçin: Aşamalı (pelüş veya deri), Dinamik (kumaş) ve Sağlam (vinil).   Koltuğun toplam ayarlama aralığı ileri-geri 200 mm, dikey olarak 100 mm'dir. Sürücü koltuğu standart olarak bir baş dayama, ayarlanabilir ve katlanabilir arkalık, yükseklik ve uzunluk ayarı, ayarlanabilir bel desteği ve ayarlanabilir koltuk açısıyla donatılmıştır. 
Yolcu koltuğu
Üç farklı konfor düzeyinden birini seçin: Aşamalı (pelüş veya deri), Dinamik (kumaş) ve Sağlam (vinil).  İki düzey de isteğe bağlı döşeme ile sipariş edilebilir. Yolcu koltukları standart olarak baş dayamayla donatılmıştır.
Yataklar
Alt yatak ölçüsü: 70×200 santimetre. Mükemmel konfor düzeyine sahip, 16 santimetre şilteli cep yaylı modeller. Üç sertlik seçeneği: Yumuşak, Yarı sert ve Sert. Ayrıca iki şilte koruyucu seçeneği vardır: uyku konforunu arttırır ve yatağı kolayca hazırlamanızı sağlar. Konforlu üst yatağın ölçüleri: 70×190 santimetre veya 60×190 santimetre (Globetrotter kabin için mevcut bir seçenektir).

Kabin içi saklama alanı
Ön camın üzerindeki alan stor kapılı ve dört ISO bölmeli iki bölümden oluşur; bölmelerden biri takografa ayrılmıştır (alçak kabinlerde iki ISO bölmesi mevcuttur). Yataklı ve Globetrotter kabinlerde, dışarıdan ulaşılabilen iki büyük saklama bölmesi ve yatak ve kapak kaldırılarak ulaşılabilen bir büyük (44 l hacim) saklama bölmesi bulunur. Yataklı bölümde ise dergiler ve küçük eşyalar için iki saklama alanı bulabilirsiniz. Ön konsol dört açık saklama bölmesi, küçük bir saklama kutusu, DIN standardında bir bölme, bir kaymaz saklama konsolu ve bir şişe tutucu içerir. Yataksız kabin kask, yemek kabı vb. için jaluzi açıklıkları bulunan 60 litrelik bir saklama alanı ile donatılabilir.
Kabin dışı saklama alanı
Hem sürücü hem de yolcu koltuğunun arkasında dışarıdan erişilebilen saklama gözleri.
Tavan kapağı
Kabin, 50 milimetre açılabilen bir tavan kapağı ile donatılmıştır. İçeride kapak açıkken bir haşerat kalkanı görevi de gören delikli bir güneşlik mevcuttur. Tavan kapağı manuel veya elektrik kontrollü olarak hareket ettirilebilir (opsiyonel). İnşaat veya zorlu kullanımlar için çelik tavan kapağı da mevcuttur.
Direksiyon simidi
Kamyonunuzun teknik özelliklerine bağlı olarak çapları 450 mm veya 500 mm olmak üzere iki değişik boyuttadır. Direksiyon simidinin yüksekliği 90 mm'ye, açısı da 28°'ye kadar ayarlanabilir. Yatırılabilir kolon özelliğiyle (opsiyonel) direksiyon simidi dikey konumda -5° ile +15° arasında ayarlanarak sürücünün konforu arttırılabilir. Direksiyon simidinin hava yastıklı veya hava yastıksız modelleri mevcuttur. Direksiyon simidine entegre kontroller, hız sabitleyicinin, kornanın, telefonun ve Gösterge Tablosu ve Yan Ekrandaki fonksiyonların güvenli ve rahat çalıştırılmasını sağlar.
Klima sistemi
Tüm ihtiyaçları karşılamaya yönelik iki farklı klima sistemi arasından seçim yapılabilir:

  • Manuel kumandalı klima (MCC).
  • Otomatik ısı kontrollü klima (ECC/ECC2).

Klima sistemi ayrıca kabin-motor park ısıtıcısı ile tamamlanabilir.

Koltuk döşemesi

Sağlam

Vinil

Dinamik

Kumaş

Aşamalı

Pelüş veya deri

Tüm konfor koltuklarının havalandırmalı modelleri de mevcuttur.

Duvar döşemesi

Sağlam

Vinil

Dinamik

Kumaş

Aşamalı

Kumaş

KENDİNİZİ EVİNİZDEYMİŞ GİBİ HİSSEDİN

Rahat edin. Koltuğu deneyin. Yatak. Tüm dolapları inceleyin. Ne kadar fazla alan olduğuna inanamayacaksınız.