Yollarda neler olup bittiğini ve kazaların nelere yol açtığını biliyoruz. Bu nedenle yasalar tarafından zorunlu kılınan testlerin dışında birçok ekstra test yapıyoruz.

Carl Johan Almqvist

Trafik ve Ürün Güvenliği Direktörü, Volvo Trucks

İç Mekân

Volvo FM - Gece Modu

Gece Modu

Gece moduna geçtiğinizde ön konsolda hız göstergesi dışındaki tüm ışıklar söner. Dikkat dağıtıcı hiçbir şey olmaz; sadece önünüzdeki yola veya karanlıkta treyler takarken arka tarafa odaklanabilirsiniz.

Volvo FM - Emniyet Kemeri

Emniyet Kemeri

Yola çıkarken, aklınızda tutmanızı istediğimiz bir diğer önemli husus; kamyonlarda yaşanan tüm ölümlü kazaların yarıya yakınının emniyet kemeri kullanımıyla önlenebildiğidir.

Volvo FM - Alcolock

Alcolock

Trafikte alkolün yeri yoktur. Tam da bu nedenle kamyonlarımızda alcolock'a özel bir yer ayırdık. Volvo FM'inize alcolock'u fabrikada monte ettirebilir ve müşterilerinize güvenliği ne kadar ciddiye aldığınızı kanıtlayabilirsiniz.

Dış tasarım

Volvo FM - Ön Alt Koruma Sistemi

Ön Alt Koruma Sistemi

Kamyonun altına doğru geri çekilerek çarpışma kuvvetinin bir kısmını emer. Artık daha hafif ve daha güçlü malzemelerden üretildiği için çok daha yüksek hızlarda bile etkilidir.

Volvo FM - Aydınlatma

Aydınlatma

Ön konum lambalarını gündüz kullanım farlarıyla bir araya getirdik. Böylece bu ünite akıllı aydınlatma kabiliyetini kompakt bir paketten sunabiliyor.

Volvo FM - Aynalar ve Görüş

Aynalar ve Görüş

Sürücülerimize 360 derecelik görüş imkanı sağlamak için bir dizi akıllı özellik tasarladık. Volvo FM'in büyük boyutlu camları ve aynaları kullanıcılarına müthiş bir görüş açısı sunar.

Volvo FM - Yan ve Arka Alt Koruma

Yan ve Arka Alt Koruma

Arkadaki ve yanlardaki alt koruma sistemleri, bir kaza olması durumunda daha küçük araçların kamyonun altında kalmasını önler. 

Volvo FM aktif güvenlik sistemleri

Aktif güvenlik sistemleri

Kamyonunuz size yardımcı olabilir. Volvo Trucks'ın kullanımdaki aktif güvenlik sistemlerine kısaca bir göz atmaya ne dersiniz?

Volvo FM güvenlik konuşması

Çeşitli durumlarda ne olur?

Volvo Trucks, Trafik ve Ürün Güvenliği Direktörümüz, aktif güvenlik sistemlerimizin sırlarını ve nasıl çalıştıklarını anlatıyor.

Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks yetkili servislerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın yetkili servisimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Yetkili servis bul