Volvo FMX - Tandem sürüş aks kaldırma

Tam İnşaat sahalarına göre

Havalı arka süspansiyon titreşimleri en aza indirerek benzersiz bir sürüş konforu sağlamaktadır. Bu da kamyonda oluşabilecek aşınma ve yıpranmaları azaltır. Otomatik çekiş kontrolü, ihtiyacınız olduğunda size tüm tekerleklerden çekiş sağlar. İhtiyacınız olmadığında yakıt verimliliğinizi ve manevra kabiliyetinizi geliştirir.

Tek çekiş aksının sürüş kolaylığı ve verimliliğiyle birlikte tandem aksının çekişini ve yük kapasitesini sunan Tandem Sürüş Aks Kaldırma özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca, en ağır görevleri gerçekleştirebilmeniz için gerekiyorsa Volvo FMX'inize fabrikada beş aks monte edilebilir. Böylece zamandan ve üstyapıcı masraflarından da tasarruf edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinin

Esnek şasi düzeneği

Volvo FMX - Çekici Şasisi

Çekici şasisi

1. Akü kutusu (BBOX-L)
Önceki tasarıma göre 300 milimetre daha ileriye taşınmasıyla birlikte 100–120 litre daha fazla yakıt kapasitesi sağlar.

2. Akü kutusu (BBOX-EF)
Opsiyonel olarak arkaya, şasi çerçevesinin arasına yerleştirilebilir.

3. AdBlue deposu
Şasi üzerinde kabinin arkasına 50 litrelik bir depo monte edilerek yakıt kapasitesi artırılabilir (ADTP-BC).

4. Hava üretim modülatörü
Şasi çerçevesinin arasına yerleştirilmesi yakıt deposu gibi şasiye monte donanım için daha fazla alan sağlar. Opsiyonel olarak arkaya, şasi çerçevesinin arasına yerleştirilebilir.

Volvo FMX - Kamyon Şasisi

Kamyon şasisi

1. Serbest şasi alanı
Şasi paketi arkaya kaydırılarak vinç bacakları veya diğer donanım için yer açılabilir (FAA10 – yaklaşık 500 milimetre; FAA20 – yaklaşık 600 milimetre).

2. Şasi üstyapıcı delik sırası
Üst delik sırası üstyapıcıya ayrılmıştır. Tüm braketler dirseklidir ve 8 milimetre segmana sahiptir. Perçin kullanılmamıştır.

3. Vinç hazırlığı
Şasiye fabrikada vinç plakaları monte edilebilir.

4. Havalı arka süspansiyon ve kısa arka uç
Yeniden tasarlanan ve öne monte edilen bir denge çubuğu ile arka şasi uzantısı kısaltılabilir; bu özellik inşaat uygulamaları, asfalt dökme arayüzü ve değiştirilebilir kasa (swapbody) uygulamalarında avantaj sağlar.

Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks bayilerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın bayimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Bayi bul