Kamyonlar ve servisler

Kamyonların ve servislerin çevre üzerindeki etkilerini en aza indirmeyi başarmak için yakıt verimliliğini artırmaktan, alternatif yakıtlar keşfetmeye kadar her alanda gerçek anlamda ilerleme sağlamak için çalışıyoruz.

Enerji verimliliği
1970'ten beri yakıt tüketimini %40 oranında azalttık. Ancak daha iyisini yapabileceğimizi biliyoruz. Bu nedenle, verimliliği artırmayı hedefliyoruz.

Yakıt yönetimi
Tüm kamyonlarımız yakıt verimlidir. Akıllı yakıt yönetim sistemlerimiz ve sürücü eğitimlerimiz yakıttan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

Alternatif yakıtlar
Biyo-DME yakıtı kapsamlı olarak test eden ve metan gazıyla çalışan bir dizel motor sunan ilk kamyon üreticisiyiz.

Emisyonlar
Euro 6 motorumuz partikül emisyonlarını yarıya indirdi ve nitrojen oksitlerini neredeyse %80 oranında azalttı. LNG ile çalışan kamyonlarımız da emisyon oranını önemli ölçüde azaltmıştır.

Malzemeler ve geri dönüşüm
Yeni bir Volvo Trucks marka kamyonda kullanılan malzemelerin yaklaşık üçte biri geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşur. Ayrıca, kamyonun hizmet ömrünün sonunda malzemelerin %90'a kadarı geri dönüştürülebilir.

Sürdürülebilir kamyonlarımız ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin

Sürdürülebilir operasyonlarımız

Operasyonlarımız

Üretim süreçlerimizi tamamen sürdürülebilir hale getirme yolunda ilerliyoruz. Belçika, Ghent ve İsveç, Tuve'de bulunan tesislerimiz dünyanın ilk iklime zararsız araç fabrikaları olmuştur. İsveç Umeå'daki boya tesisimiz sektördeki en düşük çözücü emisyonu değerlerine sahiptir. Ayrıca, her geçen gün bayilerimiz CO2'ten arındırılmış bayiliklere dönüştürülmektedir. Gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki, bu çalışma mümkün olduğunca fazla sayıda üretim yöntemimizi, fabrikamızı, taşımacılık uygulamamızı ve bayiliğimizi içine alacak şekilde global olarak hızla yayılmaktadır.

Daha fazla bilgi edinin
Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks yetkili servislerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın yetkili servisimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Yetkili Servis Bul