Volvo FMX - Tandem Sürüş Aks Kaldırma

Optimum sürüş modu

Tandem sürüş aks kaldırma özelliği, aracınızla bir yere ağır yük taşıdıktan sonra yüksüz olarak geri döndüğünüz durumlar için idealdir. Kamyonun yükü olmadığında çekiş aksını devreden çıkarmak ve yükseltmek için sadece ön konsoldaki bir düğmeye basmanız yeterlidir. Kamyonu yüklediğiniz anda çekiş aksı maksimum çekiş ve sürüş kabiliyeti sağlamak için otomatik olarak alçalarak, devreye girmektedir. Bu işlemin başlayıp bitmesi sadece 15 saniye kadar sürer ve değerli vaktinizi de boşuna harcamamış olabilirsiniz.

Volvo FMX - Yakıt Tasarrufu

%4’e kadar yakıt tasarrufu sağlayın

Çekiş aksları sürtünme ve dönme direnci ürettiğinden, bu da kullanmanız gereken yakıt miktarını artırmaktadır. Çekiş aksını gerekli olmadığında devreden çıkararak ve yükselterek, yakıt tüketiminizi aksı kaldırdığınız dönüş yolculuğunda %4'e kadar azaltabilir, kârlılığınızı önemli oranda artırabilirsiniz.

Volvo FMX - Daha iyi manevra kabiliyeti

Daha iyi manevra kabiliyeti

Aks yükseltildiğinde kamyon bir 4x2 veya 6x2 gibi çalışmaktadır; bu da daha dar bir dönüş açısı ve önemli ölçüde gelişmiş manevra kabiliyeti elde etmenizi sağlamaktadır. Örneğin 4,6 metrelik dingil mesafesine sahip bir 6×4 araç dönüş açısını bir metreden fazla daraltabilmektedir.

Volvo FMX - Yolu Kavrayın

Yolu kavrayın

Daha fazla çekişe mi ihtiyacınız var?

Aks yükü sınırları izin verirse, yükü tek bir çekiş aksına kaydırmak için ön konsoldaki bir düğmeye basmanız yeterlidir. Bu işlem, aracı düşük hızlarda kullanırken bile yapılabilir. 

Volvo FMX - Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks bayilerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın bayimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Bayi bul