Volvo FMX - Tandem aks kaldırma

Tam İnşaat sahalarına göre

Havalı arka süspansiyon titreşimleri en aza indirerek benzersiz bir sürüş konforu sağlar. Bu da kamyonda oluşabilecek aşınma ve yıpranmaları azaltır. Otomatik çekiş kontrolü, ihtiyacınız olduğunda size tüm tekerleklerden çekiş gücü sağlayabilir. İhtiyacınız olmadığında yakıt verimliliğinizi ve manevra kabiliyetinizi geliştirir. Tek çekiş aksının sürüş kolaylığı ve verimliliğiyle birlikte tandem aksının çekişini ve yük kapasitesini sunan Tandem Aks Kaldırma özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca, en ağır görevleri gerçekleştirebilmeniz için gerekiyorsa Volvo FMX'inize fabrikada beş aks monte edilebilir. Böylece zamandan ve üstyapıcı masraflarından da tasarruf edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinin

Şasi Düzeni

Volvo FMX - Çekici Şasisi

Çekici şasisi

1. Akü kutusu (BBOX-L)
Önceki tasarıma göre 300 mm daha ileriye taşınmasıyla birlikte 100–120 lt daha fazla yakıt kapasitesi sağlar.

2. Akü kutusu (BBOX-EF)
Opsiyonel olarak arkaya, şasi çerçevesinin arasına yerleştirilebilir.

3. AdBlue deposu
Şasi üzerinde kabinin arkasına 50 lt'lik bir depo monte edilerek yakıt kapasitesi artırılabilir (ADTP-BC).

4. Hava üretim modülatörü
Şasi çerçevesinin arasına yerleştirilmesi yakıt deposu gibi şasiye monte donanım için daha fazla alan sağlar. Opsiyonel olarak arkaya, şasi çerçevesinin arasına yerleştirilebilir.

Volvo FMX - Kamyon Şasisi

Kamyon Şasisi

1. Serbest şasi alanı
Şasi paketi arkaya kaydırılarak vinç bacakları veya diğer donanım için yer açılabilir (FAA10 – yaklaşık 500 mm; FAA20 – yaklaşık 600 mm).

2. Şasi üstyapıcı delik sırası
Üst delik sırası üstyapıcıya ayrılmıştır. Tüm braketler dirseklidir ve 8 mm segmana sahiptir. Perçin kullanılmamıştır.

3. Vinç hazırlığı
Şasiye fabrikada vinç plakaları monte edilebilir.

4. Havalı arka süspansiyon ve kısa arka uç
Yeniden tasarlanan ve öne monte edilen bir denge çubuğu ile arka şasi uzantısı kısaltılabilir; bu özellik inşaat uygulamaları, asfalt dökme arayüzü ve değiştirilebilir kasa (swapbody) uygulamalarında avantaj sağlar.

Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks yetkili servislerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın yetkili servisimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Yetkili servis bul