Trucks

Arazinin sizi durdurmasına izin vermeyin

VOLVO FMX İLE OLAĞANÜSTÜ HAREKET KABİLİYETİ

Yol çamur veya kumla kaplandığında, sorun yaşamamanın tek yolu ilerlemeye devam etmektir. Otomatik Çekiş Kontrollü (ATC) tahrikli ön aks ve 300 milimetreye kadar yerden yükseklik mesafesi tam olarak bunu yapabilmenizi sağlar. 4×4, 6×6, 8×6 ve 10×6 konfigürasyonlu Volvo FMX'te bu özellik, ön aksı istediğiniz anda otomatik olarak etkinleştirir ve istemediğinizde devreden çıkarır. Volvo FMX'inizin engebeli arazilerde hayatı kolaylaştırmak için çok çeşitli seçenekleri bulunmaktadır.

Tahrikli ön aks:

Zorlu arazilerin sizi durdurmaması için, Volvo FMX'inizi 4×4, 6×6, 8×6 veya 10×6 konfigürasyonunda tahrikli bir ön aksla alabilirsiniz. Tahrikli ön aks, kamyona daha iyi bir yaklaşma açısı sağlayacak şekilde yerleştirilir. Güçlü ve aerodinamik olacak şekilde tasarlanmıştır. Paralel çubuk aks kirişinin arkasına entegre edildiği için, aracın en alçak noktasında sağlam aks muhafazası yer alır ve kamyon tam yüklüyken yerden yükseklik mesafesi önemli ölçüde artmıştır.

Havalı arka süspansiyon

İnşaat kamyonları için üretilen arka havalı süspansiyonumuz size 300 milimetreye kadar yerden yükseklik mesafesi sağlar. Yay elemanları, hava körükleri ve denge çubukları tahrikli aksının üzerine yerleştirilir. Sonuç mu? Böylece, makaslı süspansiyonun yerden yükseklik mesafesi ile havalı süspansiyonun konforunu ve verimliliğini bir arada elde edebilirsiniz. Arka aksların her biri üzerindeki basınç optimize edilerek daha iyi bir çekiş sağlanır. Havalı süspansiyon kamyona daha az titreşim gönderir. Bu sayede elde edilen konfor ve yüksek ortalama hız üretkenliğinizi arttırır (testlerimizde 5–10 km/s'lik bir artış görülmüştür). Ayrıca, daha düşük titreşim hasarı daha yüksek işletim süresi demektir.

Harekete Hazır

Yokuşta Kalkış Yardımı, yokuş yukarı kalkış sırasında aktarma sistemi tork oluştururken kamyonu bir açıda sabit tutar. Sıkışmanız durumunda, bir I-Shift işlevi olan Saplanılan Yerden Kurtarma, kamyon saplandığı yerden kurtulana kadar gaz pedalını pompalayarak kamyonu ileri ve geri hareket ettirmenizi sağlar.

ARAZİDE Mİ ÇALIŞMANIZ GEREKİYOR?

Her koşulda yol almanızı sağlayacak kamyonu oluşturmak için bayinize başvurun.