Volvo FM - Motorlar

Motorlar

Motor serilerimiz performanstan ödün vermeyecek ve yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde titizlikle geliştirilmektedir. Yanma odası geometrisi optimize edilmiş, merkezi olarak konumlandırılmış dikey birim enjektörleri yeniden tasarlanmış ve gaz-dolum oranı artırılmıştır.

Dilerseniz, teknik başarılarımızı sıralamaya devam edebiliriz. Ancak yaptığımız yeniliklerde altını çizmemiz gereken en önemli husus, kârlılığınız ve çevreye etkiniz üzerinde yaratacakları farklardır.

Daha fazla bilgi edinin
Volvo FM - I-Shift

Basit, güvenilir ve yakıt verimliliği yüksek

I-Shift, araç ağırlığını, yolun eğimini, hızı ve ivmeyi takip ederek, gereken zamanda gerekli yanıtları verebilir. Böylece performansınızı ve verimliliğinizi en üst düzeye çıkarabilir. Bir Volvo dizel motorla birlikte kullanıldığında, I-Shift yakıt tüketimini manuel bir şanzımana oranla %5'e kadar azaltabilir. I-Roll momentum teknolojisiyle birlikte kullanıldığında ise %7'ye kadar tasarruf elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca, kullanması gerçekten çok kolaydır.

Daha fazla bilgi edinin
Volvo FM - I-See

Yakıt masraflarınızın azalmasını izleyin

Siz aracı kullanırken, I-See hızı ve vites değişimlerini yakıt verimliğini en üst düzeye çıkaracak şekilde yönetebilmektedir. Bunu yaparken yol eğimi bilgilerini kullanır. Sistem kamyonun kinetik enerjisinden yararlanarak yakıt tüketiminizi %5'e kadar azaltabilir.  

Volvo FM - Tekerlekleri hizalayın. Tasarrufları artırın.

Tekerlekleri hizalayın. Tasarrufları artırın.

Doğru şekilde hizalanmış tekerlekler ve akslar üzerinde doğru lastikleri kullanarak yakıt tüketiminizi %14'e kadar azaltabilirsiniz. Avrupa'da yürüttüğümüz çalışmalar her üç kamyondan ikisinin aks ve tekerlek hizalamasının yanlış olduğunu göstermektedir. Aslında çok az bir çabayla büyük tasarruflar elde edilebilir.

Volvo FM - Yakıt Önerisi – sürekli tasarruf

Yakıt Önerisi – sürekli tasarruf

Verimliliğiniz arttıkça yakıt maliyetleriniz düşmektedir. Yakıt Önerisi hizmetine abone olduğunuzda kişisel bir yakıt danışmanınız olabilir. Yakıt koçunuzun düzenli analizleri, uzman rehberliği ve uygulamalı desteği sayesinde kısa sürede yakıt tasarrufu elde etmeye başlar ve tasarrufunuzu her yıl daha da artırabilirsiniz.

Volvo FM - Dynafleet

Bilgiye dayalı güç

Dynafleet ve sürücü eğitimleriyle %7'ye kadar yakıt tasarrufu elde edebilirsiniz.

Dynafleet

Akıllı filo yönetim sistemimizle tanıştınız mı? Dynafleet ile kamyonlarınızın ve sürücülerinizin performansını gerçek zamanlı olarak takip edebilir, otomatik olarak oluşturulan yakıt verimliliği sıralamalarını görüntüleyebilirsiniz. Edindiğiniz verileri karşılaştırabilir, eğilimleri belirleyerek kârlılığı arttıran, yakıt tasarrufu sağlayan değişiklikleri uygulamaya koyabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinin>

 

Sürücü Eğitimleri

Verimli Sürüş eğitim programımız her bir damla yakıttan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmaktadır. Volvo Trucks Sürücü Eğitimi programımızın bir parçası olan bu sistematik yaklaşım, yakıt verimli sürüş modelleri oluşturarak, sürdürülebilir, uzun vadeli tasarruflar elde etmenizi sağlamaktadır. Üstelik, Dynafleet raporlarıyla birlikte kullanıldığında en iyi sonuçları vermektedir.

 

 

Volvo FM - Rüzgârlık Paketi

Rüzgârlık paketi

Rüzgârlık paketi, yakıt ekonominizi %8'e varan oranlarda iyileştirebilmektedir. Türbülansı azaltır, hava direncini minimuma indirir ve rüzgârı treylerden uzağa yönlendirir. Yakıttan ve paradan tasarruf sağlamanın yanı sıra CO2 emisyonlarını azaltarak çevrenin korunmasına yardımcı olmaktadır.

Volvo FM - Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks bayilerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın bayimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Bayi bul