Volvo FMX - Motorlar

Motorlar

Motor serilerimiz performanstan ödün vermeyecek ve yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde titizlikle geliştirilmektedir. Yanma odası geometrisi optimize edilmiş, merkezi olarak konumlandırılmış dikey birim enjektörleri yeniden tasarlanmış ve gaz-dolum oranı artırılmıştır.


Dilerseniz, teknik başarılarımızı sıralamaya devam edebiliriz. Ancak yaptığımız yeniliklerde altını çizmemiz gereken en önemli husus, kârlılığınız ve çevreye etkiniz üzerinde yaratacakları farklardır.

Daha fazla bilgi edinin
Volvo FMX - Otomatik Çekiş Kontrolü

Otomatik Çekiş Kontrolü

Kamyonlarınızda tahrikli ön aksa ihtiyaç duyarsınız. Ancak, araştırmalarımız bu özelliğe sürüş süresinin sadece %2-5’inde ihtiyaç duyduğunuzu göstermektedir. Diğer zamanlarda ise boş yere yakıt harcamanıza neden olmaktadır. Otomatik çekiş kontrolü yakıt verimliliğini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olmaktadır. Ekstra çekişe ihtiyacınız olmadığında sistem otomatik olarak ön aksı devreden çıkarır ve böylece harcadığınız yakıt miktarı azalır.

Daha fazla bilgi edinin
Volvo FMX - I-Shift

Basit, güvenilir ve yakıt verimliliği yüksek

I-Shift, araç ağırlığını, yolun eğimini, hızı ve ivmeyi takip ederek, gereken zamanda gerekli yanıtları verebilir. Böylece performansınızı ve verimliliğinizi en üst düzeye çıkarabilir. Bir Volvo dizel motorla birlikte kullanıldığında, I-Shift yakıt tüketimini manuel bir şanzımana oranla %5'e kadar azaltabilir.

Ayrıca I-Shift ağır hizmet uygulamalarının gereklerini yerine getirecek şekilde güçlendirilmiş ve geliştirilmiştir. Aynı zamanda tahrikli ön akslı kamyonlar da dahil olmak üzere, tüm aks konfigürasyonları için kullanılabilmektedir.

Daha fazla bilgi edinin
Volvo FMX - Yakıt Önerisi – Sürekli Tasarruf

Yakıt Önerisi – Sürekli Tasarruf

Verimliliğiniz arttıkça yakıt maliyetleriniz düşmektedir. Yakıt Önerisi hizmetine abone olduğunuzda kişisel bir yakıt danışmanınız olabilir. Yakıt koçunuzun düzenli analizleri, uzman rehberliği ve uygulamalı desteği sayesinde kısa sürede yakıt tasarrufu elde etmeye başlar ve tasarrufunuzu her yıl daha da artırabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinin
Volvo FMX - Dynafleet

Bilgiye dayalı güç

Dynafleet ve sürücü eğitimleriyle %7'ye kadar yakıt tasarrufu elde edebilirsiniz.

Dynafleet

Akıllı filo yönetim sistemimizle tanıştınız mı? Dynafleet ile kamyonlarınızın ve sürücülerinizin performansını gerçek zamanlı olarak takip edebilir, otomatik olarak oluşturulan yakıt verimliliği sıralamalarını görüntüleyebilirsiniz. Edindiğiniz verileri karşılaştırabilir, eğilimleri belirleyerek kârlılığı arttıran, yakıt tasarrufu sağlayan değişiklikleri uygulamaya koyabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinin

Sürücü Eğitimleri

Verimli Sürüş eğitim programımız her bir damla yakıttan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmaktadır. Volvo Trucks Sürücü Eğitimi programımızın bir parçası olan bu sistematik yaklaşım, yakıt verimli sürüş modelleri oluşturarak, sürdürülebilir, uzun vadeli tasarruflar elde etmenizi sağlamaktadır. Üstelik, Dynafleet raporlarıyla birlikte kullanıldığında en iyi sonuçları vermektedir

Daha fazla bilgi edinin

Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks bayilerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın bayimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Bayi bul