Volvo FH16 - Kombine Fren

Kombine Fren

Dönüşler veya kaygan yolda yokuş aşağı sürüşler gibi bazı durumlarda, treyler kamyona yaklaşarak tehlikeli bir makaslama etkisi yaratabilir. Kombine fren, bu tehlikeyi önlemek üzere tasarlanmıştır. Sistem, treylere darbeli fren uygulanması ile araç kombinasyonunun gerilmesi prensibi ile çalışır ve böylece tehlike giderilir. Ayrıca, 50 km/s hızın üzerindeki riskli durumlarda sistem otomatik olarak etkinleştirilebilir.

Volvo FH16 - Acil Durum Fren Destekli Çarpışma Uyarısı

Acil Durum Fren Destekli Çarpışma Uyarısı

Trafiğin ritmine kolayca uyabilirsiniz. Radar tabanlı Adaptif Hız Sabitleyici (ACC), gazı ve tüm kullanılabilir frenleri kontrol ederek öndeki araç ile güvenli bir mesafeyi korur. Çarpışma riski varsa ön cama uyarı ışıkları yansıtılır ve olası çarpışmadan hemen önce otomatik acil durum freni devreye girer.

Volvo FH16 - LKS - Şerit Takip Desteği

LKS - Şerit Takip Desteği

Şeritten çıkmak çok sayıda ciddi kazaya sebep olabilir. LKS kamerayla yol işaretlerini takip ederek, yanlışlıkla şeridinizden çıktığınızda sizi uyarabilir.

Volvo FH16 - DAS - Sürücü Uyarı Desteği

DAS - Sürücü Uyarı Desteği

Sürücü alışkanlıklarını takip eden DAS, standart bir özellik olan kamera tabanlı LKS'yi tamamlayan akıllı bir sistemdir. Normalin dışına çıkan ve yorgunluğa işaret eden durumlarda, mola vermenizi tavsiye eden bir mesaj ve sinyal ile uyarılırsınız.

Volvo FH16 - LCS - Şerit Değiştirme Desteği

LCS - Şerit Değiştirme Desteği

Yolcu tarafındaki kör noktalar, diğer yol kullanıcılarını kolayca gizleyebilir. LCS, dönüş sinyalini verdiğiniz alanı kontrol eden bir radarla donatılmıştır. Alan müsait değilse aynada yanıp sönen bir ışık ve sesle sürücüyü uyarabilir.

Volvo FH16 - ESP - Elektronik Stabilite Programı

ESP - Elektronik Stabilite Programı

Elektronik Stabilite Programı (ESP) kayma ve devrilme riskini etkili bir biçimde azaltır. Riskli durumlarda anında devreye girer ve motor gücünü azaltarak, kamyonu ve treyleri frenler. Kamyonun her tekeri ayrı ayrı frenlenir. ESP, hem çekiciler hem şasi kamyonlarda birçok spesifikasyonda kullanılabilir.

Volvo FH16 - Acil Durum Fren Lambası

Acil Durum Fren Lambası

Frene bastığınızda fren lambaları hızlı hızlı yanıp sönerek arkanızdaki araçları uyarır. Bu durum, ağır yaralanmalara ve ciddi zincirleme kazalara yol açabilen arkadan çarpışmaları önlemeye yardımcı olur.

Volvo FH16 - Aktif Güvenlik Paketi

Aktif Güvenlik Paketi

Aktif güvenlik paketleri ile güvenliğinizi daha da artırabilirsiniz:

  • Şerit değiştirme desteği
  • Sürücü uyarı desteği ve
  • Önden çarpışma uyarısı destekli adaptif hız sabitleyici
Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks yetkili servislerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın yetkili servisimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Yetkili servis bul