Daha fazla batarya kapasitesi daha iyi, değil mi?

Bataryaların yeniden şarj edilmesinden önce araç ne kadar sürülebilir? Elektrikli araçlar hakkında en sık sorulan sorular tek bir şarj ile menzilinin ne kadar olduğu ile ilgilidir. Menzil ne kadar uzunsa, o kadar iyidir, doğru mu?
Elektromobilite

“Elbette operasyonlarınızdaki mesafeleri katetmek için aracınızda yeterli enerjiye sahip olmanız gerekir. Ama gerekenden fazla batarya ile yola çıkmak için kesinlikle bir neden yoktur ”diyor Volvo Trucks Elektromobilite Ürün Yöneticisi Anna Thordén.

Şehir trafiğindeki operasyonlarda ağır bir yükü taşıyabilmek, yükü çok daha uzak bir yere taşımaktan çok daha önemlidir. Şehir içi dağıtım için kullanılan tipik bir kamyon nadiren günde 200 km'den daha uzun mesafelere sürülür, hatta çöp kamyonlarında bu mesafe önemli ölçüde daha azdır. Yük kapasitesi ve menzil arasında doğru dengeyi sağlamak için, batarya kapasitesi operasyonun ihtiyaçlarına uyacak şekilde optimize edilmelidir. Bu verimli, ekonomik taşımanın temeli ve çevre üzerindeki etkinin azaltılmasına da yardımcı olur.

“Uzmanlarımız her bir taşıma görevini, planlanan rotaları, topoğrafiyi, istenen yük kapasitesini ve şarj ihtiyaçlarını analiz eder. Ardından müşterinin verimlilik gereksinimlerini karşılayan bir çözüm önerir. Bu analiz ve çözüm önerisi, bataryaları da dahil olmak üzere tüm kamyon için geçerlidir ”diye açıklıyor Anna Thordén.

Yani tek bir şarjla ne kadar uzağa gidilebilir sorusunun cevabı oldukça basittir: 300 km'ye kadar *. Ancak bu cevap da aslında bir başka soruyu sormamıza sebep olur: gerçekte ne kadar sürmeye ihtiyacınız var?

* 100–300 kWh batarya kapasitesine sahip şehir içi dağıtım operasyonlarına yönelik Elektrikli Volvo FL.

Related articles

Elektromobilite kolaylaştı.

Elektrikli yeni teknolojinin olanakları ve günlük işlerde nasıl kullanılabileceği ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için piyasadaki elektrikli kamyonlara büyük bir ilgi söz konusudur. Elektromobiliteye geçiş, kargo taşımacılığını daha sessiz, daha ...

Bataryalar - çevre açısında ne kadar uygun?

Elektrikli araçlar fosil yakıtla çalışan muadillerinden daha sessiz, daha enerji verimli ve daha temizdir. Bununla birlikte, bataryaları ile ilgili hala soruların olduğunu da söyleyebiliriz. Resmin tamamına bakacak olursak, lityum-iyon bataryalar ...

Göteborg ilk elektrikli kamyonunu alıyor

Volvo Trucks'ın da evi olan Göteborg, yüksek sürdürülebilirlik hedeflerine sahiptir. Bu yıl, ticari taşımacılıkta elektromobilite yönünde küçük ama önemli bir adım atarak, ilk elektrikli kamyonunu alıyor. İlk elektrikli kamyonu Göteborg sokaklarına ...