HIZINIZI KORUYUN. YAKITTAN TASARRUF EDİN

Yakıt tasarrufu yaparken hızı korumak. Bu ikisini dengelemek zordur. Her gün bir yandan maliyetlerinizi kontrol altında tutup bir yandan da zamanında teslimat yapmaya çalışırken karşılaştığınız güçlükleri anlıyoruz. İşte bu yüzden gelişmiş performans sunan benzersiz bir aktarma sistemi geliştirdik. Üstelik yakıt verimliliği de daha yüksek.

Düşüncelerimize yön veren etken kârlılığınızdır. Ortalama hızınızı arttırarak üretkenliğinizi geliştirebilirsiniz. Bu, müşterilerinizin üretkenliğini de geliştirir. Aynı zamanda yakıt tasarrufu yapar ve çevre üzerindeki etkilerinizi azaltırsınız.

Kolay görünüyor, değil mi? Okumaya devam edin.

Hız sabitleyici kullanan bir Volvo FH yolda

Şimdi yakıt tasarrufu yapın

Kabinin içinde oturan bir kamyon sürücüsü

Şimdi test sürüşü yapın

Volvo FH 540 hp dual clutch kamyon

Daha fazlasını göster

PERFORMANS VE YAKIT EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLER

I-Shift dual clutch şanzıman

I-SHIFT DUAL CLUTCH – BENZERSİZ ŞANZIMAN

İki şanzıman bir arada. Güç aktarımı veya torkta kesinti yok. Daha yüksek ortalama hız. Üstelik daha düşük bir yakıt tüketimi.

Benzersiz I-Shift Dual Clutch şanzımanımız her zamankinden daha düzgün ve konforlu bir sürüş sunar. Kesintisiz vites değiştirme kamyonun performansını arttırır. Ayrıca, düzenli bir güç akışı sunarak sürüş şeklinizi baştan aşağı dönüştürür ve üretkenliğinizi arttırır.

Karınca vitesli I-Shift dual clutch

KARINCA VİTESLERİYLE DAHA İYİ KALKIŞ KABİLİYETİ

Karınca vitesli I-Shift. Ağır nakliyat ve inşaat işleri için geliştirildi. Daha hızlı bir arka aks oranı çok daha düşük devirlerde seyir hızını koruyabilmenize olanak tanır. Ve daha düşük devirler yakıt tasarrufu sağlar. Artık park halindeyken ağır yüklerle kalkış yapmak çok daha kolay. Aracın 325 tona kadar yük taşıdığı çok zorlu koşullarda bile.

Volvo D13 Euro-6 motorun yakından görünümü

DAHA FAZLA GÜÇ. DAHA AZ YAKIT

Her zamankinden daha etkili. Sürüş kolaylığı ve yakıt ekonomisi arasındaki mükemmel denge.

Yeni bütünleşik aktarma sistemimizde gelişmiş bir Euro 6 motor ve Volvo'nun benzersiz I-Shift şanzımanı bulunur. D13 420 ve 460 hp versiyonlarında sıkıştırma oranı arttırılmıştır. Ayrıca, D13 motorun 500 ve 540 hp varyantlarında yeni bir optimize turboşarj bulunmaktadır.

Motor ve şanzımanda birkaç geliştirme. Performans ve yakıtta önemli bir iyileşme.

Volvo FH arka aksı

DOĞRU ORAN

Doğru oran ile kastettiğimiz nedir? İşin sırrı arka akslarda gizlidir. Arka akslar gücü motordan aracın tekerleklerine aktaran etkili bir zincirin son halkasıdır.

Arka aksımızda uzun yol taşımacılığı için doğru oranı kullandığımızda, D13 motorumuz ve I-Shift Dual Clutch ile mükemmel bir uyum içinde çalışır. Sonuç mu? Daha düşük devirler. Daha konforlu bir sürüş. Ve daha yüksek yakıt verimliliği.

Bir sürücü ve Volvo FH kamyon

İNSAN FAKTÖRÜ

Yeni teknoloji elbette yakıt verimliliğini ve güvenliği geliştiriyor. Ancak, tüm diğer faktörlerden daha önemli olan bir kilit faktör var. Yani sürücüyü.

Kurslarımız sürücülerin yeteneklerini geliştirecek şekilde tasarlanmıştır. Daha güvenli sürücüler. Daha verimli sürücüler. Sürücü Eğitimi ve Gelişmiş Yakıt Ekonomisi kurslarımız sadece bu konuya odaklanır. Bu, tüm taşımacılık şirketleri için kârlı bir yatırımdır.

Dynafleet Yakıt ve Çevreyi kullanarak bu yatırımı koçlukla birleştirmek daha kârlı bir geleceğe doğru atılmış olumlu bir adımdır. Hem sizin için hem de işiniz için.

Gün batımında gümüş renkli bir Volvo FH 540 kamyon

I-CRUISE HIZIN SABİT TUTULMASINI SAĞLAR

Akıllı hız sabitleyici. I-Cruise hızınızı yakıt tüketimini düşük tutacak şekilde ayarlar. Bu yalnızca yüksek bir ortalama hızı koruyarak üretkenliğinizi arttırmakla kalmaz. Aynı zamanda sürüşün daha güvenli ve konforlu olmasına da katkıda bulunur.

Gümüş renkli bir Volvo FH 540 bir yokuşu çıkıyor

BÜTÜN YOLLAR HATIRLANIR

Hangi rotada en az yakıt harcanır? I-See bütün tepeleri ezberler ve merkezi bir veritabanında saklar. Diğer kamyonlar da bu bilgileri ücretsiz olarak kullanabilir. Bu bilgiler kamyonun yokuşlara otomatik olarak tepki vererek gereksiz vites değişimlerinden kaçınmasına olanak tanır. Harita veya GPS gerekmez.

