Volvo FH16 yakıt verimli motorlar

En yüksek yakıt verimliliğine sahip motorlarımız

Motor serimiz performanstan ödün vermeden yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde titizlikle geliştirilmiştir. Yanma odası geometrisini optimize ettik. Merkezi olarak konumlandırılmış dikey birim enjektörleri tasarladık. Gaz-dolum oranını arttırdık…

Teknik başarılarımızı sıralamaya devam edebiliriz. Ancak bu yeniliklerle ilgili en önemli husus, kârlılığınız üzerinde yaratacakları farktır. Ayrıca, çevreye etkiniz üzerinde de büyük bir fark yaratırlar.

Motorlarımızı tanıyın
I-Shift şanzıman yakıttan tasarruf etmeye ve tüketimi azaltmaya yardımcı olur

I-Shift – basit, güvenilir ve yüksek yakıt verimliliği

I-Shift, araç ağırlığını, yolun eğimini, hızı ve ivmeyi takip ederek ve gerekli yanıtları vererek performansı ve verimliliği en üst düzeye çıkarır. Bir Volvo dizel motorla birlikte kullanıldığında, I-Shift yakıt tüketimini manuel bir şanzımana kıyasla %5'e kadar azaltır. I-Roll momentum teknolojisiyle birlikte kullanıldığında ise %7'ye kadar tasarruf elde edebilirsiniz. Kullanması gerçekten çok kolay.

I-Shift'e merhaba deyin
Volvo FH16 i-see

I-See – yakıt faturalarınızın erimesini izleyin

Siz aracı kullanırken, I-See hızı ve vites değişimlerini en yakıt verimli şekilde yönetmek için yol eğimi bilgilerini kullanır. Sistem kamyonun kinetik enerjisinden yararlanarak yakıt tüketiminizi %5'e kadar azaltabilir. En çok tasarruf hafif yokuşlarda yapılsa da I-See hemen her türlü yokuşta yakıt tasarrufu sağlar.

Volvo FH16 tekerleklerinizi hizalayın

Tekerleklerinizi hizalayın ve tasarrufunuzu arttırın

Doğru şekilde hizalanmış tekerlekler ve akslar üzerinde doğru basınca sahip doğru lastikleri kullanarak yakıt tüketimini %14'e kadar azaltabilirsiniz. Avrupa'da yürüttüğümüz çalışmalar her üç kamyondan ikisinin aks ve tekerlek hizalamasının yanlış olduğunu göstermektedir. Dolayısıyla, çok az bir çabayla büyük tasarruflar elde edilebilir.

Yakıt Önerisi, kendi verimlilik kılavuzlarınızı belirlemenize ve ihtiyaç duyduğunuzda yardım almanıza olanak tanıyan işbirlikçi bir girişimdir.

Yakıt Önerisi – sürekli tasarruf

Yakıt hedeflerinizi sürekli olarak tutturun. Verimliliğiniz arttıkça yakıt maliyetleriniz düşecektir. Yakıt Önerisi hizmetine abone olun; kişisel bir yakıt danışmanınız olacak. Yakıt koçunuzun düzenli analizleri, uzman rehberliği ve uygulamalı desteği sayesinde kısa sürede yakıt tasarrufu elde etmeye başlar ve tasarrufunuzu her yıl daha da arttırırsınız.

Dynafleet ile yakıt tasarrufu sağlayın

Bilgiye dayalı gücü keşfedin

Dynafleet ve sürücü eğitimiyle birlikte %7'ye kadar yakıt tasarrufu elde edebilirsiniz.

Dynafleet – yakıt verimliliğinizi takip edin

Akıllı filo yönetim sistemimizle tanışın. Kamyonlarınızın ve sürücülerinizin performansını gerçek zamanlı olarak takip edin, otomatik olarak oluşturulan yakıt verimliliği sıralamalarını görüntüleyin. Ardından, karşılaştırmalar yapın, eğilimleri belirleyin ve kârlılığı arttıran, yakıt tasarrufu sağlayan değişiklikleri uygulamaya koyun.

Sürücü eğitimi – küçük değişiklikler, büyük tasarruflar

Verimli Sürüş kursumuz her bir damla yakıttan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Volvo Trucks Sürücü Eğitimi programımızın bir parçası olan bu kanıtlanmış sistematik yaklaşım, yakıt verimli sürüş modelleri oluşturur, sürdürülebilir, uzun vadeli tasarruflar sağlar ve Dynafleet raporlarıyla birlikte kullanıldığında en iyi sonuçları verir.

Volvo FH16 rüzgarlık paketi

Rüzgârlık paketi

Rüzgârlık paketi, yakıt ekonominizi %8'e varan oranlarda iyileştirebilir. Türbülansı azaltır, hava direncini minimuma indirir ve rüzgârı treylerden uzağa yönlendirir.  Yakıttan ve paradan tasarruf sağlamanın yanı sıra CO2 emisyonlarını azaltarak çevrenin korunmasına yardımcı olur.

Yerel bayinizi bulun

İlk adımı doğru atın

Yakıt ekonomisinde başarı, en baştan itibaren doğru adımları atmaktan geçer. Bayiniz yakıt tasarrufu alanında uzmandır. İsterseniz size de yardımcı olabilirler.

Yerel bayinizi bulun