Trucks

Volvo FE Electric. Kompakt ama geniş kapasiteli

Şehri ayakta tutmak için çok şey gerekiyor. Ancak 27 tona kadar toplam katar ağırlığına sahip bu üç akslı kamyon; atık toplama, hafif inşaat taşımacılığı ve teslimat işleri gibi zorlu şehir içi taşımacılık görevlerinde dayanıklılıktan çok daha fazlasını sağlıyor. Elektrikli taşımacılığa geçişi kolaylaştırmak için kamyon; şarj, güzergah ve menzil planlaması, akü izleme ve daha fazlasına yönelik servis ve destek paketleri ile birlikte sunuluyor.

27 tona varan GCW

225 kW'a (300 hp) kadar sürekli güç

300 km'ye kadar

Üretken ve kontrolde kalın

Operasyonunuza bir Volvo FE Electric eklemek kolaydır. Sürekli kamyon izleme ve öngörülebilir servis planlamasına erişerek işletim süresini ve teslimatları güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca güzergah planlama, gerçek zamanlı enerji durumu ile konumlandırma, takip raporları ve daha fazlası sayesinde ekstra rahatlık sağlanır. Tümüne Volvo Connect portalı ve uygulamasından kolayca erişilir ve gözden geçirilir.

Sorunsuz çalışan aktarma sistemi

2 vitesli şanzımanla birleştirilmiş iki elektrik motoruna sahip aktarma sistemi, oldukça sorunsuz bir sürüş deneyimi sunar. 225 kW/300 hp değerine varan muazzam güç, aynı zamanda kaygan yüzeylerin üstesinden gelmek için geliştirilmiş benzersiz bir çekiş kontrol sistemi tarafından yönetilir. 

İhtiyaçlarınıza uygun menzil

300 km'ye kadar menzile sahip en yeni nesil akü teknolojisi, Volvo FE Electric aracınızı tamamen ihtiyaçlarınıza göre uyarlamanıza olanak tanır. Görevleriniz şarjlar arasında daha az menzil gerektiriyorsa, bunun yerine yük kapasitenizi önemli ölçüde artırabilirsiniz. Volvo Trucks bayiniz, işiniz için doğru kamyonu almanıza yardımcı olacaktır.

Teknik Özellikler – Volvo FE Electric

Özellikler​

Volvo FE Electric

  
Aks Konfigürasyonları​

Şasi kamyon: 4×2, 6×2

Tüm akslar hava süspansiyonludur

  

Kabin​

Yataksız kabin, kısa yataklı kabin, yataklı kabin, alçak girişli kabin

  

Toplam Katar Ağırlığı 

27 tona kadar  
Akü kapasitesi280-375 kWh, 3 ila 4 akü.  

Menzil

275 km'ye kadar

  
Şarj süresi (tam şarj, 4 akü paketi)

AC ile 16,8 saat (22 kW)

​DC ile 2,3 saat (150 kW)

  

Yürüyen aksam 

2 elektrik motoru, 2 vitesli şanzıman  
Performans225 kW'a (300 hp) kadar sürekli güç  

Uygulamalar

Üstyapıya uygunluk. Elektrikli PTO

  

 

   

 

İletişim

The Switch to Electric brochure

Electromobility FAQs

Our all-electric solutions