Yakıt verimliliği, yakıt maliyetlerinizi ve çevresel ayak izinizi kontrol altında tutmakla ilgilidir. Fakat en önemlisi, her damladan en iyi şekilde yararlanmakla alakalıdır. Verimliliğinizden ödün vermeyin. Hıza ayak uydurabilecek şekilde sürüş kolaylığı yüksek olan ve yakıt tasarrufu yapan bir kamyon sizin için en verimli çözümdür. Bu tür bir çözümü uyarlamanıza olanak tanımak için teklif yelpazemiz her zamankinden daha geniş.

Volvo FH - Yakıt Verimliliği

Yakıt Verimli Motorlar

Motor serilerimiz performanstan ödün vermeden yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde titizlikle geliştirilmiştir. Yanma odası geometrisini optimize ederek, merkezi olarak konumlandırılmış dikey birim enjektörleri tasarladık ve gaz-dolum oranını artırdık. Volvo dizel motorlarını yakıt ekonomisi bakımından rakipsiz kılan faktörleri saymaya devam edebiliriz, ancak şimdi bu motorları öne çıkaran ve farklılaştıran yeniliklere odaklanmalıyız.

Daha fazla bilgi edinin
I-Save

I-Save ile uzun yollarda tasarruf yapın

Ürün yelpazesine yapılan son eklemeler, uzun yol taşımacılığına yönelik I-Save aktarım sistemleridir. Birkaç örnek vermemiz gerekirse 460 veya 500 hp D13TC motorları verimli arka akslar ve şanzıman fonksiyonlarıyla bir araya getirir. Uzun yol yakıt paketi ile bir arada olduğunda yakıt maliyetlerini %7'ye* kadar azaltabilir.

 

* D13 eSCR Euro 6 kademeli D'ye kıyasla Uzun Yol Yakıt Paketi (I-Save) ile D13TC Euro 6 kademeli D. Gerçek yakıt ekonomisi; hız sabitleyici, gerçek topografya, sürücünün sürüş deneyimi ve hava koşulları gibi birçok faktöre göre değişiklik gösterecektir.

I-See – yakıt faturalarınızın erimesini izleyin

Hangi rotada en az yakıt harcanır? I-See hızı ve vites değişimlerini en yakıt verimli şekilde yönetmek için topoğrafya bilgilerini kullanır. Sistem kamyonun kinetik enerjisinden yararlanarak yakıt tüketiminizi %5'e kadar azaltabilir. I-See, en iyi sonuçları elde etmek için bulut tabanlı harita verilerini kullanır.

Volvo FH - I-Shift

I-Shift

I-Shift, araç ağırlığını, yolun eğimini, hızı ve ivmeyi takip eder ve gerekli yanıtları vererek performansı ve verimliliği en üst düzeye çıkarır. Bir Volvo dizel motorla birlikte kullanıldığında, yakıt tüketimini manuel bir şanzımana oranla %5'e kadar düşürür. I-Roll teknolojisiyle birlikte kullanıldığında ise %7'ye kadar tasarruf elde etmenizi sağlayabilir. Üstelik kullanması da gerçekten çok kolaydır.

Daha fazla bilgi edinin
Volvo FH - I-See

I-See

Siz aracınızı kullanırken, I-See hızı ve vites değişimlerini en yakıt verimli şekilde yönetmek için yol bilgilerini kullanabilir. Sistem kamyonun kinetik enerjisinden yararlanarak yakıt tüketiminizi %5'e kadar azaltır. En sevdiği ve en çok tasarruf ettiği yerler hafif yokuşlar olsa da, I-See hemen hemen her yokuşta yakıt tasarrufu sağlayabilir.

Volvo FH - Tekerlekler

Hizalanın ve tasarruflarınızı artırın

Doğru şekilde hizalanmış tekerlekler ve akslar üzerinde doğru basınca sahip doğru lastikleri kullanarak yakıt tüketiminizi %14'e kadar azaltabilirsiniz. Avrupa'da yürüttüğümüz çalışmalar her üç kamyondan ikisinin aks ve tekerlek hizalamasının yanlış olduğunu göstermektedir. Ancak, aslında çok az bir çabayla büyük tasarruflar elde edilebilir.

Volvo FH - Yakıt Önerisi

Yakıt Önerisi ile Sürekli Tasarruf

Yakıt hedeflerinizi sürekli olarak tutturabilirsiniz. Böylece verimliliğiniz arttıkça yakıt maliyetleriniz düşecektir. Yakıt Önerisi hizmetini aldığınızda, kişisel bir yakıt danışmanınız olabilir. Yakıt danışmanınızın düzenli analizleri, uzman rehberliği ve uygulamalı desteği sayesinde kısa sürede yakıt tasarrufu elde etmeye başlayabilir ve tasarruflarınızı her yıl daha da artırabilirsiniz.

Kolaylıkla boşta gidin

Doğru şekilde hizalanmış tekerlekler ve akslar üzerinde doğru basınca sahip doğru lastikleri kullanarak yakıt tüketimini önemli derecede azaltabilirsiniz. Avrupa'da yürüttüğümüz çalışmalar her üç kamyondan ikisinin aks ve tekerlek hizalamasının yanlış olduğunu göstermektedir. Dolayısıyla, çok az bir çabayla büyük tasarruflar elde edilebilir.

Yakıt Önerisi – sürekli tasarruf

Yakıt hedeflerinizi sürekli olarak tutturun. Verimliliğiniz arttıkça yakıt maliyetleriniz düşecektir. Yakıt Önerisi ile kişisel bir yakıt danışmanınız olacak. Düzenli analizler, uzman rehberliği ve uygulamalı destek kısa sürede yakıt tasarrufu elde etmenize ve tasarrufunuzu her yıl daha da artırmanıza olanak tanır.

Volvo FH - Dynafleet

Bilgiye dayalı gücü keşfedin

Dynafleet ve sürücü eğitimleri ile %7'ye kadar yakıt tasarrufu elde edebilirsiniz.

Dynafleet

Akıllı filo yönetim sistemimiz Dynafleet'i kullanmaya başladığınızda, kamyonlarınızın ve sürücülerinizin performansını gerçek zamanlı olarak takip edebileceğinizi, otomatik olarak oluşturulan yakıt verimliliği sıralamalarını görüntüleyebileceğinizi, karşılaştırmalar yaparak eğilimleri belirleyebileceğinizi biliyor musunuz? Kârlılığınızı artıran ve yakıt tasarrufu sağlayan değişiklikleri yapmaya bugünden başlayın.

Daha fazla bilgi edinin >

Sürücü Eğitimleri

Verimli Sürüş eğitimimiz her damla yakıttan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir. Volvo Trucks Sürücü Eğitimi programımızın bir parçası olan ve gerçek verilere dayanarak hazırlanan eğitim programımız, yakıt verimli sürüş modelleri oluşturarak, sürdürülebilir, uzun vadeli tasarruflar elde etmenizi sağlar. Ayrıca, Dynafleet ile birlikte kullanıldığınızda çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Volvo FH - Rüzgarlık Paketi

Rüzgârlık paketi

Rüzgârlık paketi, yakıt ekonominizi %8'e varan oranlarda iyileştirebilir. Türbülansı azaltır, hava direncini minimuma indirir ve rüzgârı treylerden uzağa yönlendirir. Yakıttan ve paradan tasarruf sağlamanın yanı sıra CO2 emisyonlarını azaltarak çevrenin korunmasına da yardımcı olur.

Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks yetkili servislerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın yetkili servisimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Yetkili servis bul