Volvo Dinamik Direksiyonun nasıl çalıştığına ilişkin video

Volvo Dinamik Direksiyon nasıl çalışır

Anında tepki veren direksiyon teknolojisi

Patentli teknolojimiz geleneksel hidrolik direksiyonu, direksiyon dişlisine takılan bir elektrik motoru ile birleştiriyor. Birden çok sensörden gelen verileri işleyen ECU (Elektrik Kontrol Ünitesi) kamyonun hangi yöne gittiğini ve sürücünün hareketlerini anlar. Motor, istem dışı direksiyon hareketlerini düzeltmek ve ihtiyaç halinde ekstra direksiyon torku sağlamak üzere “torka dayalı” olarak adlandırılan bir prensiple saniyede 2.000 kez kontrol edilir. Volvo Dinamik Direksiyon şimdi ayrıca çift ön akslı kamyonlar da dahil olmak üzere, tüm aks konfigürasyonları için kullanılabilmektedir.

Volvo FH dinamik direksiyon

Her hızda zahmetsiz sürüş

Volvo Dinamik Direksiyon yüksek hızlarda dengeyi ve seyir yönünü tam olarak korur. Ayrıca, yavaş ve dikkatli manevra hareketleri sırasında araç ne kadar yüklü olursa olsun direksiyonu hafifletir. Yeni Volvo FH'ın direksiyonunu tek parmağınızla çevirebilirsiniz derken bunu hiçbir şekilde abartmıyoruz.

Volvo Dinamik Direksiyon ile geri manevra yapan kamyon sürücüsü

Geri manevralar. Artık ileri manevralar kadar kolay.

Tam yüklü bir kamyonla artık zahmetsizce geri manevra yapabileceksiniz. Volvo Dinamik Direksiyon mükemmel hassasiyet ve zahmetsiz bir direksiyon kontrolü sağlar ve direksiyonu otomatik olarak nötr konumuna geri getirir. Gelişmiş seyir dengesi sayesinde, 100 metreden fazla bir mesafe boyunca seyir yönünden sapmadan geri manevra yapabilirsiniz.

Volvo FH ok gibi düz seyir imkanı

Her türlü koşulda ok gibi düz seyir imkanı

Engebeli bir yüzeyde fren yaptıktan sonra artık direksiyonda düzeltme yapmanıza gerek kalmaz. Bu, tarih oldu. Peki yoldaki tekerlek izleri, çukurlar ve yol işaretlerinin etkileri ne olacak? Artık bunları neredeyse hiç hissetmeyeceksiniz. Volvo Dinamik Direksiyon yandan esen güçlü rüzgârların etkilerini bile dengeler. Direksiyon simidi üzerindeki ellerinizi gevşetin, kamyonun yönü yalnızca siz istediğinizde değişir.

Yerel bayinizi bulun

Dinamik direksiyonu denemeye hazır mısınız?

Yerel Volvo Trucks bayinizle iletişime geçerek şimdiye kadarki en kolay test sürüşünüze çıkın.

Yerel bayinizi bulun