Tandem aksı kaldırılmış treylerli Volvo FH çakıllı yolda

Optimum sürüş modu

Tandem Sürüş Aks Kaldırma özelliği, aracınızla bir yere ağır yük taşıdıktan sonra yüksüz olarak geri döndüğünüz durumlar için idealdir. Kamyon yüksüzken çekiş aksını devreden çıkarmak ve yükseltmek için sadece ön konsoldaki bir düğmeye basmanız yeterlidir. Kamyonu yüklediğiniz anda çekiş aksı maksimum çekiş ve sürüş kabiliyeti sağlamak için otomatik olarak alçalır ve devreye girer. Bu işlemin başlayıp bitmesi sadece 15 saniye kadar sürer, dolayısıyla değerli vaktinizi boşuna harcamamış olursunuz.

Kaldırılmış tandem aksa yakından bakın

%4’e kadar yakıt tasarrufu sağlayın

Çekiş aksları sürtünme ve dönme direnci üretir ve bu da kullanmanız gereken yakıt miktarını arttırır. Çekiş aksını gerekli olmadığında devreden çıkararak ve yükselterek, yakıt tüketiminizi aksı kaldırdığınız dönüş yolculuğunda %4'e kadar azaltabilirsiniz. Ve bu, kârlılığınızı önemli oranda arttırır.

Çakıllı yolda kaldırılmış tandem aks

Daha iyi manevra kabiliyeti

Aks yükseltildiğinde kamyon bir 4×2 veya 6×2 gibi çalışır; bu da daha dar bir dönüş açısı ve manevra kabiliyetinin önemli oranda arttırılması ile sonuçlanır. Örneğin 4,6 metrelik dingil mesafesine sahip bir 6×4 araç dönüş açısını bir metreden fazla daraltabilir.

Volvo FH16 yolu kavrayın

Yolu kavrayın

Daha fazla çekişe mi ihtiyacınız var? Aks yükü sınırları izin verirse, yükü tek bir çekiş aksına kaydırmak için ön konsoldaki bir düğmeye basmanız yeterlidir. 

Yerel bayinizi bulun

Aksı kaldırın. Kârınızı yükseltin

Tandem Sürüş Aks Kaldırmayı kendiniz denemek isterseniz, en yakın Volvo Trucks bayinizi ziyaret edin.

Yerel bayinizi bulun