Trucks

Volvo FH Electric. ŞEHİRLER ARASI

Ulaşım güzergâhlarınız biraz daha, belki de şehirler arası olacak kadar uzadığında bu araç, doğru seçimdir. Volvo FH Electric, mükemmel konfor ve öndeki trafiğe kullanışlı bir genel bakış sağlar. Bu, iddialı hedeflerinizi karşılayan bir karbon ayak izi sağlayan ve dünya çapında sürücüler tarafından sevilen aynı ikonik ve yetenekli kamyondur. Elektrikli taşımacılığa geçişi kolaylaştırmak için kamyon; şarj, güzergah ve menzil planlaması, akü izleme ve daha fazlasına yönelik servis ve destek paketleri ile eksiksiz olarak sunulabilir.

44 tona varan GCW

490 kW'a varan güç

300 km'ye varan menzil

Üretken ve kontrolde kalın

Operasyonunuza bir Volvo elektrikli kamyon eklemek kolaydır. Volvo Altın Servis Sözleşmesi, öngörülebilir servis planlaması ile akü izleme ve güvenli çalışma süresi ve teslimatları içerir. Ayrıca, rota ve mesafe planlama, enerji durumu ile konumlandırma ve takip raporları gibi kamyon kullanımını optimize etmeye yönelik hizmetler ekledik. Tüm bunlara, diğer kamyon ve destek fonksiyonlarının hemen yanındaki Volvo Connect portalından kolayca erişilebilir. Rotalar ofis ve kabin arasında paylaşılabilir ve sürücü, MyTruck uygulaması aracılığıyla şarj durumunu kolayca görebilir, park ısıtıcısını kontrol edebilir ve daha fazlasını yapabilir.

Sorunsuz ve güçlü aktarma sistemi

Elektromobilite için uyarlanmış bir I-Shift şanzımanla birleştirilmiş iki veya üç elektrikli motor, sorunsuz ve güçlü bir sürüş deneyimi sağlar. 490 kW/666 hp değerine varan muazzam güç, aynı zamanda kaygan yüzeylerin üstesinden gelmek için geliştirilmiş benzersiz bir çekiş kontrol sistemi tarafından yönetilir. İstenilen performans, konfor ve enerji kullanım seviyelerini ayarlamak için farklı sürüş modları mevcuttur. Altılı akü takımı 540 kWh'ye kadar güç üreterek birçok bölgesel taşımacılık görevi için yeterli menzil sağlar.

Teknik Özellikler – Volvo FH Electric

Özellikler​

Volvo FH Electric

  
Aks Konfigürasyonları​

Çekici: 4×2, 6×2​, 6x4

Kamyon tipi: 4×2, 6×2, 6×4, 8×2, 8×4

Tüm akslar hava süspansiyonludur

  

Kabin​

Alçak tavanlı yataklı kabin, yataklı kabin, Globetrotter yataklı kabin, Globetrotter XL yataklı kabin

  

Toplam Katar Ağırlığı 

44 tona kadar  
Akü kapasitesi180–540 kWh, 2 ila 6 akü.  

Mesafe

300 km'ye kadar (4×2 çekici treyler)  
Şarj süresi (tam şarj)

AC ile 9,5 saat (43 kW)

DC ile 2,5 saat (250 kW)

  

Yürüyen aksam 

2 ila 3 elektrik motoru, I-Shift şanzıman  
Performans330–490 kW'a (450-666 hp) kadar sürekli güç   

Uygulamalar

Üstyapıya uygunluk. 3 PTO (elektrikli, mekanik ve şanzıman)

  

 

   

 

Yerel bayinizi bulun

Elektromobilite SSS

Tamamıyla elektrikli çözümlerimiz