Trucks

Son damlasına kadar sürüş kolaylığı

Volvo FH16'nin Aktarma Sıstemı

Maksimum 750 hp güç ve muazzam bir tork emrinizde. Bununla birlikte, zorlu koşullarda ağır yüklü olsa bile hafif ve çevik. Bu geliştirilen güce ek olarak, Volvo FH16 aktarma sistemleri yakıttan olabildiğince fazla yararlanmanıza yardımcı olur. I-Shift şanzıman sayesinde, tüm vites geçişleri tam zamanında ve otomatiktir. Teknoloji kâr etmeniz için çalışır.

Motorlar

Volvo FH16 aktarma sistemlerinin kalbi 550 hp, 650 hp veya 750 hp özellikli D16 step D motor serimizdir. 3550 Nm'ye kadar saf tork mevcuttur.

Sürüş kolaylığı

Çıkış düzeyinden bağımsız olarak, çok çeşitli motor devirlerinde etkileyici bir tork seviyesine erişebilirsiniz; tork eğrisi gerçekten düzdür. Tırmanışlarda bile yüksek viteslerde kalabilir ve mükemmel sürüş konforundan ve düşük yakıt tüketiminden yararlanabilirsiniz.

I-Shift

I-Shift, sürüşü daha kolay, daha güvenli ve daha rahat hale getiren bir otomatik şanzıman dizisidir. Ağır debriyaj pedalı ve ağır vites kolu yoktur. Her vites değişimi en doğru zamanda otomatik olarak gerçekleştirilir. Bir dizi yazılım paketi, I-Shift'i tam ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenize izin verir. Volvo FH16 ile, yakıt verimliliğini korurken kötü koşullarda kalkış kabiliyetini iyileştirmek üzere karınca vitesli I-Shift de alabilirsiniz. Ultra düşük karınca vites ve çok hızlı geri vites seçeneklerini eklediğinizde, motor torku üzerinde tam kontrole sahip olarak, aracı 0,5–2 km/sa. hıza kadar yavaş sürebilirsiniz.

I-Shift hakkında daha fazla bilgi

GÜCE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Gücü ihtiyaçlarınıza göre optimize etmenize yardımcı olacağız.