HIZINIZI KORUYUN. YAKITTAN TASARRUF EDİN

Yakıt tasarrufu yaparken hızı korumaya çalışmak ve bu ikisini dengelemek zordur. Her gün bir yandan maliyetlerinizi kontrol altında tutup bir yandan da zamanında teslimat yapmaya çalışırken karşılaştığınız güçlükleri anlıyor, gelişmiş performans sunan yakıt verimliliği daha yüksek benzersiz aktarma sistemleri geliştiriyoruz.

Burada fikirlerimize yön veren etken kârlılığınız olmuştur. Ortalama hızınızı artırırken üretkenliğinizi geliştirebilirsiniz. Bu, müşterilerinizin üretkenliğini de aynı zamanda geliştirmenizi sağlar. Üstelik yakıt tasarrufu yapabilir ve çevre üzerindeki etkilerinizi azaltabilirsiniz.

Oldukça kolay görünüyor, değil mi?

PERFORMANS VE YAKIT EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLER

Volvo Fh - Performans ve Yakıt

I-Shift Dual Clutch

I-Shift Dual Clutch'taki çift kavrama sayesinde torkta ve güç aktarımında kesinti olmaksızın elektronik vites değiştirme deneyimini yaşayabilirsiniz. Üstelik yakıt tasarrufundan da ödün vermezsiniz. Taşımacılık işleriniz için yüksek performansa ve sık vites değiştirmeye ihtiyaç duyuyorsanız I-Shift Dual Clutch size benzersiz bir sürüş konforu sunabilir.

Volvo FH - Performans ve Yakıt

Dilediğiniz yerde kalkış yapın

Ağır yük taşıyorsanız, özellikle tepelik alanlarda veya kötü yol koşullarında kamyon dururken yeniden kalkış yapmanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Yükü kamyondan indirmek hatta çekici çağırmak zorunda bile kalabileceğinizden, çalışma saatiniz ve üretkenliğiniz üzerinde telafisi mümkün olmayan etkilere sebep olabilirsiniz. Volvo FH'ınızı Crawler Gear ile donattığınızda bu sıkıntıyı tamamen unutabilirsiniz. Kalkış kabiliyetiniz ciddi oranda güçlenir ve debriyaj üzerindeki yükün %75 oranında azaltılmasıyla gereksiz tamir ihtiyacınız da ortadan kaldırılmış olur.

Volvo FH - Performans ve Yakıt

Daha Fazla Güç. Daha Az Yakıt.

Sürüş kolaylığı ve yakıt ekonomisi arasında mükemmel bir denge vardır. Yeni aktarma sistemimizde gelişmiş bir Euro 6 motor ve Volvo'nun benzersiz I-Shift şanzımanı bulunur. D13 420 ve 460 hp versiyonlarında sıkıştırma oranı artırılmıştır. Ayrıca, D13 motorun 500 ve 540 hp serilerinde yeni bir optimize turboşarj bulunmaktadır. Motor ve şanzımandaki birkaç geliştirme ile performans ve yakıtta önemli oranda bir iyileşme sağlanmıştır.

Volvo FH - Performas ve Yakıt

Altın Oran

Altın oran ile kastettiğimiz şey nedir? Aslında işin sırrı arka akslarda gizlidir. Arka akslar gücü motordan aracın tekerleklerine aktaran etkili bir zincirin son halkasıdır. Arka akslarda uzun yol taşımacılığı için doğru oranı kullandığımızda, D13 motor I-Shift Dual Clutch ile mükemmel bir uyum içinde çalışır. Sonuç, daha düşük devirlerde, daha konforlu bir sürüş ve daha yüksek yakıt verimliliği elde edersiniz.

Volvo FH - Performans ve Yakıt

İnsan Faktörü

Yeni teknoloji yakıt verimliliğini ve güvenliği geliştiriyor olsa da, tüm diğer faktörlerden daha önemli olan bir faktör vardır ki, o da aracın sürücüsüdür. Sürücü eğitim programlarımız, sürücülerin yeteneklerini geliştirecek şekilde tasarlanmış, daha güvenli ve daha verimli sürücü olabilmelerine katkı sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Aslında, Sürücü ve Gelişmiş Yakıt Ekonomisi eğitim programlarımız sadece bu konuya odaklanır ve tüm taşımacılık şirketleri için kârlı bir yatırımdır. Dynafleet, Yakıt ve Çevre'yi kullanarak bu yatırımı yakıt danışmanlığı ile birleştirmek, hem sizin için, hem de işletmeniz için daha kârlı bir geleceğe doğru atılmış olumlu bir adımdır.

Volvo FH - Performans ve Yakıt

I-Cruise

Akıllı hız sabitleyici I-Cruise, hızınızı yakıt tüketimini düşük tutacak şekilde ayarlamaktadır. Bu yalnızca yüksek bir ortalama hızı koruyarak üretkenliğinizi artırmakla kalmaz, aynı zamanda sürüşün daha güvenli ve konforlu olmasına da yardımcı olur.

Volvo FH - Performans ve Yakıt

I-See

Hangi rotada en az yakıt harcanır? I-See bütün tepeleri ezberleyerek, bilgileri merkezi bir veritabanında saklar. Diğer kamyonlar da bu bilgileri ücretsiz olarak kullanabilir. Bilgiler kamyonun yokuşlara otomatik olarak tepki vererek gereksiz vites değişimlerinden kaçınmasına olanak sunar. Harita veya GPS'e gerek duymaz. I-Cruise ile I-See'yi bir arada kullandığınızda sadık bir yakıt tasarrufu ortağına kavuşabilirsiniz.

