Gizlilik politikası ve yasal uyarı

Gizlilik politikası

AB Volvo (publ) ve Volvo Truck Corporation, ürünlerimize ilgi gösterdiğiniz ve http://www.volvotrucks.com.tr/ internet adresimizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder.

Bu gizlilik politikası ve yasal uyarı, Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) web sitesi için genel olarak hazırlanmıştır. Ancak, Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) şirketlerine ait web sitelerinde veya özel fonksiyonlu Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) web sitelerinde ek gizlilik bilgileri bulunabilir.

Bu sitede yer alan Kişisel Verilerin Korunması düzenlemeleri, Volvo Group’un kişisel veri işleme faaliyetlerini kapsama almaktadır. Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olan Temsa İş Makinaları’nın kişisel verilerin korunmasına ilişkin düzenlemeleri için lütfen tıklayınız.

 

Kişisel veriler

Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) olarak kişisel bilgilerinizin kontrolünü mümkün olduğunca size vermeyi amaçlıyoruz. Web sitemizi ziyaret ederken kendinizi rahat hissetmeniz bizim için önemlidir. Ancak bazı durumlarda kişisel bilgilerinize ihtiyacımız olabilmektedir. Bize verdiğiniz bütün kişisel bilgiler (e-posta adresiniz de dahil ama bununla sınırla olmamak üzere) şu amaçlarla kullanılır:

Bizden bilgi almak için (ör. broşür veya katalog şeklinde) bize kişisel bilgilerinizi verdiğinizde, bu bilgileri toplar ve saklarız. Bu bilgiler, bilgi alma isteğinizi yerine getirebilmemizi sağlar. Web sitemizdeki bilgileri incelediğinizde veya indirdiğinizde, ziyaretinizi takip ederiz. Bu sayede tanımlama bilgilerinin kullanılmasıyla size işinize yarayacak bilgileri gösterir, web sitesinin hangi bölümlerinin sık ziyaret edildiği hakkında bilgi sahibi oluruz; ayrıntılar için aşağıya bakın.

Hakkınızdaki toplanan veya saklanan bilgileri yalnızca Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) bünyesinde kullanırız.

Bu web sitesi Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) dışında kalan web sitelerine giden bağlantılar içerebilir. Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için), bağlantısı verilen web sitelerinin gizlilik uygulamalarından sorumlu değildir.

Sizinle ilgili kişisel verilerin (ör. isim, e-posta adresi) nasıl işlendiğine dair herhangi bir sorunuz varsa Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) ile irtibata geçebilirsiniz. Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için)'na ait iletişim bilgileri bu sayfanın sonunda verilmiştir. Yanlış veriler varsa, bunların düzeltilmesini isteme hakkınız saklıdır. Ayrıca, bizden diğer unsurların yanı sıra, sizinle ilgili hangi kişisel bilgilerin hangi amaçla işlendiğine dair (her takvim yılında bir defa olmak üzere, bizzat imzalanmış olan yazılı bir talebin alınmasını takiben ücretsiz olarak) bilgi alma hakkına da sahipsiniz.

Tanımlama bilgileri

Tanımlama bilgileri, Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) web sitesinde kullanılmaktadır. Tanımlama bilgisi, bilgisayarınızda saklanan ve metin bilgisi içeren küçük bir metin dosyasıdır. Tanımlama bilgilerini kullanma amacımız, ziyaretçi olarak sizin için sitenin kullanımını iyileştirmektir.

Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) web sitesinde üç farklı tanımlama bilgisi kullanılır:

1. Bunlardan ilki bilgisayarınıza kalıcı olarak bir dosya kaydeder ve web sitesinin en son ziyaretinizden beri eklenen yeni bilgilerle güncellenmesinde kullanılır. Web sitesinde en son ziyaretinizden beri değişmemiş olan bilgiler, siteyi daha hızlı açabilmek amacıyla bilgisayarınızdan yerel olarak yüklenir.

2. Oturum tanımlama bilgisi adı verilen ikinci tür bilgi, siz web sitesini gezerken kullanılır. Bilgisayarınızla web sitesi arasındaki geçici bilgi alışverişinde kullanılır. Oturum tanımlama bilgileri bilgisayarınızda kalıcı olarak saklanmaz, bilgisayarınızdaki web tarayıcıyı kapattığınızda kaybolur.

3. Üçüncü tür tanımlama bilgisi istatistik tutmak amacıyla, ör. web sitesinin farklı bölümlerinde kaç ziyaretçi olduğu hakkında bilgi almak için kullanılır.

Tanımlama bilgileri, başka bir yerde özellikle belirtilmedikçe Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) tarafından hiçbir zaman isim, e-posta adresi, vb. kişisel bilgilerin toplanması amacıyla kullanılmaz. Bu nedenle tanımlama bilgileriyle toplanan bütün bilgiler anonim bir şekilde derlenir.

Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için)'nın web sitemizdeki tanımlama bilgilerini kullanım şeklini kabul etmiyorsanız, tarayıcınızı ayarlardan veya tercihlerden tanımlama bilgilerini reddedecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Ancak, web sitemizde kullandığımız teknoloji nedeniyle tanımlama bilgilerinin kullanılmaması sitenin düzgün çalışmamasına neden olacaktır.

Yasal uyarı Telif hakkı uyarısı

Web sitesi içeriğinin telif hakkı © 2002 AB Volvo (publ) (veya belirtilen yan kuruluşları ve/veya lisans sahipleri), SE-405 08 Göteborg, İsveç. Tüm Hakları Saklıdır.