Volvo FMX - Kombine Fren

Kombine Fren

Kombine fren dönüşler veya kaygan yollarda yokuş aşağı sürüş sırasında devreye girerek makaslama riskini azaltır. Treylere darbeli fren uygulayarak çalışır ve araç kombinasyonu gerilir. Kombine Frenin 50 km/s hızın üzerindeki riskli durumlarda otomatik olarak devreye girmesini seçebilirsiniz. Kombine Fren şasi kamyonlar ve çekiciler için mevcuttur.

Volvo FMX - Acil Durum Fren Lambası

Acil Durum Fren Lambası

Sert bir şekilde frene bastığınızda fren lambaları hızlı hızlı yanıp sönerek arkanızdaki araçları uyarır. Bu, ölümle sonuçlanabilecek arkadan çarpışmaları önlemenin kolay bir yoludur.

Volvo FMX - Adaptif Hız Sabitleyici ve Çarpışma Uyarısı

Adaptif Hız Sabitleyici ve Çarpışma Uyarısı

Yoğun trafikte, radar tabanlı adaptif hız sabitleyici, gazı ve tüm kullanılabilir frenleri kontrol ederek öndeki araç ile güvenli bir mesafeyi korumanıza yardımcı olur.

Çarpışma riski mevcutsa sezgisel çarpışma uyarısı sistemimiz ön camınıza bir ışık yansıtarak sizi uyarır. Ayrıca, acil durum freni otomatik olarak devreye girerek ciddi yaralanma risklerini önemli ölçüde azaltır.

Volvo FMX - LCS (Şerit Değiştirme Desteği)

LCS - Şerit Değiştirme Desteği

LCS (Şerit Değiştirme Desteği) etkinleştirildiğinde radar teknolojisiyle tarama yaparak yolcu tarafınızdaki kör noktada başka yol kullanıcıları olup olmadığını tespit eder. Şerit değiştirmek güvenli değilse bir uyarı sesiyle uyarılırsınız ve yolcu tarafındaki aynanın yanında yanıp sönen bir simge görünür.

Volvo FMX - Elektronik Stabilite Programı

Elektronik Stabilite Programı

Elektronik Stabilite Programımız (ESP) kayma ve devrilme riskini etkili bir biçimde azaltır. Riskli durumlarda anında devreye girerek motor gücünü azaltır ve kamyonun ve treylerin her bir tekerleğine ayrı ayrı fren uygular. ESP artık çoğu kamyon spesifikasyonunda, hem çekicilerde hem de şasi kamyonlarda kullanılabilir.

Volvo FMX - I-Shift

Bozuk yollar

Optimum vites değişimleri, kalkış yardımcıları; zorlu koşullarda, engebeli arazilerde arazi sürüşünü destekler.

Bu yazılım programı, I-Shift şanzımanınızı günlük olarak karşılaştığınız zorluklarda size maksimum desteği sağlayacak şekilde özelleştirilebilir.

Aktİf güvenlİk paketİ

Önden çarpışma uyarılı ve acil durum frenli ACC
LCS (Lane Changing Support, Şerit Değiştirme Desteği)
DAS (Driver Alert Support, Sürücü Uyarı Desteği)
Volvo FMX - Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks bayilerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın bayimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Bayi bul