Trucks

Volvo FM Electric. Esnek bölgesel görevler

Düşük gürültü seviyesi ve sıfır egzoz gazı ile esnek ve çevik FM Electric, metropol alanlarda yüksek kapasiteli market teslimatları, konteyner taşımacılığı, vinç hizmetleri ve daha fazlası için mükemmeldir ve tümü çevre üzerinde daha az etki ile gerçekleştirilir. Potansiyel olarak sıfır emisyonlu bölgelerde veya günün, dizel kamyon erişimine izin verilmeyen saatlerinde de çalışabilir. Elektrikli taşımacılığa geçişi kolaylaştırmak için kamyon; şarj, güzergah ve menzil planlaması, akü izleme ve daha fazlasına yönelik servis ve destek paketleri ile birlikte sunulur.

44 tona varan GCW

490 kW'a varan güç

300 km'ye varan menzil

Üretken ve kontrolde kalın

Operasyonunuza bir Volvo elektrikli kamyon eklemek kolaydır. Volvo Altın Servis Sözleşmesi, öngörülebilir servis planlaması ile akü izleme ve güvenli çalışma süresi ve teslimatları içerir. Ayrıca, rota ve mesafe planlama, enerji durumu ile konumlandırma ve takip raporları gibi kamyon kullanımını optimize etmeye yönelik hizmetler ekledik. Tüm bunlara, diğer kamyon ve destek fonksiyonlarının hemen yanındaki Volvo Connect portalından kolayca erişilebilir. Rotalar ofis ve kabin arasında paylaşılabilir ve sürücü, MyTruck uygulaması aracılığıyla şarj durumunu kolayca görebilir, park ısıtıcısını kontrol edebilir ve daha fazlasını yapabilir.

Sorunsuz ve güçlü aktarma sistemi

Elektromobilite için uyarlanmış bir I-Shift şanzımanla birleştirilmiş iki veya üç elektrikli motor, sorunsuz ve güçlü bir sürüş deneyimi sağlar. 490 kW/666 hp değerine varan muazzam güç, aynı zamanda kaygan yüzeylerin üstesinden gelmek için geliştirilmiş benzersiz bir çekiş kontrol sistemi tarafından yönetilir. İstenilen performans, konfor ve enerji kullanım seviyelerini ayarlamak için farklı sürüş modları mevcuttur. Altılı akü takımı 540 kWh'ye kadar güç üreterek birçok bölgesel taşımacılık görevi için yeterli menzil sağlar.

Teknik Özellikler – Volvo FM Electric

Özellikler​

Volvo FM Electric

  
Aks Konfigürasyonları​

Çekici: 4×2, 6×2​, 6x4

Kamyon tipi: 4×2, 6×2, 6×4, 8×2, 8×4

Tüm akslar hava süspansiyonludur

  

Kabin​

Alçak tavanlı yataksız kabin, yataksız kabin, alçak tavanlı yataklı kabin, yataklı kabin, Globetrotter kabin

  

Toplam Katar Ağırlığı 

44 tona kadar  
Akü kapasitesi180–540 kWh, 2 ila 6 akü  

Mesafe

300 km'ye varan menzil  
Şarj süresi (tam şarj)

AC ile 9,5 saat (43 kW)

DC ile 2,5 saat (250 kW)

  

Yürüyen aksam 

2 ila 3 elektrik motoru, I-Shift şanzıman  
Performans330–490 kW'a (450-666 hp) kadar sürekli güç  

Uygulamalar

Üstyapıya uygunluk. 3 PTO (elektrikli, mekanik ve şanzıman)

  

 

   

 

Yerel bayinizi bulun

Elektromobilite SSS

Tamamıyla elektrikli çözümlerimiz