Yollarda neler olup bittiğini ve kazaların nelere yol açtığını biliyoruz. Bu nedenle yasalar tarafından zorunlu kılınan testlerin dışında birçok ekstra test yapıyoruz.

Carl Johan Almqvist

Trafik ve Ürün Güvenliği Direktörü, Volvo Trucks

İç mekân

Volvo FMX - Gece Modu

Gece Modu

Gece moduna geçtiğinizde ön konsolda hız göstergesi dışındaki tüm ışıklar söner. Dikkat dağıtıcı hiçbir şey olmaz; sadece önünüzdeki yola veya karanlıkta treyler takarken arka tarafa odaklanabilirsiniz.

Volvo FMX - Yere Yakınlık

Yere Yakınlık

Volvo FMX, bir şantiye kamyonu için yere yakın bir sürüş pozisyonu sunar. Kamyonun çevresiyle mükemmel bir şekilde yakın temas halinde olması daha güvenli bir çalışma anlamına gelir.

Volvo FMX - Alcolock

Alcolock

Trafikte alkolün yeri yoktur. Tam da bu nedenle kamyonlarımızda alcolock'a özel bir yer ayırdık. Volvo FMX'sinize alcolock'u fabrikada monte ettirebilir ve müşterilerinize güvenliği ne kadar ciddiye aldığınızı kanıtlayabilirsiniz.

Volvo FMX - Emniyet Kemeri

Emniyet Kemeri

Yola çıkarken, aklınızda tutmanızı istediğimiz bir diğer önemli husus; kamyonlarda yaşanan tüm ölümlü kazaların yarıya yakınının emniyet kemeri kullanımıyla önlenebildiğidir.

Dış tasarım

Volvo FMX - Ön Alt Koruma Sistemi

Ön Alt Koruma Sistemi

Kamyonun altına doğru geri çekilerek çarpışma kuvvetinin bir kısmını emer. Artık daha hafif ve daha güçlü malzemelerden üretildiği için çok daha yüksek hızlarda bile etkilidir.

Volvo FMX - Aydınlatma

Aydınlatma

Ön konum lambalarını gündüz kullanım farlarıyla bir araya getirdik. Böylece bu ünite akıllı aydınlatma kabiliyetini kompakt bir paketten sunabiliyor.

Volvo FMX - Aynalar ve görüş

Aynalar ve görüş

Sürücülerimize 360 derecelik görüş imkanı sağlamak için bir dizi akıllı özellik tasarladık. Volvo FMX'sin büyük boyutlu camları ve aynaları kullanıcılarına müthiş bir görüş açısı sunar.

Volvo FMX yan ve arka alt koruma

Yan ve arka alt koruma

Arkadaki ve yanlardaki alt koruma sistemleri, bir kaza olması durumunda daha küçük araçların kamyonun altında kalmasını önler. 

Volvo FMX - Aktif Güvenlik Sistemleri

Aktif Güvenlik Sistemleri

Kamyonunuz size yardımcı olabilir. Volvo Trucks'ın kullanımdaki aktif güvenlik sistemlerine kısaca bir göz atmaya ne dersiniz?

Volvo FMX - Güvenlik

Çeşitli durumlarda ne olur?

Volvo Trucks, Trafik ve Ürün Güvenliği Direktörümüz, aktif güvenlik sistemlerimizin sırlarını ve nasıl çalıştıklarını anlatıyor.

Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks yetkili servislerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın yetkili servisimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Yetkili servis bul