Volvo FMX - Motorlar

Yakıt Verimli Motorlar

Motor serilerimiz performanstan ödün vermeden yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde titizlikle geliştirilmiştir. Yanma odası geometrisini optimize ederek, merkezi olarak konumlandırılmış dikey birim enjektörleri tasarladık ve gaz-dolum oranını artırdık. Volvo dizel motorlarını yakıt ekonomisi bakımından rakipsiz kılan faktörleri saymaya devam edebiliriz, ancak şimdi bu motorları öne çıkaran ve farklılaştıran yeniliklere odaklanmalıyız.

Daha fazla bilgi edinin
Volvo FMX - Otomatik Çekiş Kontrolü

Otomatik Çekiş Kontrolü

Kamyonlarınızda tahrikli ön aksa ihtiyaç duyarsınız. Ancak, araştırmalarımız bu özelliğe sürüş süresinin sadece %2-5’inde ihtiyaç duyduğunuzu göstermektedir. Diğer zamanlarda ise boş yere yakıt harcamanıza neden olmaktadır. Otomatik çekiş kontrolü yakıt verimliliğini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur. Ekstra çekişe ihtiyacınız olmadığında sistem otomatik olarak ön aksı devreden çıkarır ve böylece harcadığınız yakıt miktarı azalır.

Daha fazla bilgi edinin
Volvo FMX - I-Shift

I-Shift

I-Shift, araç ağırlığını, yolun eğimini, hızı ve ivmeyi takip eder ve gerekli yanıtları vererek performansı ve verimliliği en üst düzeye çıkarır. Bir Volvo dizel motorla birlikte kullanıldığında, yakıt tüketimini manuel bir şanzımana oranla %5'e kadar düşürür. I-Roll teknolojisiyle birlikte kullanıldığında ise %7'ye kadar tasarruf elde etmenizi sağlayabilir. Üstelik kullanması da gerçekten çok kolaydır.

Daha fazla bilgi edinin
Volvo FMX - Yakıt Önerisi – Sürekli Tasarruf

Yakıt Önerisi ile Sürekli Tasarruf

Yakıt hedeflerinizi sürekli olarak tutturabilirsiniz. Böylece verimliliğiniz arttıkça yakıt maliyetleriniz düşecektir. Yakıt Önerisi hizmetini aldığınızda, kişisel bir yakıt danışmanınız olabilir. Yakıt danışmanınızın düzenli analizleri, uzman rehberliği ve uygulamalı desteği sayesinde kısa sürede yakıt tasarrufu elde etmeye başlayabilir ve tasarruflarınızı her yıl daha da artırabilirsiniz.

Volvo FMX - Dynafleet

Bilgiye dayalı güç

Dynafleet ve sürücü eğitimleriyle %7'ye kadar yakıt tasarrufu elde edebilirsiniz.

Dynafleet

Akıllı filo yönetim sistemimiz Dynafleet'i kullanmaya başladığınızda, kamyonlarınızın ve sürücülerinizin performansını gerçek zamanlı olarak takip edebileceğinizi, otomatik olarak oluşturulan yakıt verimliliği sıralamalarını görüntüleyebileceğinizi, karşılaştırmalar yaparak eğilimleri belirleyebileceğinizi biliyor musunuz? Kârlılığınızı artıran ve yakıt tasarrufu sağlayan değişiklikleri yapmaya bugünden başlayın.

Daha fazla bilgi edinin

Sürücü Eğitimleri

Verimli Sürüş eğitimimiz her damla yakıttan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir. Volvo Trucks Sürücü Eğitimi programımızın bir parçası olan ve gerçek verilere dayanarak hazırlanan eğitim programımız, yakıt verimli sürüş modelleri oluşturarak, sürdürülebilir, uzun vadeli tasarruflar elde etmenizi sağlar. Ayrıca, Dynafleet ile birlikte kullanıldığınızda çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks yetkili servislerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın yetkili servisimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Yetkili servis bul