En üst düzey uzun yol kamyonu

I-Save özellikli Volvo FH, uzun yol taşımacılığı operasyonlarında sürüş kolaylığından ödün vermeden yakıt tüketimini azaltmak için ideal çözümdür.
Ne kadar uzun sürüş yaparsanız daha kârlı bir operasyon için o kadar tasarruf edebilirsiniz.

Yakıt harcamalarını %7 oranında azaltın

Yakıt harcamalarını %7 oranında azaltın

Yüksek verimliliğe sahip D13TC motoru harita tabanlı I-See gibi yakıt tasarrufu özellikleriyle birleştirerek
I-Save özellikli Volvo FH, uzun yol operasyonlarında yakıt maliyetlerini %7'ye* kadar azaltır.

* D13 eSCR Euro 6 kademeli D'ye kıyasla Uzun Yol Yakıt Paketi (I-Save) ile D13TC Euro 6 kademeli D. Gerçek yakıt ekonomisi; hız sabitleyici, gerçek topografya, sürücünün sürüş deneyimi ve hava koşulları gibi birçok faktöre göre değişiklik gösterecektir.

Artan verimlilik

Artan verimlilik

Güçlü D13TC motor, düşük devirlerde 300 Nm daha yüksek tork üretir. Bu nedenle, otoyolda sabit bir hızda kalmak için daha az hızlanmaya ve yakıta ihtiyaç duyarsınız. I-See ile birlikte çalışan motor, yokuşları daha yüksek bir vitesle çıkmanızı ve böylece hızınızdan ödün vermeden yakıttan tasarruf etmenizi sağlar. Ekstra tork, özellikle yokuş tırmanırken daha yüksek bir ortalama hıza ulaşmanızı da sağlar.

Daha fazla sürücü konforu

Daha fazla sürücü konforu

I-Save donanımlı Volvo FH, daha düşük devirlerde ve daha yüksek viteste, daha uzun süre sürüş yapmanızı sağlar ve daha yumuşak ve sessiz bir sürüşe katkı sunar. Ayrıca, sürücüler daha hızlı bir tork tepkisi alır ve bu özellik kamyonu daha da ilham verici hale getirir.

Karşınızda I-Save özellikli Volvo FH

Karşınızda I-Save özellikli Volvo FH

I-Save özellikli Volvo FH, yüksek verimliliğe sahip D13TC motoru ve kapsamlı Uzun Yol Yakıt Paketi'ni içerir. I-Save'in tüm özellikleri, uzun yol taşımacılığı işlerinde yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde tasarlanmış, test edilmiş ve kendini kanıtlamıştır.

Uzun Yol Yakıt Paketi güncellenen harita tabanlı I-See'yi, uzun yol için optimize edilmiş yazılıma sahip I-Shift'i, I-Roll ile I-Cruise'u, yeni, yakıt tasarruflu arka aksları, motor rölanti kapama özelliğini ve değişken deplasmanlı hidrolik direksiyon pompasını içerir.

Volvo D13TC motor – Güçlü ancak yine de yakıt tasarruflu

Volvo D13TC motor – Güçlü ancak yine de yakıt tasarruflu

D13TC, şimdiye kadarki yakıt açısından en verimli motorumuzdur. 460 ve 500 güç seçenekleri olan motor, yanmayı iyileştiren ve verimliliği artıran patentli dalga şekilli iç kısmı olan pistonlara sahiptir. Turbo Compound teknolojisi sayesinde D13TC motor, her aşamada mevcut enerjiden tam olarak faydalanarak, en iyi sonuçlar 900-1400 dev/dak aralığında olmak üzere, tüm devir aralıklarında daha fazla verimlilik sunar.

Volvo Motor serisi
Güncellenmiş, harita tabanlı I-See

Güncellenmiş, harita tabanlı I-See

I-See, engebeli arazide sürüş sırasında kamyonun enerjisini en iyi şekilde kullanmak için gidilen yolla ilgili bilgileri kullanır. I-Cruise etkinleştirildiğinde vites seçimi, hızlanma ve motor freni gibi özellikleri kontrol eder. I-See, daha doğru bir topografya konumlandırması için yeni bir yüksek çözünürlüklü haritaya sahiptir.

Daha fazla bilgi
Uzun yol için güncellenen I-Shift

Uzun yol için güncellenen I-Shift

Verimli bir otoyol sürüşü için özel olarak tasarlanan ve uzun yol taşımacılığı için optimize edilmiş bir yazılıma sahip olan I-Shift, yakıttan tasarruf etmenizi sağlar. Aracı Ekonomi modunda sürerken her vites değişimi hassas bir biçimde ayarlanır ve böylece motor en verimli devir aralığında çalışabilir.

Daha fazla bilgi
I-Roll ile I-Cruise

I-Roll ile I-Cruise

I-Cruise, yakıt tüketimini düşük tutmak için hızı ayarlayarak hızı sabit tutmaya yardımcı olur. Ayrıca, daha güvenli ve konforlu bir sürüşe katkıda bulunurken, daha fazla verimlilik için yüksek bir ortalama hızın korunmasına yardımcı olur. I-Roll, yokuş aşağı sürerken yakıt yerine aracın ivmesini kullanmak üzere motoru otomatik olarak devre dışı bırakır.

Daha fazla bilgi
I-Save donanımlı Volvo FH'ı deneyimleyin

I-Save donanımlı Volvo FH'ı deneyimleyin

Sürüş kolaylığından ve yolculuktan aldığınız keyiften ödün vermeden yakıt tasarrufu sağlayacağınız I-Save özellikli yeni Volvo FH ile neler yapabileceğinizi görün.

Yerel bayinizi bulun
Nasıl yakıt tasarrufu yapılacağıyla ilgili daha fazla ipucu

Nasıl yakıt tasarrufu yapılacağıyla ilgili daha fazla ipucu

Uzman makalelerinden ve görüşlerinden faydalanın

Bir uzmanla konuşun