Yollarda neler olup bittiğini ve kazaların nelere yol açtığını biliyoruz. Bu nedenle yasalar tarafından zorunlu kılınan testlerin dışında birçok ekstra test yapıyoruz.

Carl Johan Almqvist

Trafik ve Ürün Güvenliği Direktörü, Volvo Trucks

Güvenlik testlerimize ekstra çaba harcıyoruz: video

İç Mekân

Volvo FH - Gece Modu

Gece moduyla sürücüler, gösterge panelindeki gerekli olmayan tüm arka ışıkları bir düğmeye basarak anında kapatabilme imkanına sahiptir. Sonuç olarak, sürücünün görüş alanında daha az göz kamaştırıcı ışık olur ve ön camda ve yan aynalardaki dikkat dağıtan yansımalar azaltılır. Bu mod, en çok gece sürüş yapan uzun yol sürücüleri için ve zorlu hava koşullarında veya karmaşık ortamlarda geri giderken ve manevra yaparken (ör. treyler takarken veya çıkartırken) uygundur.

Volvo FH - Güvenlik Çıkışı

Güvenlik Çıkışı

Her Volvo FH'da güvenlik çıkışı görevi gören geniş bir tavan penceresi bulunmaktadır. Ayrıca yolda tetikte kalmanıza ve konsantrasyonunuzu korumanıza yardımcı olan aydınlık, havadar bir kabin sunar.

Volvo FH - Hayata Bağlanın

Hayata Bağlanın

Yola çıkarken, aklınızda tutmanızı istediğimiz bir diğer önemli husus; kamyonlarda yaşanan tüm ölümlü kazaların yarıya yakınının emniyet kemeri kullanımıyla önlenebildiğidir.

Dış tasarım

Volvo FH - Ön Alt Koruma Sistemi

Ön Alt Koruma Sistemi

Kamyonun altına doğru geri çekilerek çarpışma kuvvetinin bir kısmını emer. Artık daha hafif ve daha güçlü malzemelerden üretildiği için çok daha yüksek hızlarda bile etkilidir.

Volvo FH - Aydınlatma

Aydınlatma

Ön konum lambalarını gündüz kullanım farlarıyla bir araya getirdik. Böylece bu ünite akıllı aydınlatma kabiliyetini kompakt bir paketten sunabiliyor.

Volvo FH - Aynalar ve Görüş

Aynalar ve Görüş

Sürücülerimize 360 derecelik görüş imkanı sağlamak için bir dizi akıllı özellik tasarladık. Volvo FH'ın büyük boyutlu camları ve aynaları kullanıcılarına müthiş bir görüş açısı sunar.

Aktif Güvenlik Sistemleri

Kamyonunuz size yardımcı olabilir. Volvo Trucks'ın kullanımdaki aktif güvenlik sistemlerine kısaca bir göz atmaya ne dersiniz?

Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks yetkili servislerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın yetkili servisimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Yetkili servis bul