Tüm süspansiyon revize edildi ve ince ayarları yapıldı. Yol tutuşu artırmak için her şey yeniden konumlandırıldı, yenilendi veya geliştirildi.

Niklas Fröjd

Araç Dinamiği Uzmanı, Volvo Trucks

Volvo FM - Dengeli

Dengeli

Makaslı ön süspansiyon geometrisinin yeniden tasarlanmasıyla birlikte sallanma kuvvetleri azaltılmış ve direksiyon dengesi büyük ölçüde artırılmıştır; böylece her türlü durumda gelişmiş kontrol hissi elde edebilirsiniz. Geliştirilmiş ön süspansiyon aynı zamanda ihtiyaç duyulan yön düzeltmelerinin sayısını azaltır, böylece araç otoyolda ve dar dönemeçlerde istediğiniz şekilde hareket eder.

Volvo FM - Kontrollü

Kontrollü

Havalı arka süspansiyonda da değişiklikler yapılmıştır. Volvo patentli tasarımda, aksın önünde istenmeyen yol kuvvetlerinin şasiye aktarılmasını engelleyen denge çubukları mevcuttur. Bu tasarım ayrıca, treylerden gelen kuvvetlerin bir viraja girerken kamyona istenenden daha keskin bir dönüş yaptırmasını engellemektedir.

Volvo FM - Volvo Dinamik Direksiyon

Volvo Dinamik Direksiyon

Hidrolik direksiyondan beri en önemli gelişmedir.

Volvo Dinamik Direksiyon istem dışı direksiyon hareketlerini düzeltmek ve ihtiyaç halinde ekstra tork sağlamak üzere “torka dayalı” olarak adlandırılan bir prensibi kullanmaktadır. Bunun sonucunda yüksek ve düşük hızda mükemmel denge ve tam kontrol elde edilebilir ve kas ağrılarınız önemli ölçüde azaltılabilir.

Volvo FM - Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks bayilerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın bayimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Bayi bul