Volvo FMX - Yerden Yükseklik

Yerden Yükseklik Önemlidir

Volvo FMX - Yerden Yükseklik Mesafesi

Artırılmış yerden yükseklik mesafesi

Yay elemanları, hava körükleri, denge çubukları; eskiden aksın altında, yani kaya ve taşların menzilinde bulunmaktaydı. Volvo FMX'te artık değil.

Mühendislerimiz havalı süspansiyonu baş aşağı çevirerek, çekiş aksının üst kısmına konumlandırmıştır.

Sonuç mu? Makaslı süspansiyonun yerden yükseklik mesafesi ile havalı süspansiyonun konforunu ve verimliliğini artık bir arada elde edebilirsiniz.

Volvo FMX - Kısa Arka Şasi Uzantısı

Daha kısa uzantı

Yeni süspansiyon tasarımı, arka aksın arkasında boşaltmaya engel olacak hiçbir donanıma yer vermemektedir. Böylece artık yükünüzü doğrudan bir asfalt makinasına boşaltabilirsiniz.  

Volvo FMX - Daha İyi Çekiş Daha Az Titreşim

Daha İyi Çekiş. Daha Az Titreşim.

Arka aksların her biri üzerindeki basınç optimize edildiğinde daha iyi bir çekiş sağlamaktadır. Aks yükü dağılımı manuel olarak ayarlanarak ek iyileştirmeler de elde edilebilmektedir. Böylece, havalı süspansiyon kamyona daha az titreşim göndermektedir. Bu durum, elde edilen konfor ve yüksek ortalama hız üretkenliğinizi artırır (testlerimizde 5–10 km/s'lik bir artış görülmüştür). Ayrıca, daha düşük titreşim hasarı daha yüksek işletim süresi anlamına da gelmektedir.

Volvo FMX - Denge

Denge önemlidir

Gelişmiş denge çubukları yeni havalı süspansiyonda önemli bir rol oynamaktadır. Baş aşağı döndürülen ve aksların tam ortasına yerleştirilen denge çubukları, artık devrilme dengesini artırmak üzere yoldan ve şasiden gelen kuvveti şasinin en sağlam parçasına yönlendirebilmektedir.

Volvo FMX - GRAS-G2

Değiştirilebilir Yerden Yükseklik

Havalı süspansiyon, üstün bir sürüş konforu sağlamakla birlikte, yerden yüksekliği değiştirebilmeyi de mümkün hale getirmektedir. Süspansiyonun hiçbir kısmı arka lastik kovanının dışına çıkmaz (315/80R22.5 lastikler ile). Bu, şasinin asfalt serici veya asfalt damperi gibi uygulamalar için uyarlanmasını kolaylaştırmaktadır.

Volvo FMX - GRAS-G2

Serinin tamamında mevcut

GRAS-G2 havalı arka süspansiyon serinin tamamında mevcuttur:

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 ve 10×6.

Havalı süspansiyonla birlikte kullanılabilen seçeneklere, üç akslı bogide brüt 36 ton, ön tarafta da 10 ton yük kapasitesi sağlayacak şekilde tasarlanan tridem konsepti de dahil edilmiştir.

Volvo FMX - Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks bayilerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın bayimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Bayi bul