Gizlilik politikası ve yasal uyarı

Gizlilik politikası

AB Volvo (publ) ve Volvo Truck Corporation, ürünlerimize ilgi gösterdiğiniz ve http://www.volvotrucks.com.tr/ internet adresimizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder.

Bu gizlilik politikası ve yasal uyarı, Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) web sitesi için genel olarak hazırlanmıştır. Ancak, Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) şirketlerine ait web sitelerinde veya özel fonksiyonlu Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) web sitelerinde ek gizlilik bilgileri bulunabilir.

Kişisel veriler

Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) olarak kişisel bilgilerinizin kontrolünü mümkün olduğunca size vermeyi amaçlıyoruz. Web sitemizi ziyaret ederken kendinizi rahat hissetmeniz bizim için önemlidir. Ancak bazı durumlarda kişisel bilgilerinize ihtiyacımız olabilmektedir. Bize verdiğiniz bütün kişisel bilgiler (e-posta adresiniz de dahil ama bununla sınırla olmamak üzere) şu amaçlarla kullanılır:

Bizden bilgi almak için (ör. broşür veya katalog şeklinde) bize kişisel bilgilerinizi verdiğinizde, bu bilgileri toplar ve saklarız. Bu bilgiler, bilgi alma isteğinizi yerine getirebilmemizi sağlar. Web sitemizdeki bilgileri incelediğinizde veya indirdiğinizde, ziyaretinizi takip ederiz. Bu sayede tanımlama bilgilerinin kullanılmasıyla size işinize yarayacak bilgileri gösterir, web sitesinin hangi bölümlerinin sık ziyaret edildiği hakkında bilgi sahibi oluruz; ayrıntılar için aşağıya bakın.

Hakkınızdaki toplanan veya saklanan bilgileri yalnızca Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) bünyesinde kullanırız.

Bu web sitesi Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) dışında kalan web sitelerine giden bağlantılar içerebilir. Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için), bağlantısı verilen web sitelerinin gizlilik uygulamalarından sorumlu değildir.

Sizinle ilgili kişisel verilerin (ör. isim, e-posta adresi) nasıl işlendiğine dair herhangi bir sorunuz varsa Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) ile irtibata geçebilirsiniz. Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için)'na ait iletişim bilgileri bu sayfanın sonunda verilmiştir. Yanlış veriler varsa, bunların düzeltilmesini isteme hakkınız saklıdır. Ayrıca, bizden diğer unsurların yanı sıra, sizinle ilgili hangi kişisel bilgilerin hangi amaçla işlendiğine dair (her takvim yılında bir defa olmak üzere, bizzat imzalanmış olan yazılı bir talebin alınmasını takiben ücretsiz olarak) bilgi alma hakkına da sahipsiniz.

Tanımlama bilgileri

Tanımlama bilgileri, Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) web sitesinde kullanılmaktadır. Tanımlama bilgisi, bilgisayarınızda saklanan ve metin bilgisi içeren küçük bir metin dosyasıdır. Tanımlama bilgilerini kullanma amacımız, ziyaretçi olarak sizin için sitenin kullanımını iyileştirmektir.

Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) web sitesinde üç farklı tanımlama bilgisi kullanılır:

1. Bunlardan ilki bilgisayarınıza kalıcı olarak bir dosya kaydeder ve web sitesinin en son ziyaretinizden beri eklenen yeni bilgilerle güncellenmesinde kullanılır. Web sitesinde en son ziyaretinizden beri değişmemiş olan bilgiler, siteyi daha hızlı açabilmek amacıyla bilgisayarınızdan yerel olarak yüklenir.

2. Oturum tanımlama bilgisi adı verilen ikinci tür bilgi, siz web sitesini gezerken kullanılır. Bilgisayarınızla web sitesi arasındaki geçici bilgi alışverişinde kullanılır. Oturum tanımlama bilgileri bilgisayarınızda kalıcı olarak saklanmaz, bilgisayarınızdaki web tarayıcıyı kapattığınızda kaybolur.

