Omuzlarınızdaki ağır yükü kaldırır

Aman vermeyen arazi koşulları, zor manevralar.

İnşaatta sürüş hem vücudunuz hem de üretkenliğiniz üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Volvo dinamik direksiyon iş yükünüzü hafifletebilir. Direksiyon yardımı ile zemindeki bozuklukların etkisini hissetmezsiniz; böylece, daha güvenli bir sürüş elde edebilirsiniz. Ayrıca, gün sonunda kendinizi daha az yorulmuş hissedebilirsiniz. Volvo Dinamik Direksiyon artık çift ön aksa (8x2, 8x4 ve 10x4) sahip araçlarda da mevcuttur.

Volvo FMX - Volvo Dinamik Direksiyon Sistemi

Nasıl çalışır?

Hidrolik direksiyonu, saniyede 2.000 kez kontrol edilen bir elektrikli motorla birleştirdik. Torka dayalı bu direksiyon sistemi her ihtiyaç duyduğunuzda güçlü ve tahmin edilebilir bir direksiyon hissi vermektedir.

Gün boyu Dinamik Sürüşün keyfini çıkarın

Bozuk yollarda aracınızı sürerken direksiyonda oluşan titreşim ve darbeler Volvo Dinamik Direksiyon Sistemi ile ortadan kalkar. Geri gitmek ve dar alanda manevra yapmak artık daha kolaydır. Direksiyon direnci, düşük hızlarda %70'e kadar azalır. Ayrıca, direksiyon üzerindeki kavrayışınız hafiflediği anda direksiyon otomatik olarak kendini ortalar.

Yüksek hızlarda kamyon, pürüzlü yüzeylerde ve yandan gelen güçlü rüzgarlarda bile yönünü sağlam bir şekilde korur. Bu teknoloji, direksiyon hareketlerini sürekli ayarlayan ve gerekli olduğunda ek dönme gücü ekleyen elektronik kontrollü elektrik motoru tarafından desteklenen kamyonunuzun hidrolik direksiyon sistemi ile çalışır.

Volvo Dinamik Direksiyon Sistemi

Dinamik Sürüş

Kişisel Ayarlara sahip Volvo Dinamik Direksiyon Sistemi ile kontrol sizdedir. Sürüş koşullarına ve tercihlerinize uyan direksiyon direncini kendiniz ayarlayabilirsiniz. Önceden tanımlanmış bir ayar seçebilir veya bir ayarı tamamen özelleştirebilirsiniz. Sonuç olarak, sistem tam olarak istediğiniz sürüş deneyimine ulaşmanıza yardımcı olur.

Volvo Dinamik Direksiyon Sistemi

Kaymayı Önleyin

Stabilite Desteği ile Volvo Dinamik Direksiyon Sistemi kayma nedeniyle meydana gelen kaza riskini en aza indirir. Sistem bir kayma algıladığında, sürücüye hemen hafif bir direksiyon yardımı sağlar. Bu, herhangi bir şey olacağını fark etmenize fırsat kalmadan direksiyonu diğer yöne çevirmenize ve aracı stabilize etmenize yardımcı olur.

Volvo Dinamik Direksiyon Sistemi

Şeridinizde kalın

Şerit Takip Desteği ile Volvo Dinamik Direksiyon Sistemi devrilmeli kaza ve diğer araçlarla çarpışma riskini en aza indirir. Kamyonunuz istemeden şerit çizgilerine yaklaşırsa nazik bir direksiyon desteği ile gitmeniz gereken yöne doğru dönmenize yardımcı olunur. Çok fark edilebilir değildir, ancak güvenliğe gerçekten yeni bir boyut kazandırmaktadır.

Volvo FMX - Volvo Dinamik Direksiyon

Hissedebileceğiniz beş fark

Yüksek hızda daha sarsıntısız sürüş
Yüksek hızlarda, zemin bozukluklarının ve çukurların etkisini telafi ederek daha az darbe içeren daha sarsıntısız bir sürüş sunar.

Volvo FMX - Volvo Dinamik Direksiyon Sistemi

Düşük hızlarda daha yüksek güç

%85 daha fazla direksiyon kuvveti, tek parmağınızla bile tam yüklü bir kamyonu yönlendirebileceğiniz anlamına gelir.

Yeni kabininize hoş geldiniz

Yeni kabininize hoş geldiniz

Uzaktan Yönlendirmeli Volvo Dinamik Direksiyon Sistemi, kamyonu uzaktan kumanda ile kullanmanıza olanak sunar. Bu, kamyonun tekrarlanan kısa hareketlerinin kabin dışındaki işlerle bir arada olduğu durumlarda idealdir. Üretkenliğiniz artar ve iş gününüz çok daha rahat bir hale gelir.

Volvo FMX - Volvo Dinamik Direksiyon

Eğimli yollarda denge

Volvo dinamik direksiyon eğimi dengeleyerek eğimli yollarda seyir dengesini artırır.  

Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks yetkili servislerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın yetkili servisimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Yetkili servis bul