Volvo FMX - En Sağlam Kamyon

Şimdiye kadar ürettiğimiz en sağlam kamyon

Volvo FMX 32 tona kadar yük çekebilecek kadar güçlüdür. Bir betonarme duvara çarpıp yoluna devam edebilecek kadar sağlamdır. Tampon köşeleri 3 milimetre kalınlığında yüksek nitelikli çelikten üretilmiştir. Farlar darbe almayacakları yüksek bir noktaya yerleştirilmiştir. Son derece düşük olasılıkta olmasına karşın, herhangi bir şekilde ciddi bir hasar meydana gelirse, bölünmüş gövde panelleri bu hasarı izole edebilir. Ayrıca, gözle görünür vidalar yedek parçaları kendi başınıza değiştirmenize olanak sunar. Tüm bu özellikler Volvo FMX'inizi çalışır durumda ve ait olduğu çalışma sahasında tutar.

Pek çok çelik parça eklenmesine rağmen ağırlıktaki artış minimum düzeyde, belki beş ya da altı kiloda tutuldu. Ancak sağlamlık kat kat artırıldı.

Hans Bergqvist

Volvo FMX Tasarımcısı, Volvo Trucks

Volvo FMX - Tasarım

Kutu gibi görünmesi boşuna değil

Yeni çeki demiri, yeni koruma barı ve yeni tampon muhafazası, ön koruma plakasına büyük bağlama braketleri ile tutturulmuştur. Sonuç olarak son derece sağlam kutu tipi bir ön tasarıma sahiptir. Düşük hızda gerçekleşen darbeler absorbe edilebilir ve öz frekans ile bunun neden olduğu kabin sallanmaları neredeyse tamamen ortadan kalkabilir.

Volvo FMX - Çeki Demiri

Çeki demiri

32 tona kadar yükü itecek veya çekecek güce sahip tek parça dökme demirdir. O kadar güçlüdür ki akslara çok yüklendiyseniz ve tekerlekler patinaj yapıyorsa bir ekskavatör veya başka bir Volvo FMX, aracınızı vakit kaybetmeden kurtarabilir. Ayrıca, çeki demiri erişilebilir olduğu için kamyonun önüne tırmanmak için tıpkı bir merdiven gibi kullanılabilir.

Daha fazla bilgi edinin
Volvo FMX - Çarpışma Testi

Çarpışma testinden geçti

Bir çelik direk ve neredeyse 3 tonluk bir basınçla kamyonun ön tarafına penetre etmeye çalıştık. Ancak, kutu şeklindeki yapı, adeta bir yay gibi neredeyse tamamen eski haline döndü. Kamyonu ağır bir beton bloğa çarptık. Bu defa, çelik ön kısım hafifçe esnese de büyük ölçüde eski haline döndü. Ayrıca, repertuarımızdaki en korkutucu darbe testlerinden düzinelercesini gerçekleştirdik. Yine de hepsinden geçmeyi başardı. Dolayısıyla, Volvo FMX şimdiye kadar ürettiğimiz en sağlam kamyon derken, bunu gerçek anlamda söylediğimize inanabilirsiniz.

Volvo FMX - Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks bayilerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın bayimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Bayi bul