Trucks

Arayüz gelişimi

VOLVO TRUCKS SÜRÜCÜ ARAYÜZÜ

Yeni sürücü arayüzü, aracınızın geri kalanı kadar uyarlanabilir ve esnektir. Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM ve Volvo FMX üzerindeki gösterge tabloları tamamen dijital ve dinamiktir. Yan ekran, faaliyetlerinizin belirli ihtiyaçlarını kamyonunuzla bütünleştirir. Daha güvenli ve daha üretken olmanıza yardımcı olur.

Yeni sürücü arabirimi, sürüş sırasında ellerinizi direksiyon simidinde ve gözlerinizi yolda tutmanızı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Mümkün olan tüm durumlarda doğru bilgilere kolay erişebilmenizi sağlar: sürüş, yükleme, doğru rotayı bulma veya sürücü zamanlarını ve araç durumunu takip etme sırasında.

Tamamen dijital gösterge tablosu, kamyonunuzu kullanırken arayüzü optimize etme özgürlüğü sunar. Volvo Trucks'ın iyi organize edilmiş analog arayüzüne alışkınsanız, hiç zorluk çekmeyeceksiniz. 

Bilgiler ne yaptığınıza bağlı olarak görüntülenir

Gösterge tablosunda, o anda ne yaptığınıza ve hangi bilgilere öncelik vermeniz gerektiğine bağlı olarak değiştirilebilen dört farklı mod bulunur. Elbette, kamyonun teknik özellikleri ve kamyonu kullanımınız her bir modda mevcut detaylı işlevleri belirleyecektir. Ancak genel olarak modlar şunlardır:

  1. Ana görünüm – mevcut çoğu işlevi kapsayan standart görünüm.
  2. Odaklı görünüm – sürüş için en önemli bilgileri gösteren uyarlanmış görünüm.
  3. Navigasyon görünümü – yol tarifi rehberliği. Rota yönergeleri ve varış saati ile hız bilgilerini birleştirir.
  4. Yükleme görünümü – net bir durum. Her bir aksta ne kadar yük var? Herhangi bir aks kaldırılmış mı veya diferansiyel devrede mi?

Eller direksiyon simidinde

Sürücü arayüzünde sunulan tüm işlevler, direksiyon simidindeki düğmeler kullanılarak kolayca gezilebilir ve kontrol edilebilir. Durumdan bağımsız olarak, ellerinizi direksiyon simidinde tutmanız ve dikkatinizi sürüşe vermeniz konusunda size destek olur.

Yan Ekran

Ön konsolun sağ tarafında, dokunmatik ekranlı 9 inç bir yan ekran vardır. Akıllı telefonunuzdan alıştığınız bir arayüzü kullanarak medya ve iletişim işlevlerinizi kontrol ettiğiniz yer burasıdır. Yan ekranda kamera görünümleri sunulmaktadır. Birkaç örnek vermek gerekirse, görevlerinizi, araç ve üstyapı işlevlerinizi yerine getirmek için modüller de mevcuttur. Dokunmatik ekranı, direksiyon simidi kontrollerini, ön konsoldaki kontrol düğmelerini veya sesle kumanda özelliğini kullanarak yan ekran işlevlerini kontrol edebilirsiniz.

Araçlarınızı entegre edin

Yan ekran, ekranınızda üçüncü taraf uygulamaların entegrasyonu için açılabilir. Daha verimli ve elbette daha güvenli şekilde çalışabileceksiniz.

Kamyonunuzla konuşun

Kabinin içine yerleştirilmiş olan sesle kumanda özelliğini kullanarak kamyonunuzdaki bazı işlevleri kontrol edebilirsiniz. Bu özellik, hayatınızı kolaylaştıracak ve dikkatinizi yolda tutmanıza yardımcı olacak bir asistandır.

Bu kamyonlarda kullanılabilir

İstediğiniz şekilde

Sürücü arayüzüyle ilgili seçenekleri öğrenin.