O da bir Volvo FM. Ancak %20 Daha Az CO2 Emisyonu ile.

Hem ağır bölgesel operasyonlarınız hem de uzun yol taşımacılığına yönelik operasyonlarınız için ideal bir kamyondur. Bildiğiniz Volvo FM ile aynı sürüş kolaylığını ve performansını sunar. Karbon ayak izi küçük, yakıt maliyetleri üzerindeki etkisi ise yüksektir. Ayrıca sürüş kolaylığı veya üretkenlikten ödün vermenize de gerek yoktur.

Euro 6 kademeli C ● 420 hp/2100 Nm veya 460hp/2300 Nm ● I-Shift ● Çekici veya şasi kamyon ● 4×2, 6×2 veya 6×4 ● 1000 km'ye kadar menzil

Neden Volvo FM LNG?

Yeni Volvo FM LNG'yi neyin benzersiz kıldığına, işletmeniz ve çevre için neden harika bir çözüm olduğuna gelin birlikte bakalım:

Rakiplerinizden Farklı Olun

Rakiplerinizden Farklı Olun

Müşterileriniz sürdürülebilir taşımacılık mı istiyor? Güzel. Volvo FM LNG, CO2 emisyonlarında anında %20 azalma* sağlar. Ayrıca yük kapasitenizden, üretkenliğinizden hatta rekabet gücünüzden de ödün vermenize gerek yoktur.

 

 

* Bu, kullanım sırasında araçtan salınan emisyonları kapsar, bu nedenle "depodan tekerleğe" olarak adlandırılır.

Yeni G13C motor

Sağlam Bir Çözüm Elde Edin

Motor, bütün kamyonların kalbidir. Yeni Volvo FM LNG'nin motoru son teknoloji D13K motorumuzu temel alır. Ancak yenilikçi çözümlerimiz ile bu teknolojiyi daha da geliştirerek, likit doğal gaz ile çalışabilmesini sağladık. Sonuç mu? Bir dizel motora eşit verimliliğe, performansa, güvenilirliğe sahip yeni G13C motorumuzdur.

Volvo FM LNG ile karbon ayak izinizi azaltın

Karbon Ayak izinizi küçültün

%20 daha az CO2 ayak izi ile*, aynı hızla, aynı taşımacılık işlemleri. Çevreye karşı duyarlılığınız yüksekse, likit doğal gaz ile çalışan Volvo FM LNG size avantaj sağlayabilir. Hedefiniz daha da yüksekse biyo-LNG kullanabilir ve emisyonlarınızı %100'e kadar azaltabilirsiniz.

 

* Sıfır CO2 emisyonuna ulaşma yolunda büyük bir adım.

Volvo FM LNG ile yakıt maliyetlerinizi azaltın

Yakıt Maliyetlerinizi Azaltın

Yeni Volvo LNG kamyonlar, dizel yakıt ile çalışan muadilleri ile aynı yakıt verimliliğini sunmaktadır. Ancak LNG genelde daha ucuz olduğundan yakıt maliyetlerinizi azaltma fırsatınız bulunmaktadır.

Volvo FM LNG, bildiğiniz Volvo FM gibi sürüş yapar ve performans gösterir.

Sürüş ve performansta tıpkı bir dizel gibi

Yeni Volvo FM LNG kamyonlardaki aktarma sistemi, Volvo'nun uzman motor teknolojisine dayanmaktadır. Ve böyle bir özelliği sunan başka kamyon markası bulunmamaktadır. Bildiğiniz Volvo FM ile aynı performansı sunarken, %20 daha az CO2 emisyonu* elde edebilirsiniz. Kısacası, Yeni Volvo FM LNG'nin sürüş ve performansı tıpkı dizel yakıt ile çalışan Volvo FM gibidir.

Teknik özellikleri inceleyin
Domenico Monge, Monge & C Spa Genel Müdürü

Likit doğal gaz ile çalışan araçları kullanmak, yalnızca çevreye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda doğrudan ve dolaylı masrafları azaltarak şirketlere de katma değer sağlamaktadır.

Domenico Monge

Monge & C Spa Genel Müdürü

Gazla çalışan yeni kamyonlar üzerine Volvo Trucks Ürün Müdürü'nün yorumu

Günümüzde daha temiz alternatif yakıtlara ihtiyacımız olduğu bir gerçektir. İklim üzerindeki etkinin azaltılmasında, LNG hem hızlı hem de sürdürülebilir bir çözümdür.

Tobias Bergman

Volvo Trucks Ürün Müdürü

Sıfır Emisyona Doğru

Sürdürülebilir taşımacılık stratejimizde enerji verimliliği ve alternatif yakıtlar oldukça önemlidir. Yeni Volvo FM LNG, CO2 emisyonunun %20* oranında azaltılmasını sağlamaktadır. Ayrıca, biyo-LNG ile de çalışabileceğinden, karbon ayak izinizin %100 oranında azaltılabileceği anlamına da gelir. Yeni Volvo FM LNG, yenilenebilir yakıtlara geçişte bizlere uzun vadeli olanaklar sunarak, fosil enerji kaynaklarına daha az bağımlı olmamızı sağlayabilir.

Tüm bunlar hem çevre hem de işletmelerimiz için sıfır CO2 emisyonu anlamına gelirken, sürdürülebilir taşımacılık vizyonumuz açısından önemli adımlardır.

 

* Bu, kullanım sırasında araçtan salınan emisyonları kapsar, bu nedenle "depodan tekerleğe" olarak adlandırılır.

Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks yetkili servislerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın yetkili servisimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Yetkili servis bul