Volvo FMX - Mükemmel Hareket Kabiliyeti

Mükemmel Hareket Kabiliyeti

Yol çamur veya kumla kaplandığında, sorun yaşamamanın tek yolu ilerlemeye devam etmektir. Otomatik Çekiş Kontrolü (ATC) sayesinde bunu yapabilirsiniz. Bu devrim niteliğindeki özellik ön aksı tam da ihtiyaç duyduğunuz anda otomatik olarak devreye sokar ve ihtiyacınız yokken de devreden çıkarır. Ayrıca bir de yönlendirmenin çaba harcamadan gerçekleştirilmesini sağlayan ve yoldaki tümseklerin etkisini hafifleten Volvo Dinamik Direksiyon vardır.

ATC seçilebilir bir tahrikli ön aksın tüm avantajlarını sunarken, aynı zamanda kalıcı bir sistem kadar da rahat kullanılabilir.

Jonas Odermalm

Yönetici - İnşaat İşbirimi, Volvo Trucks

Volvo FMX - Otomatik Çekiş Kontrolü

Ödün vermez

Tahrikli ön aks sizi karşınıza çıkabilecek sorunlardan kurtarabilir. Ancak devreye alındığında, kamyonun manevra kabiliyetini azaltır. Sürekli tüm tekerleklerden çekişin aksine, otomatik çekiş kontrolü size her iki çekiş türünün en iyi kısımlarını sunar. Tahrikli ön aksı devreye soktuğunuzda ihtiyacınız olan tüm çekişe ulaşabilirsiniz. Ve ön aks devreden çıktığında (çoğu zaman olduğu gibi), kamyonunuzun manevra kabiliyetini iyileştirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinin
Volvo FMX - Volvo Dinamik Direksiyon

Direksiyonla güreşmeye son verin

Engebeli bir zemine geldiğinizde Volvo dinamik direksiyonu kesinlikle kullanmak isteyebilirsiniz. Akıllı teknoloji %85'e kadar ilave direksiyon gücü sağlar ve bozuklukları dengeler. Böylece, arkanıza yaslanıp daha sarsıntısız, daha dengeli ve daha az yorucu bir sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinin
Volvo FMX - Tandem Sürüş Aks Kaldırma

Aksı kaldırın

Tandem Sürüş Aks Kaldırma, tahrikli akslardan birini devre dışı bırakıp kaldırmanıza olanak tanımaktadır. Aks yükseltildiğinde kamyon bir 4x2 veya 6x2 gibi çalışır; bu da daha dar bir dönüş açısı ve önemli ölçüde gelişmiş manevra kabiliyeti sağlamaktadır. Ayrıca yakıt tüketimini %3'e varan oranda düşürmektedir.

Daha fazla bilgi edinin
Volvo FMX - Dik yokuşlara, derin hendeklere hazırız

Dik yokuşlara, derin hendeklere hazırız

Tahrikli ön aksı 100 milimetre ileri taşıyarak kamyona daha iyi bir yaklaşma açısı kazandırdık. Ayrıca, bu aksı daha güçlü ve daha verimli olacak şekilde yeniden tasarladık (piston başından pinyon dişlisine ve rulmanlara kadar). Paralel çubuğu aks kirişinin arkasına entegre ederek, aracın en alçak noktasında sağlam aks muhafazasının yer almasını sağladık. Böylece, kamyon tam yüklüyken bile yerden yükseklik mesafesi önemli ölçüde artırılmıştır.

Volvo FMX - Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks bayilerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın bayimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Bayi bul