Volvo FH - Lastik Basıncı

Lastik Basıncı

Lastik basıncının kârlılığınız üzerinde yaratabileceği etkiyi hafife almayın. Doğru şekilde hizalanmış tekerlekler ve akslarla birlikte doğru bir lastik basıncına sahip olmanız, uzun vadede yakıt ve para tasarrufu sağlamanıza oldukça fazla yardımcı olabilir.

Volvo FH - Motor Kapama

Motoru Kapatın

Küçük değişikliklerle büyük farklar yaratabilirsiniz. Hava kompresörleri, direksiyon servo pompası gibi motorun güç verdiği parçalar, hatta motorun kendisi bile kullanıldıkları sırada yakıt tüketir. Kullanılmadıkları zaman bunları kapatmanız hem yakıttan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Volvo FH - Lastikler

Enerji tasarruflu lastikler

Lastiklerimiz kamyonunuzun en iyi performansı göstermesini sağlar. Örneğin, 315/70 R22.5 lastikler özel olarak uzun yol taşımacılığı için tasarlanmıştır. Yaptığınız işe uygun olan lastikleri seçiyor olmanız, daha yüksek yakıt tasarrufu elde etmenizi sağlar.

Volvo FH - Rüzgarlık Paketi

Rüzgar Direncini en aza indirin

Düzgün yüzeyli gövde tasarımı yakıt tüketimini düşürmenizi sağlar. Rüzgar tüneli testlerinin yardımıyla rüzgar deflektörlerimizi daha da geliştirdik. Böylece önemli ölçüde daha düşük yakıt tüketimi elde etmenizi sağlamaya çalıştık.

Volvo Trucks tandem sürüş aks kaldırma

ÇEKİŞ AKSINI KALDIRIN

Daha dar dönüş açısı. Maksimum çekiş. Daha düşük yakıt tüketimi. Tandem Sürüş Aks Kaldırma, 6x4 veya 8x4 konfigürasyonlarına yönelik benzersiz bir özelliktir. Dört tekerlekten çekişin çekiş gücü ve yük kapasitesi ile iki tekerlekten çekişin sürüş kolaylığı ve verimliliğini bir araya getirir.

Kamyon yüksüzken, aksı devreden çıkarmak ve yükseltmek için tek bir düğmeye basmanız yeterlidir. Kamyon tekrar yüklenir yüklenmez çekiş aksı otomatik olarak alçalır ve devreye girer. Böylece maksimum çekiş ve sürüş kolaylığı sağlanır.

Ayrıca, çekiş aksını gerekli olmadığında devreden çıkararak, yakıt tüketiminizi %4'e kadar azaltabilirsiniz.

Volvo FH - Performans ve Yakıt

Yolda kalmayın

Maksimum işletim süresi sözümüzü hatırlıyor musunuz? Çığır açan servis planlamamız kamyonunuzla servis arasında uzaktan bağlantı kurar. Doğru önleyici bakımlaın yapılması yakıt tasarrufu elde etmenizi ve kamyonunuzun yolda kalmamasını sağlar.

Volvo FH - Performans ve Yakıt

Dynafleet ile Yakıt Tasarrufu

Ne kadar yakıt verimli olabilirsiniz? Dynafleet, Yakıt ve Çevre ile kamyonlarınızın ve sürücülerinizin gerçek performansını takip edebilirsiniz. Yakıt Verimliliği skoru sürücü performansını artırmaya yardımcı olur. Ve böylece kârlılığınız da artar.

Volvo FH - Performans ve Yakıt

I-Shift'inizi nasıl istersiniz?

Yazılım sayesinde I-Shift’inizi sürüş koşullarınıza göre özelleştirebilirsiniz. I-See ile veya I-See olmadan otoyollarda verimli sürüş için Uzun Yol, dar alanlarda manevra kabiliyetinizi artıran Dağıtım, daha zorlu yolların üstesinden gelen İnşaat ve yine I-See ile veya I-See olmadan 85 tonun üzerindeki toplam katar ağırlıkları için I-Shift’i optimize eden Ağır Nakliye paketlerimiz arasından seçim yapabilirsiniz.

Volvo FH - Yakıt ve performans

Nasıl çalışır?

Yamaç paraşütü gösterisinin yapılabilmesine olanak sunan teknik özellikleri keşfedin. İşin sırrı, aslında hem daha az yakıt tüketip hem de kesintisiz bir performans sağlayan benzersiz aktarma sisteminin yardımıyla yüksek bir ortalama hızı korumaktadır.

Volvo Trucks Hikayeleri

I-Shift Dual Clutch Sartori'nin zorlu dağ yollarında yakıt tasarrufu yapmasına nasıl yardımcı oluyor?

Nakliye sektöründe bir aile şirketi olan Sartori Trasporti, İtalya'nın dağlık kuzey bölgelerinde, yüksek performansı, düşük yakıt tüketimiyle birleştiren araçlara ihtiyaç duyuyor. I-Shift Dual Clutch'a sahip Volvo FH ile mükemmel çözümü ...

Bir şirket olarak varlığımızı sürdürmemiz düşük yakıt tüketimine, eğitimli sürücülere ve yüksek performanslı kamyonlara bağlı

Sürücü eğitimi, özel teşvikler ve en yeni kamyonlar ile teknolojiye yatırım yapan Polonyalı nakliye firması Jastim, yakıt tüketimini daha önce mümkün olmadığı düşünülen seviyelere indirdi....