Trucks

TANIMLAMA BİLGİSİ BİLDİRİMİ

Bu tanımlama bilgisi bildirimi, bundan sonra "Volvo", "biz" olarak anılacak ve Volvo Trucks Corporation, Maskingatan 5, 41764 GÖTEBORG adresinde kayıtlı adresi olan 556013-9700 sicil numaralı Volvo Trucks Corporation şirketinin, www.volvotrucks.com.tr/tr-tr.html adresinde tanımlama bilgilerini nasıl kullandığını açıklamaktadır.

Volvo Trucks Corporation web sitesinde tanımlama bilgilerinin kullanımı ve ayrıca www.volvotrucks.com.tr/tr-tr.html adresini ziyaret ettiğinizde tanımlama bilgileri aracılığıyla toplanan kişisel verilerinizin işlenmesinde denetleyicidir. Tanımlama bilgileri aracılığıyla kişisel verileri işlememiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen Web Sitesindeki Bildirimimize www.volvogroup.com/en/tools/privacy.html göz atın. 

"Tanımlama Bilgisi" nedir?

Tanımlama bilgisi, ziyaret edilen web sayfasından gönderilen ve ziyaretçinin web tarayıcısında, cep telefonunda veya başka bir cihazında; ziyaretçi o web sayfasına göz atarken saklanan küçük bir veri parçasıdır. Tanımlama bilgisi, web sayfası sağlayıcısının bir sonraki ziyaretinizde cihazınızı tanımasına, web sayfasındaki belirli işlevlere erişmenizi sağlamasına ve/veya gezinme modellerinizi kaydetmesine yardımcı olur.

İki tür tanımlama bilgisi vardır: kalıcı tanımlama bilgileri ve oturum tanımlama bilgileri. Oturum tanımlama bilgileri, bir ziyaretçi olarak web sitemizi ziyaret ettiğinizde ve gezindiğinizde geçici olarak saklanır ve web tarayıcınızı kapattığınızda silinir. Kalıcı tanımlama bilgileri, ziyaretçi olarak siz veya onları gönderen sunucu silene kadar bilgisayarda dosya olarak saklanır.

Ayrıca, tanımlama bilgileri birinci ve üçüncü taraf tanımlama bilgilerine bölünebilir. Birinci taraf tanımlama bilgileri web sitesi sahibi tarafından, üçüncü taraf tanımlama bilgileri ise başka bir web sitesi tarafından belirlenir.

Tanımlama bilgileriyle aynı işlevleri taşıyabilecek piksel etiketleri, web hataları, web depolama ve benzeri dosyalar ve teknolojiler gibi teknolojiler de bulunmaktadır. Bu tanımlama bilgisi bildiriminde, tanımlama bilgileri ve benzer tüm teknolojiler için "tanımlama bilgileri" terimini kullanıyoruz.

Tanımlama bilgileri hakkında daha genel bilgiler edinmek için, lütfen www.aboutcookies.org  ve/veya www.allaboutcookies.org adreslerini ziyaret edin.

Bu web sitesinin tanımlama bilgilerini kullanmasına izin vermemeniz halinde, sitenin belirli özellikleri veya bölümleri sizin için kullanılabilir olmayabilir veya beklendiği gibi çalışmayabilir. 

Bu web sitesi hangi tanımlama bilgilerini kullanıyor?

Aşağıda belirtilen amaçlar için, şu tanımlama bilgilerini kullanıyoruz:

Tanımlama bilgisi ayarlarımı nasıl değiştiririm? 

Tanımlama bilgilerini kullanmamıza izin vermek isteğe bağlıdır ve istediğiniz zaman bu izni kaldırabilirsiniz. Gerekli tanımlama bilgileri dışındaki tüm tanımlama bilgileri kaldırılacaktır. İzninizi geri çekmek için, lütfen Tanımlama bilgisi tercihleri merkezini ziyaret edin veya her sayfanın sol alt köşesinde bulunan mavi kalkan simgesine (Tanımlama bilgisi ayarları) tıklayın.

Bazı tanımlama bilgilerini tarayıcı ayarlarınızdan engelleyebilirsiniz. Böyle bir durumda, tarayıcınız bu tür tanımlama bilgilerinin kullanımını otomatik olarak reddeder veya bir web sitesi (örneğin bizimki) tanımlama bilgilerini her istediğinde sizi bilgilendirir. Konuyla ilgili daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki bölümü inceleyin

Web sitemizi ziyaretinizden sonra, tarayıcınızda saklanan tüm kalıcı tanımlama bilgilerini inceleyebilir ve silebilirsiniz. Yukarıdaki tabloda, tanımlama bilgilerimizin belirlenmesini kolaylaştırmak için her bir tanımlama bilgisinin adı sunulmuştur.

 

Özellikle tarayıcı ayarları hakkında

Birçok web tarayıcısı ayarı bilgisayarınızdaki tanımlama bilgilerini görüntülemenize, silmenize ve tanımlama bilgilerinin bilgisayarınıza kurulumunu devre dışı bırakmanıza veya engellemenize izin verir. Aşağıda farklı tarayıcılar için ilgili talimatları bulabilirsiniz:

Chrome (bağlantı: https://support.google.com/)

Safari (bağlantı: https://support.apple.com/)

iPhone ve iPad için Safari (bağlantı: https://support.apple.com/)

Internet Explorer ve Microsoft Edge (bağlantı: https://support.microsoft.com/)

Firefox (bağlantı: https://support.mozilla.org/)

Opera (bağlantı: https://www.opera.com/help/tutorials/security/privacy/)

 

Gelecekteki değişiklikler

Bu tanımlama bilgisi bildirimini, geçerli yasalar ve yönetmeliklerin gerektirdiği durumlar da dahil olmak üzere, zaman zaman güncelleme ve değiştirme hakkını saklı tutarız.  

Sorular?

Tanımlama bilgilerini kullanımımızla ilgili herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, lütfen DPR.VolvoTrucks@volvo.com ile iletişime geçin veya daha fazla bilgi için Volvo Group - Gizlilik adresini ziyaret edin.