Benzersiz teknoloji

Patentli teknolojimiz geleneksel hidrolik direksiyonu, direksiyon dişlisine takılan bir elektrik motoru ile birleştiriyor. Birden çok sensörden gelen verileri işleyen ECU (Elektrik Kontrol Ünitesi) kamyonun hangi yöne gittiğini ve sürücünün hareketlerini anlayabilir. Motor, istem dışı direksiyon hareketlerini düzeltmek ve ihtiyaç halinde ekstra direksiyon torku sağlamak üzere “torka dayalı” olarak adlandırılan bir prensiple saniyede 2.000 kez kontrol edilir.

Volvo dinamik direksiyon şimdi ayrıca çift ön akslı kamyonlar da dahil olmak üzere, tüm aks konfigürasyonları için kullanılabilmektedir.

Volvo FM - Volvo Dinamik Direksiyonun

Volvo Dinamik Direksiyon nasıl çalışır?

Volvo FM - Volvo Dinamik Direksiyon

Her hızda zahmetsiz sürüş

Volvo dinamik direksiyon yüksek hızlarda dengeyi ve seyir yönünü tam olarak korumanıza yardımcı olur. Ayrıca, yavaş ve dikkatli manevra hareketleri sırasında araç ne kadar yüklü olursa olsun direksiyonu hafifletir. Volvo FM'in direksiyonunu tek parmağınızla çevirebilirsiniz derken bunu hiçbir şekilde abartmadığımızdan emin olabilirsiniz.

Volvo FM - Volvo Dinamik Direksiyon

Geri Manevralar Artık Daha Kolay

Tam yüklü bir kamyonla artık zahmetsizce geri manevra yapabilirsiniz. Volvo dinamik direksiyon mükemmel hassasiyet ve zahmetsiz bir direksiyon kontrolü sağlar ve direksiyonu otomatik olarak nötr konumuna geri getirir. Gelişmiş seyir dengesi sayesinde, 100 metreden fazla bir mesafe boyunca seyir yönünden sapmadan geri manevra yapabilirsiniz.

Volvo FM - Volvo Dinamik Direksiyon

Her türlü koşulda düz seyir imkanı

Engebeli bir yüzeyde fren yaptıktan sonra artık direksiyonda düzeltme yapmanıza gerek yoktur. Peki yoldaki tekerlek izleri, çukurlar ve yol işaretlerinin etkileri ne olacak? derseniz; artık bunları neredeyse hiç hissetmeyeceksiniz. Volvo dinamik direksiyon yandan esen güçlü rüzgârların etkilerini bile dengelemektedir. Direksiyon simidi üzerindeki ellerinizi gevşetin ve kamyonunuzun yönünün yalnızca siz istediğinizde değiştiğine tanık olun.

Volvo FM - Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks bayilerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın bayimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Bayi bul