Volvo FH16 - Yakıt Verimliliği

Yakıt verimli motorlar

Motor serilerimiz performanstan ödün vermeden yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde titizlikle geliştirilmiştir. Yanma odası geometrisini optimize ederek, merkezi olarak konumlandırılmış dikey birim enjektörleri tasarladık ve gaz-dolum oranını artırdık. Volvo dizel motorlarını yakıt ekonomisi bakımından rakipsiz kılan faktörleri saymaya devam edebiliriz, ancak şimdi bu motorları öne çıkaran ve farklılaştıran yeniliklere odaklanmalıyız.

 

Daha fazla bilgi edinin
Volvo FH16 - I-Shift

I-Shift

I-Shift, araç ağırlığını, yolun eğimini, hızı ve ivmeyi takip eder ve gerekli yanıtları vererek performansı ve verimliliği en üst düzeye çıkarır. Bir Volvo dizel motorla birlikte kullanıldığında, yakıt tüketimini manuel bir şanzımana oranla %5'e kadar düşürür. I-Roll teknolojisiyle birlikte kullanıldığında ise %7'ye kadar tasarruf elde etmenizi sağlayabilir. Üstelik kullanması da gerçekten çok kolaydır.

Daha fazla bilgi edinin
Volvo FH16 - I-See

I-See

Siz aracınızı kullanırken, I-See hızı ve vites değişimlerini en yakıt verimli şekilde yönetmek için yol bilgilerini kullanabilir. Sistem kamyonun kinetik enerjisinden yararlanarak yakıt tüketiminizi %5'e kadar azaltır. En sevdiği ve en çok tasarruf ettiği yerler hafif yokuşlar olsa da, I-See hemen hemen her yokuşta yakıt tasarrufu sağlayabilir.

Volvo FH16 - Tekerlekler

Hizalanın ve tasarruflarınızı artırın

Doğru şekilde hizalanmış tekerlekler ve akslar üzerinde doğru basınca sahip doğru lastikleri kullanarak yakıt tüketiminizi %14'e kadar azaltabilirsiniz. Avrupa'da yürüttüğümüz çalışmalar her üç kamyondan ikisinin aks ve tekerlek hizalamasının yanlış olduğunu göstermektedir. Ancak, aslında çok az bir çabayla büyük tasarruflar elde edilebilir.

Volvo FH16 - Yakıt Önerisi

Yakıt Önerisi ile sürekli tasarruf

Yakıt hedeflerinizi sürekli olarak tutturabilirsiniz. Böylece verimliliğiniz arttıkça yakıt maliyetleriniz düşecektir. Yakıt Önerisi hizmetini aldığınızda, kişisel bir yakıt danışmanınız olabilir. Yakıt danışmanınızın düzenli analizleri, uzman rehberliği ve uygulamalı desteği sayesinde kısa sürede yakıt tasarrufu elde etmeye başlayabilir ve tasarruflarınızı her yıl daha da artırabilirsiniz.

Volvo FH16 - Dynafleet

Bilgiye dayalı gücü keşfedin

Dynafleet ve sürücü eğitimleri ile %7'ye kadar yakıt tasarrufu elde edebilirsiniz.

Dynafleet

Akıllı filo yönetim sistemimiz Dynafleet'i kullanmaya başladığınızda, kamyonlarınızın ve sürücülerinizin performansını gerçek zamanlı olarak takip edebileceğinizi, otomatik olarak oluşturulan yakıt verimliliği sıralamalarını görüntüleyebileceğinizi, karşılaştırmalar yaparak eğilimleri belirleyebileceğinizi biliyor musunuz? Kârlılığınızı artıran ve yakıt tasarrufu sağlayan değişiklikleri yapmaya bugünden başlayın.

Sürücü Eğitimleri

Verimli Sürüş eğitimimiz her damla yakıttan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir. Volvo Trucks Sürücü Eğitimi programımızın bir parçası olan ve gerçek verilere dayanarak hazırlanan eğitim programımız, yakıt verimli sürüş modelleri oluşturarak, sürdürülebilir, uzun vadeli tasarruflar elde etmenizi sağlar. Ayrıca, Dynafleet ile birlikte kullanıldığınızda çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Volvo FH16 - Rüzgarlık Paketi

Rüzgârlık paketi

Rüzgârlık paketi, yakıt ekonominizi %8'e varan oranlarda iyileştirebilir. Türbülansı azaltır, hava direncini minimuma indirir ve rüzgârı treylerden uzağa yönlendirir. Yakıttan ve paradan tasarruf sağlamanın yanı sıra CO2 emisyonlarını azaltarak çevrenin korunmasına da yardımcı olur.

Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks yetkili servislerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın yetkili servisimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Yetkili servis bul