Volvo FH - Kombine Fren

Kombine Fren

Kombine fren dönüşler veya kaygan yollarda yokuş aşağı sürüş sırasında devreye girerek makaslama riskini azaltır. Treylere darbeli fren uygulayarak çalışır ve araç kombinasyonu gerilir. Kombine Frenin 50 km/s hızın üzerindeki riskli durumlarda otomatik olarak devreye girmesini seçebilirsiniz. Kombine Fren şasi kamyonlar ve çekiciler için mevcuttur.

Volvo FH - Adaptif Hız Sabitleyici ve Çarpışma Uyarısı

Adaptif Hız Sabitleyici ve Çarpışma Uyarısı

Yoğun trafikte, radar tabanlı adaptif hız sabitleyici, gazı ve tüm kullanılabilir frenleri kontrol ederek öndeki araç ile güvenli bir mesafeyi korumanıza yardımcı olur.


Çarpışma riski mevcutsa sezgisel çarpışma uyarısı sistemimiz ön camınıza bir ışık yansıtarak sizi uyarır. Ayrıca, acil durum freni otomatik olarak devreye girerek ciddi yaralanma risklerini önemli ölçüde azaltır.

Volvo FH - LKS - Şerit Koruma Desteği

LKS - Şerit Koruma Desteği

Şeritten çıkmak çok sayıda ciddi kazaya yol açmaktadır. LKS (Lane Keeping Support), kamerayla yol işaretlerini takip eder ve yanlışlıkla şeritten çıkarsanız sizi uyarır.

Volvo FH - DAS - Sürücü Uyarı Desteği

DAS - Sürücü Uyarı Desteği

DAS (Driver Alert Support) sürüş davranışınızı takip eden akıllı bir sistemdir. Normalin dışına çıkar ve yorgunluğa işaret ederse, bir sinyal ve ekrandaki bir mesaj sizi uyararak mola vermenizi tavsiye eder.

Volvo FH - LCS - Şerit Değiştirme Desteği

LCS - Şerit Değiştirme Desteği

 

 

 

 

 

 

LCS (Lane Changing Support) etkinleştirildiğinde radar teknolojisiyle tarama yaparak yolcu tarafınızdaki kör noktada başka yol kullanıcıları olup olmadığını tespit eder. Şerit değiştirmek güvenli değilse bir uyarı sesiyle uyarılırsınız ve yolcu tarafındaki aynanın yanında yanıp sönen bir simge görünür.

 

 

 

 

 

 

Volvo FH - Elektronik Stabilite Programı

ESP - Elektronik Stabilite Programı

Elektronik Stabilite Programımız (ESP) kayma ve devrilme riskini etkili bir biçimde azaltır. Riskli durumlarda anında devreye girerek motor gücünü azaltır ve kamyonun ve treylerin her bir tekerleğine ayrı ayrı fren uygular. ESP artık çoğu kamyon spesifikasyonunda, hem çekicilerde hem de şasi kamyonlarda kullanılabilir.

Volvo FH - Acil Durum Fren Lambası

Acil Durum Fren Lambası

Sert bir şekilde frene bastığınızda fren lambaları hızlı hızlı yanıp sönerek arkanızdaki araçları uyarır. Bu, ölümle sonuçlanabilecek arkadan çarpışmaları önlemenin kolay bir yoludur.

Aktİf güvenlİk paketlerİ

  Aktif güvenlik Aktif Güvenlik+
ESP
Adaptif Hız Sabitleyici + Önden Çarpışma Uyarısı
Acil Durum Fren Destekli Çarpışma
Uyarısı    
LCS (Lane Changing Support, Şerit Değiştirme Desteği)
DAS (Driver Alert Support, Sürücü Uyarı Desteği)  
LKS (Lane Keeping Support, Şerit Koruma Desteği)  

O=opsiyonel

Volvo FH - Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks bayilerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın bayimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Bayi bul