3. Üçüncü tür tanımlama bilgisi istatistik tutmak amacıyla, ör. web sitesinin farklı bölümlerinde kaç ziyaretçi olduğu hakkında bilgi almak için kullanılır.

Tanımlama bilgileri, başka bir yerde özellikle belirtilmedikçe Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) tarafından hiçbir zaman isim, e-posta adresi, vb. kişisel bilgilerin toplanması amacıyla kullanılmaz. Bu nedenle tanımlama bilgileriyle toplanan bütün bilgiler anonim bir şekilde derlenir.

Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için)'nın web sitemizdeki tanımlama bilgilerini kullanım şeklini kabul etmiyorsanız, tarayıcınızı ayarlardan veya tercihlerden tanımlama bilgilerini reddedecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Ancak, web sitemizde kullandığımız teknoloji nedeniyle tanımlama bilgilerinin kullanılmaması sitenin düzgün çalışmamasına neden olacaktır.

Yasal uyarı Telif hakkı uyarısı

Web sitesi içeriğinin telif hakkı © 2002 AB Volvo (publ) (veya belirtilen yan kuruluşları ve/veya lisans sahipleri), SE-405 08 Göteborg, İsveç. Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitesinde bulunan, metin, resim ve sesler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir bilgi, çok özel amaçlar dışında veya aksi belirtilmedikçe AB Volvo'nun (publ) önceden yazılı izni alınmaksızın kopyalanamaz, aktarılamaz, dağıtılamaz veya saklanamaz. Web sitesi içeriğinin değiştirilmesi açıkça yasaklanmaktadır.

Web sitesinin bazı bölümleri, telif hakkı sahiplerine ait olan resimler içermektedir. 

Ticari Markalar

Web sitesinde aksi belirtilmedikçe, görüntülenen tüm markalar, şirket logoları ve amblemler, ör. aşağıda gösterilen sembol, Volvo Trademark Holding AB ve/veya AB Volvo'nun (publ) (veya bağlı şirketlerinin) ticari marka haklarına tabidir.

 

Volvo

 

Herhangi Bir Taahhüt veya Beyan Niteliği Yoktur

BU WEB SİTESİNDEKİ BİLGİLER "OLDUĞU GİBİ" SUNULMAKTADIR. VOLVO GROUP, BU WEB SİTESİNİN VEYA BAĞLANTISI VERİLEN WEB SİTELERİNİN KULLANIMINDAN DOĞACAK KÂR KAYBI, İŞ KESİNTİSİ, BİLGİ İŞLEME SİSTEMİNİZDEKİ PROGRAMLARIN VEYA DİĞER VERİLERİN KAYBI DA DAHİL OLMAK ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE DOĞRUDAN, DOLAYLI, ÖZEL VEYA SONUÇSAL HASARLARDAN, BU TÜR HASARLARIN YAŞANABİLECEĞİ BİZE AÇIKÇA BİLDİRİLMİŞ OLSA BİLE HİÇBİR ŞEKİLDE MESUL OLMAYACAKTIR.

Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için), bu web sitesi aracılığıyla erişebileceğiniz diğer web siteleri hakkında hiçbir taahhüt ve/veya beyanda bulunmamaktadır. Bu taahhüt ve/veya beyanlar yalnızca kolaylık olması açısından verilmektedir ve Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için)'nın bu tür web sitelerinin içeriği veya nasıl kullanıldığı hakkında herhangi bir sorumluluk üstlendiği anlamına gelmez. Ayrıca, kullanılan öğelerin virüs, solucan, truva atı ve diğer zararlı bileşenler içermediğinden emin olmak ve gerekli önlemleri almak kullanıcıların sorumluluğundadır.

Bu web sitesindeki bilgiler teknik yanlışlar veya tipografik hatalar içerebilir.

Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin her an değiştirilebilir.

Web sitesinde yayınlanan bilgiler, bulunduğunuz ülke için piyasaya sürüleceği ilan edilmeyen veya mevcut olmayan Volvo Group ürünlerine, hizmetlerine, vb. öğelere referanslar veya çapraz referanslar içerebilir. Değiştirilebilecekleri, özel gereklilikler arz edebilecekleri veya sınırlı erişime sahip olabileceklerinden dolayı, bu tür bilgilerin doğruluğu garanti edilemez ve bu tür referanslar Volvo Group'un bu ürünleri ve hizmetleri ilgili ülkede piyasaya süreceğini ilan etmeyi amaçladığını göstermez. Hangi ürün ve hizmetlerin mevcut olduğuna ve sipariş edilebileceğine ilişkin bilgi edinmek için yerel bayinizle iletişime geçin. 

Yorumlar, sorular veya öneriler

Bütün bilgi, talep edilmemiş öneri, fikir veya diğer gönderilerin gizli ve tescilli olarak kabul edilmeyeceğini lütfen unutmayın. Bilgi veya materyal gönderdiğinizde, AB Volvo'ya (publ) ve Volvo Group'a materyalin veya bilgilerin kullanılmasına, kopyalanmasına, görüntülenmesine, uygulanmasına, değiştirilmesine, aktarılmasına ve dağıtılmasına yönelik, sınırsız ve geri alınamaz bir lisans vermiş ve AB Volvo (publ) ile Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için)'nın, bize göndermiş olduğunuz tüm fikir, konsept, bilgi ve teknikleri herhangi bir amaçla kullanabileceğini kabul etmiş olursunuz.

Web sitesinden erişilebilecek belirli yazılımlar

Bu web sitesinden indirebilen tüm yazılımların ("Yazılım") telif hakkı AB Volvo'ya (publ) (veya yan kuruluşlarına) ve/veya tedarikçilerine aittir.

Yazılımın kullanılması, varsa Yazılımın yanında gelen veya içinde bulunan son kullanıcı lisans sözleşmesindeki şartlara ("Lisans Sözleşmesi") tabidir. Yazılım, Lisans Sözleşmesinde aksi belirtilmedikçe sadece son kullanıcılar tarafından kullanılmak üzere indirilebilir. Yazılımın Lisans Sözleşmesine uygun olmayan şekillerde kopyalanması veya yeniden dağıtılması para veya hapis cezasıyla sonuçlanabilir.

DAHA ÖNCE BELİRTİLENLERİ SINIRLAMAKSIZIN, YAZILIMIN KOPYALAMA VEYA YENİDEN DAĞITIM AMACIYLA BAŞKA BİR SUNUCUYA VEYA KONUMA KOPYALANMASI VEYA KOPYASININ OLUŞTURULMASI AÇIKÇA YASAKLANMAKTADIR.
YAZILIM GARANTİSİ, VARSA, YALNIZCA LİSANS SÖZLEŞMESİNDEKİ ŞARTLAR UYARINCA VERİLİR. VOLVO GROUP, LİSANS SÖZLEŞMESİNDE AKSİ TAAHHÜT EDİLMEDİĞİ MÜDDETÇE, BU BELGE İLE TİCARETE ELVERİŞLİLİK, ÖZEL BİR AMACA UYGUNLUK, MÜLKİYET HAKKI, İHLAL ETMEME GİBİ ZIMNİ GARANTİLER VE KOŞULLAR DAHİL OLMAK ÜZERE YAZILIMLA İLGİLİ TÜM GARANTİLERİ VE KOŞULLARI REDDETMEKTEDİR.

İletişim

Yukarıdaki kısımlar hakkında herhangi bir sorunuz olursa Volvo Group ve Temsa İş Makinaları (Volvo Trucks'ın Türkiye distribütörü olarak yönettiği Volvo Trucks Türkiye hesapları için) iletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.