I-Cruise ile I-See'yi bir arada kullandığınızda sadık bir yakıt tasarrufu ortağına kavuşursunuz.

Lastik basıncı valfinin yakından görünümü

BASINCI KONTROL EDİN

Lastik basıncı. Bunun kârlılığınız üzerinde yaratabileceği etkiyi hafife almak kolaydır. Doğru şekilde hizalanmış tekerlekler ve akslarla birlikte doğru bir lastik basıncına sahip olmanız, uzun vadede yakıt ve para tasarrufu sağlamanıza çok yardımcı olabilir.

Volvo Trucks motor kapama simgesi

KAPATIP YAKIT TASARRUFU SAĞLAYIN

Küçük değişiklikler büyük bir fark yaratabilir. Motorun güç verdiği parçalar kullanıldıkları sırada yakıt tüketir. Hava kompresörleri. Direksiyon servo pompası. Hatta motorun kendisi. Kullanılmadıkları zaman bunları kapatmak hem yakıt hem de para tasarrufu sağlar.

Volvo Trucks enerji tasarrufu lastiği

Enerji tasarrufu lastikleri

Lastiklerimiz kamyonunuzun en iyi performansı göstermesini sağlar. Örneğin, 315/70 R22.5 lastikler özel olarak uzun yol taşımacılığı için tasarlanmıştır. Yaptığınız işe uygun olan bu öğeler yakıt tasarrufu sağlar.

Volvo Trucks rüzgarlık paketi rüzgar direncini en aza indiriyor

RÜZGARLIK PAKETİ RÜZGAR DİRENCİNİ EN AZA İNDİRİR

Düzgün yüzeyli gövde yakıt tüketimini düşük tutar. Rüzgar tüneli testlerinin yardımıyla rüzgar deflektörlerimize ince ayar yaptık. Sonuç mu? Önemli ölçüde daha düşük yakıt tüketimi.

Volvo Trucks tandem sürüş aks kaldırma

ÇEKİŞ AKSINI KALDIRIN

Daha dar dönüş açısı. Maksimum çekiş. Daha düşük yakıt tüketimi. Tandem Sürüş Aks Kaldırma, 6x4 veya 8x4 konfigürasyonlarına yönelik benzersiz bir özelliktir. Dört tekerlekten çekişin çekiş gücü ve yük kapasitesi ile iki tekerlekten çekişin sürüş kolaylığı ve verimliliğini bir araya getirir.

Kamyon yüksüzken, aksı devreden çıkarmak ve yükseltmek için tek bir düğmeye basmanız yeterlidir. Kamyon tekrar yüklenir yüklenmez çekiş aksı otomatik olarak alçalır ve devreye girer. Böylece maksimum çekiş ve sürüş kolaylığı sağlanır.

Ayrıca, çekiş aksını gerekli olmadığında devreden çıkararak, yakıt tüketiminizi %4'e kadar azaltabilirsiniz.

Volvo Trucks yeni servis planlaması simgesi

PLANLANMAMIŞ DURAKLAMA YOK

Sözümüz: Maksimum işletim süresi. Çığır açan servis planlamamız kamyonunuzla servis arasında uzaktan bağlantı kurar. Doğru önleyici bakım yakıt tasarrufu sağlar. Ve kamyonunuzun yolda kalmamasını sağlar.

Volvo Trucks Dynafleet Yakıt ve Çevre uygulaması

DYNAFLEET İLE YAKIT TASARRUFU SAĞLAYIN

Ne kadar yakıt verimli olabilirsiniz? Dynafleet Yakıt ve Çevre ile kamyonlarınızın ve sürücülerinizin gerçek performansını takip edebilirsiniz.

Yakıt Verimliliği skoru sürücü performansını arttırmaya yardımcı olur. Ve kârlılığınızı arttırır.

Volvo Trucks I-Shift yazılım paketleri

I-SHIFT'İNİZİ NASIL İSTERSİNİZ?

I-Shift'in işinize yardımcı olmasına izin verin. Sürüş koşullarınıza uygun çeşitli yazılım paketleri mevcuttur. Uzun Yol Taşımacılığı ve Yakıt Ekonomisi seyir hızlarını optimize eder. Bu da otoyolda verimli sürüş sağlar.

Yakıt ve performans konseptinin çalışma prensibi

Nasıl çalışıyor?

Yamaç paraşütü gösterisinin yapılabilmesine olanak tanıyan teknik özellikleri keşfedin. İşin sırrı hem daha az yakıt tüketip hem de kesintisiz bir performans sağlayan benzersiz aktarma sisteminin yardımıyla yüksek bir ortalama hızı korumakta.

Ayrıntılı hikâyeler

I-Shift Dual Clutch İtalyan nakliye şirketi Sartori'nin zorlu dağ yollarında yakıt tasarrufu yapmasına nasıl yardımcı oluyor?

Nakliye sektöründeki bir aile şirketi olan Sartori Trasporti, İtalya'nın dağlık kuzey bölgelerinde, yüksek performansı düşük yakıt tüketimiyle birleştiren araçlara ihtiyaç duyuyor. I-Shift Dual Clutch'a sahip Volvo FH ile mükemmel çözümü bulmuş ...

Bir şirket olarak varlığımızı devam ettirmemiz düşük yakıt tüketimine, eğitimli sürücülere ve yüksek performanslı kamyonlara bağlı

Sürücü eğitimi, özel teşvikler ve en yeni kamyonlar ile teknolojiye yatırım yoluyla Polonyalı nakliye firması Jastim, yakıt tüketimini daha önce mümkün olmadığı düşünülen seviyelere düşürdü....