Kamyon yolun ilerideki eğim derecesini bildiğinden, kinetik enerjisinden maksimum düzeyde yararlanmak, yakıttan tasarruf sağlamak ve CO2 emisyonlarını azaltmak için yapılması gerekenleri motora ve I-Shift şanzımana iletir.

Anders Eriksson

Ürün Tasarım Mühendisi, Volvo Trucks

I-See sayesinde ne kadar tasarruf edebileceğinizi izleyin.

Volvo FH16 - I-See

Nasıl çalışır?

Sürüş esnasında, yolun coğrafi yapısını öğrenen sistem, merkezi bir veritabanında sakladığı bilgilerden faydalanarak bir sürüş döngüsü boyunca- I-Cruise tüm süre boyunca etkin olduğu takdirde- %5'e varan oranlarda yakıt tasarrufu sağlayabilir. I-See haritalara bağımlı değildir. Yollar haritalardan daha doğru olduğundan, sistem gerçek yol bilgilerini hafızasına alabilir. Üstelik yakıt tasarrufu yapabilmek için aynı yollardan geçmenize bile gerek yoktur.

Yetenekli sürücüler aslında zaten böyle yapıyor. Ancak sekiz saat boyunca kamyon kullanan bir sürücünün tüm bu döngüyü aynı şekilde yapma olasılığı biraz düşüktür. Yokuşları yönetmeyi I-See'ye bırakarak, siz sürüşün başka yönlerine odaklanabilirsiniz.

Volvo FH16 - I-See

Buluta bağlısınız

Yeni I-See iyileştirilmiştir. Hızı ve vites değişikliklerini optimize etmek için eskiden olduğu gibi topografi verilerini kullanır. Yeni I-See, öncelikli olarak yüksek çözünürlüklü ticari bir topografi haritasından alınan verileri, ikincil olarak ise bulutta saklanan ve diğer I-See kullanıcılarından gelen verileri kullanır. Bağlantı başarısız olursa, sistem yerel olarak saklanan verileri kullanabilir.

Yani topografi verilerine erişiminiz mümkün olduğunda, her zaman daha sorunsuz bir sürüş tecrübesi yaşarsınız ve sistem servise gitmeye gerek kalmadan otomatik olarak güncellenebilir.

Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks yetkili servislerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın yetkili servisimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Yetkili servis bul