Kabin

  • Kabin ölçüleri
  • Kabin özellikleri

  

Kabin ölçüleri

Yataksız Kabin

Rahat ve ergonomik sürücü alanlı yataksız kabin (FM-DAY). Kabin içi yükseklik 157 cm: Motor bölmesi kapağında 114 cm.

Yataklı Kabin

Bir kişi için rahat geceleme ortamı sunan yataklı kabin (FM-SLP). Kabin içi yükseklik 157 cm: Motor bölmesi kapağında 114 cm.

Yataklı Alçak Kabin

Tavanı daha alçak olan yataklı alçak kabin (FM-LSLP), kabinin üzerinde ek yükleme alanı bulunmasını sağlar. Kabin içi yükseklik 147 cm: Motor bölmesi üzerinde 104 cm.

Globetrotter Kabin

Bir veya iki kişi için konforlu geceleme ortamı sunan Globetrotter kabin (FM-HSLP). Kabin üst kısımlarda ekstra saklama alanına sahiptir. Kabin içi yükseklik 196 cm: Motor bölmesi kapağında 153 cm.

Globetrotter LXL Kabin

Globetrotter LXL Kabin (FM-XHSL), bir veya iki kişi için konforlu geceleme ortamı sunar. Kabin üst kısımlarda ekstra saklama alanı sağlar. Kabin içi yükseklik 210 cm: Motor bölmesi kapağında 167 cm.

 

Kabin Özellikleri

Dört noktalı kabin süspansiyonu
Tam amortisörlü helezon yaylar veya tam otomatik düzey ayarlı havalı süspansiyondan birini seçin. 

Hava girişleri
Sol tarafta konumlandırılmış olan hava girişi hem yüksek hem de alçak yerleştirme seçeneklerinde mevcuttur. Ön hava girişi de mevcuttur.

Kabin renkleri
Arasından seçim yapabileceğiniz 650 civarı renk.

Sürücü koltuğu
Üç farklı konfor düzeyinden birini seçin: Standart, Konfor ve Lüks. Her biri isteğe bağlı döşeme ile sipariş edilebilir. Koltuğun toplam ayarlama aralığı ileri-geri 200 milimetre, dikey olarak 100 mm'dir. Sürücü koltuğu standart olarak bir baş dayama, ayarlanabilir ve katlanabilir arkalık, yükseklik ve uzunluk ayarı, ayarlanabilir bel desteği ve ayarlanabilir koltuk açısıyla donatılmıştır. 

Yolcu koltuğu
Tercih edebileceğiniz iki farklı düzey: Standart ve Konfor. İki düzey de isteğe bağlı döşeme ile sipariş edilebilir. Standart olarak baş dayamayla donatılmıştır. 

Yataklar
Alt yatak ölçüsü: 70×200 santimetre.
Mükemmel konfora sahip, 16 santimetre şilteli cep yaylı modeller. Tercih yapabileceğiniz üç çeşit: Yumuşak, Yarı sert ve Sert.
Konforu arttıran ve yatağı kolayca hazırlamanızı sağlayan iki şilte koruyucu türü vardır. 
Konforlu üst yatağın ölçüleri: 70×190 santimetre veya 60×190 santimetre

 

Kabin içi saklama alanı
Ön camın üzerindeki alan stor kapılı ve dört ISO bölmeli iki bölümden oluşur; bölmelerden biri takografa ayrılmıştır. Yataklı ve Globetrotter kabinlerde, yatağın altında dışarıdan da ulaşılabilen iki büyük saklama bölmesi bulacaksınız. Yataklı bölümde ise dergiler ve küçük eşyalar için iki saklama alanı bulabilirsiniz. Ön konsol dört açık saklama bölmesi, küçük bir saklama kutusu, DIN standardında bir bölme, bir kaymaz saklama konsolu ve bir şişe tutucu içerir.

Kabin dışı saklama alanı
Hem sürücü hem de yolcu koltuğunun arkasında dışarıdan erişilebilen saklama gözleri.

Tavan kapağı
Kabin, 50 milimetre açılabilen bir tavan kapağı ile donatılmıştır. İçeride kapak açıkken bir haşerat kalkanı görevi de gören delikli bir güneşlik mevcuttur. Tavan kapağı manuel veya elektrik kontrollü olarak hareket ettirilebilir (opsiyonel).

Direksiyon simidi
Kamyon teknik özelliklerine bağlı olarak çapları 450 milimetre veya 500 milimetre olmak üzere iki değişik boyutta direksiyon simidi vardır. Direksiyon simidinin yüksekliği 90 milimetreye, açısı da 28 dereceye kadar ayarlanabilir. Direksiyon simidinin hava yastıklı veya hava yastıksız modelleri mevcuttur. Direksiyon simidine entegre kontroller, hız sabitleyicinin, kornanın, telefonun ve sürücü bilgi ekranı ve ikincil bilgi ekranındaki fonksiyonların güvenli ve rahat çalıştırılmasını sağlar.


Klima sistemi
İki alternatif klima sistemi tüm ihtiyaçları karşılar:

  • Manuel kumandalı klima (MCC).
  • Otomatik ısı kontrollü klima (ECC/ECC2). 

Klima sistemi ayrıca kabin-motor park ısıtıcıları ile tamamlanabilir.

Koltuk döşemesİ

Sağlam Kumaş, Kumaş/Vinil veya Deri
Dinamik Kumaş, Kumaş/Vinil veya Deri
Aşamalı Yumuşak kumaş veya Deri

Tüm konfor koltuklarının havalandırmalı modelleri de mevcuttur.

Duvar döşemesİ

Sağlam Vinil
Dinamik Kumaş
Aşamalı Kumaş

Volvo FM - Kabin

Kamyonunuzun tüm kabin teknik özelliklerini bulabileceğiniz eşsiz bir kaynak.

Broşürü indir(PDF, 3.1 MB)
Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks yetkili servislerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın yetkili servisimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Yetkili servis bul