Kombine Frenin avantajlarını açıklayan video

Kombine Fren

Volvo FH16'nın Kombine Freni dönüşler sırasında veya kaygan yollarda yokuş aşağı sürüş sırasında devreye girerek makaslama riskini azaltır. Treylere darbeli fren uygulayarak çalışır ve araç kombinasyonu gerilir. Kombine Frenin 50 km/s hızın üzerindeki riskli durumlarda otomatik olarak devreye girmesini seçebilirsiniz. Kombine Fren şasi kamyonlar ve çekiciler için mevcuttur. 

Adaptif Hız Sabitleyici ve Acil Durum Fren Destekli Çarpışma Uyarısının avantajların açıklayan video

Adaptif Hız Sabitleyici ve Acil Durum Fren Destekli Çarpışma Uyarısı

Yoğun trafikte, radar ve kamera tabanlı Adaptif Hız Sabitleyici, gazı ve tüm kullanılabilir frenleri kontrol ederek öndeki araç ile güvenli bir mesafeyi korumanıza yardımcı olur. Çarpışma riski mevcutsa sezgisel Çarpışma Uyarısı sistemimiz ön camınıza bir ışık yansıtarak sizi uyarır. Ayrıca, Acil Durum Freni otomatik olarak devreye girerek ciddi yaralanma riskini önemli ölçüde azaltır.
LKS'nin (Lane Keeping Support, Şerit Koruma Desteği) avantajlarını açıklayan video

LKS (Lane Keeping Support, Şerit Koruma Desteği)

Şeritten çıkmak çok sayıda ciddi kazaya yol açmaktadır. Bize sorarsanız, çok fazla kazaya. LKS (Lane Keeping Support, Şerit Koruma Desteği), kamerayla yol işaretlerini takip eder ve yanlışlıkla şeritten çıkarsanız sizi uyarır.
DAS'nin (Driver Alert Support, Sürücü Uyarı Desteği) avantajlarını açıklayan video

DAS (Driver Alert Support, Sürücü Uyarı Desteği)

Sürücü Uyarı Desteği, sürüş davranışınızı takip eden akıllı bir sistemdir. Normalin dışına çıkar ve yorgunluğa işaret ederse, bir sinyal ve ekrandaki bir mesaj sizi uyararak mola vermenizi tavsiye eder.
LCS'nin (Lane Changing Support, Şerit Değiştirme Desteği) avantajlarını açıklayan video

LCS (Lane Changing Support, Şerit Değiştirme Desteği)

LCS (Lane Changing Support, Şerit Değiştirme Desteği) etkinleştirildiğinde radar teknolojisiyle tarama yaparak yolcu tarafınızdaki kör noktada başka yol kullanıcıları olup olmadığını tespit eder. Şerit değiştirmek güvenli değilse bir uyarı sesiyle uyarılırsınız ve yolcu tarafındaki aynanın yanında yanıp sönen bir simge görünür.
Elektronik Stabilite Programının avantajlarını açıklayan video

Elektronik stabilite kontrolü

Volvo'nun Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC) kayma ve devrilme riskini etkili bir biçimde azaltır. Riskli durumlarda anında devreye girerek motor gücünü azaltır ve kamyonun ve treylerin her bir tekerleğine ayrı ayrı fren uygular. ESC artık çoğu kamyon spesifikasyonunda, hem çekicilerde hem de şasi kamyonlarda kullanılabilir.

Acil Durum Fren Lambasının avantajlarını açıklayan video

Acil Durum Fren Lambası

Sert bir şekilde frene bastığınızda fren lambaları hızlı hızlı yanıp sönerek arkanızdaki araçları uyarır. Bu, ölümle sonuçlanabilecek arkadan çarpışmaları önlemenin kolay bir yoludur.
Volvo FH16 aktif güvenlik paketi

Aktif güvenlik paketi

Aşağıdakileri içeren bir paketle güvenliğinizi daha da arttırın:

  • Şerit değiştirme desteği
  • Sürücü uyarı desteği ve
  • Önden çarpışma uyarısı destekli adaptif hız sabitleyici
Yerel bayinizi bulun

Güvenlik yükseltmesi mi arıyorsunuz?

Yedi Sürücü Destek Sistemimizin tanıtımı için Yerel Volvo Trucks bayinizi ziyaret edin.

Yerel bayinizi bulun